Teraz jest 17 października 2017, o 23:27

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: BON
PostNapisane: 29 maja 2012, o 18:02 
-

Witam :)
Zastanawia mnie pewien fakt,nie wiem czy ja tak mam czy tez więcej osób.Mianowicie mieszkam na Oś już pół roku i według informacji które zostały wywieszone w gablotach,wynika że pierwsze rachunki od BON powinnyśmy dostać w połowie kwietnia a mamy już koniec maja.Ciekawy jestem czy każdy z nowych mieszkańców będzie w stanie wydać za ok 6 miesięcy kwotę min. 2000 tyś(woda,śmieci,sprzątanie,ogrzewanie do końca kwietnia,i tz darowizna na utrzymanie BON.Razem ok 300 zł) no i każdy jeszcze dostanie rachunek za Energie.A i bym zapomniał o najważniejszym,obiecane przez Orlex Akty notarialne w ciągu trzech miesięcy,przy każdym tel. termin ten jest oddalany o miesiąc a tu już minęło wymagane maximum czyli pół roku a w banku 1% więcej trzeba zapłacić.
I niech ktoś obeznany w systemie działania tych dwóch firm powie mi o co k.... chodzi,mają nas za idiotów czy taki bałagan w swoim środowisku że nie potrafią się ogarnąć. Pozdrawiam i miłej rozkminki

Tytuł: Re: BON
PostNapisane: 29 maja 2012, o 18:55 
-

Pochwały: 13
Kambey3 napisał(a):
obiecane przez Orlex Akty notarialne w ciągu trzech miesięcy

Jeśli wskażesz notariusza, u którego chcesz podpisać akt możesz to zrobić nawet jutro.
Deweloper nie może upierac się i uzależniać podpisanie aktu notarialnego od tego, że musi to być notariusz wskazany przez niego.
Jak masz "zaprzyjaźnionego" notariusza to i możesz wynegocjować niższą cenę za ów akt.

PostNapisane: 29 maja 2012, o 20:10 
-

Jak Najbardziej masz rację tylko nie chodzi o wybór notariusza a o załatwianie całej dokumentacji typu sąd,starostwo tu według Orlexu jest problem z komunikacja jak mi wyjaśniła Osoba z Orlexu

PostNapisane: 29 maja 2012, o 21:48 
-

Pitolenie i tyle. Wskazujesz date, notariusza i dokumenty te które ma orlex dać - pozwolenie na budowę (chyba), świadectwo energetyczne i inne kwity mają na bank bo do kazdej umowy to muszą dać. Jeśli nie mają muszą to zdobyć. Koniec toczka. Jeśli nie, Ty idziesz do urzędu i poganiasz delikatnie urzędujących a jak orlex ma problem z komunikacją to podpowiadasz, że za owego komunikatora możesz być.
To jest oszukiwanie ludzi nic innego takie pitolenie, że brak momunikacji. Ile można załatwiać kwity z urzędu...

PostNapisane: 30 maja 2012, o 18:28 
-

Theiss napisał(a):
Pitolenie i tyle. Wskazujesz date, notariusza i dokumenty te które ma orlex dać - pozwolenie na budowę (chyba), świadectwo energetyczne i inne kwity mają na bank bo do kazdej umowy to muszą dać. Jeśli nie mają muszą to zdobyć. Koniec toczka. Jeśli nie, Ty idziesz do urzędu i poganiasz delikatnie urzędujących a jak orlex ma problem z komunikacją to podpowiadasz, że za owego komunikatora możesz być.
To jest oszukiwanie ludzi nic innego takie pitolenie, że brak momunikacji. Ile można załatwiać kwity z urzędu...

Podobno mają problem z "wyodrębnieniem" lokali....? Ja około miesiąc temu odebrałam mieszkanie, ale bardzo mi się spieszy z aktem notarialnym, niedługo wyjeżdżam na dość długo. Jak to przeskoczyć?

PostNapisane: 30 maja 2012, o 18:54 
-

Zapytaj gdzie ten problem jest, na czym polega, kto ma problem.
Są dwie opcje: albo nie został jeszcze złożony wniosek o wydanie zaświadczenia o samodzielności lolalu - powodem tego może być brak inwentaryzacji (inny powód nie potrafię wymyśleć) albo w urzędzie to utknęło ale w urzędzie "utknąć" powinno nie dłużej niż na 30 dni.

Poproś o szczegóły problemu.

Z doświadczenia: wykonanie inwentaryzacji trwa nie dłużej niż tydzień, wydanie zaświadczenia tak samo. Zazwyczaj zlecajac inwentaryzację daje się dłuższy czas - dwa tygodnie, maksymalnie miesiąc. Wydanie zaświadczenia najdłużej miesiąc. Więc zawarcie umowy u notariusza może się odbyć już po upływie nie całych dwóch miesięcy.

Dobra wola dewelopera też jest potrzebna.

PostNapisane: 31 maja 2012, o 01:35 
-

mam pytanie co do tego Bonu i Orlexu... dzwoniłem dzisiaj do Orlexu żeby dopytać o te akty notarialne i babka powiedziała że koszt takiego aktu to ok 2500 zł (mieszkanie 47.5 z kredytem hipotecznym). Dzwoniłem do Rumi i tam mi powiedziano że ok 1600 zł... Czy to możliwe że są aż takie różnice?

PostNapisane: 31 maja 2012, o 08:20 
-

northwest, wszystko zależy od notariusza, czy "posłuży" się maksymalną stawką taksy notarialnej.
Tu masz link do stawek maksymalnych http://www.gazetaprawna.pl/wskazniki/taksa_notarialna

Sprawdź sobie ile możesz maksymalnie zapłacić.
Wiadomo dodatkowo dochodzą jeszcze opłaty za wpis hipoteki i o ile trzeba a pewnie tak za założenie księgi wieczystej.

PostNapisane: 17 czerwca 2012, o 19:46 
-

Pochwały: 3
Hej, taksa notarialna jest opłatą negocjowalną, wiem to, bo sama się targowałam u notariusza Orlexu. Zrobiłam to w sekretariacie, więc pani bardzo chętnie i szybko przystała na moją cenową propozycję. Nie każdy wie, że można negocjować, stąd te różnice cenowe. Cała reszta to ustawowo ustalone wartości procentowe od wartości lokalu (poza wypisami, które liczy się od "sztuki"). więc polecam się targować, bo to zawsze kilka stówek zostanie na wyposażenie mieszkanka:)

PostNapisane: 18 czerwca 2012, o 13:23 
-

Pochwały: 2
Taksa notarialna ostatnio spadła.Jeżeli notariusza pokrywa inwestor ;) to bywa też tak,że na samym akcie notarialnym deweloper zarabia 1000zł.Najlepiej samemu opłacać notariusza,ja zrobiłam błąd i mam tysiak w plecy.

PostNapisane: 8 lipca 2012, o 08:14 
-

Pochwały: 6
Widzę, że od ponad ośmiu lat polityka Orlexu nie zmieniła się ani o cal.

Strefa czasowa: UTC + 1