Teraz jest 13 listopada 2018, o 08:18

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 sierpnia 2017, o 08:50 
-

Dziś rano wyrzucając śmieci zauważyłem, że ktoś wymalował koperty przed klatkami .... ups, sorry , coś co ma przypominać kopertę :D

Jak dla mnie to chyba chodzi o odstraszanie potencjalnych parkujących.

To coś co zostało wymalowane nie ma nic wspólnego ze znakiem drogowym z kodeksu ruchu drogowego P-20 "koperta".
Pod względem graficznym nie jest to odzwierciedlenie znaku opisanego w kodeksie ruchu drogowego pod numerem P-20.

Generalnie jeśli byłby o znak P-20 to powinien mieć jeszcze wpis dla jakiego rodzaju pojazdów jest ona przeznaczona.
Dopuszcza się stosowanie znaku P-20 samodzielnie bez znaku D-18a "parking - miejsce zastrzeżone wewnątrz znaku P-20 umieszcza się napis określający użytkownika (POLICJA, MPO itp.).

PostNapisane: 15 sierpnia 2017, o 14:53 
-

ale masz zaskok koperty są już prawie 2 tygodnie , a po drugie trzeba się w końcu rozprawić z tymi pseudoparkującymi gdzie popadnie , jak by mogli to by wjechali do klatki

PostNapisane: 16 sierpnia 2017, o 07:20 
-

"Koperty" są wymalowane od dwóch tygodni przed klatkami Sob II, jednakże w poniedziałek zaczęto malować je przed SOB I. Nie wiem z czyjej inicjatywy są te malunki wykonywane, ale dla osoby znającej w miarę przepisy, to one do niczego kierowców nie zobowiązują ani nie zakazują tak jak Maniekn napisał. A jak ma to być przestrzeń wyłączona z ruchu to oznakowanie poziome wygląda zupełnie inaczej.
Dla mnie to komicznie i szpeci tylko wygląd przed klatkami, zwłaszcza na naszej żółtej linii.

PostNapisane: 17 sierpnia 2017, o 14:52 
-

Pochwały: 6
Proponuję zgłosić uwagi do zarządcy czyli p. Ryńskiego.
Gdzie urzęduje - wiadomo.
P. Ryński raczej forum nie czyta bo nie ma takiego obowiązku, natomiast każdy mieszkaniec ma prawo swoje uwagi do funkcjonowania osiedla zgłaszać.
Co więcej- każdy ma prawo wejść w skład ZARZĄDU i swoimi mądrymi , rzeczowymi i konstruktywnymi uwagami i pomysłami przyczyniać się do chwały i rozkwitu osiedla :)
To jak ? Gdzie te tłumy chętnych ?

PostNapisane: 22 sierpnia 2017, o 13:26 
-

I byłam i rozmawiałam i się zapytałam, dlatego w klatkach wisi informacja do czego są te wymalowane koperty. Jak coś mi nie pasuje lub mam uwagi lub widzę usterki na osiedlu to biorę telefon i dzwonię i nie mam z tym problemu. Zwróciłam też uwagę, że nie wszystkie miejsca dla osób niepełnosprawnych są wymalowane. Np nie pamiętali, że od strony klatki 350CB też jest jedno duże miejsce przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

PostNapisane: 22 sierpnia 2017, o 15:08 
-

Jak te koperty wyglądają, to nie ma żadnego znaczenia. Baran który nie widzi znaku przy wjeździe na osiedle, nie zobaczy również właściwie namalowanej koperty,
Z tego co się orientuję, koperty powstały dla karetki pogotowia oraz innych służb ratujących życie. Nie raz na osiedlu zdarzyło się że ekipa karetki pogotowia nie była w stanie wynieść chorego na noszach z klatki do ambulansu. Wszystko oczywiście przez BARANÓW parkujących pod klatką. Nie wiem jak Wy , ale ja mam zamiar powiadamiać Straż Miejską o sytuacjach parkowania przed klatkami.
Już mistrzostwo świata odbywa się pod klatką 352a/a . Musi dojść do tragedii żeby ludzie otworzyli oczy.

PostNapisane: 24 sierpnia 2017, o 13:42 
-

Koperty zostały wymalowane by można było spokojnie postawić samochód i np wypakować zakupy itp aby w razie czego straż miejska nie karała za to, ogólnie czas przyjęty dla SOB I jest 30 minut tak jak pozostawianie samochodu przed garażem. Jak ma to się do SOB II nie wiem.

PostNapisane: 28 sierpnia 2017, o 15:43 
-

Pochwały: 6
Dużo krzyku a jednak ludzie jakby zaczęli zauważać koperty i starają się raczej nie nie parkować na nich (oczywiście wyjątki już odbierały zza wycieraczek stosowne liściki) ;)

Strefa czasowa: UTC + 1