Teraz jest 16 grudnia 2018, o 13:58

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
PostTen post został usunięty przez mli 6 lutego 2014, o 13:10.
Powód: złe informacje
 Tytuł: Re: Komunikacja
PostNapisane: 10 czerwca 2016, o 19:58 
-

Pochwały: 3
Długo nic się nie działo w temacie -komunikacja,to napiszę teraz ja o tym,co mi na sercu leży.
Ostatnio byłam w Warszawie.Tam również jezdziłam tramwajami i autobusami.
Mają bilety czasowe.Teoretycznie można kupić u kierowcy,praktycznie często nie ma.Są biletomaty.I to rozwiązanie jest najfajniejsze.Albowiem są takie w których płacić można tylko i wyłącznie kartą,tak,tak,dobrze czytacie,ale w innych gotóweczką.Koniecznie odliczoną,bo reszta nie jest wydawana.Jaki jest klucz wyboru w których jakie autoamaty się znajdą,nie udało mi się ustalić.Kierowca też tylko odliczone przyjmuje i tylko za najdroższy 75min.bilet.
Sami kierowcy są delikatnie to określę mało kulturalni.Gdy ja po odliczeniu 4 przystanków od Warszawy centrum w stronę Pragi chciałam wysiąść,to niesetety nie mogłam.Byłam objuczaona bagażem i samodzielnie wcisnęłam odpowiedni guzik przy drzwiach(a stałam z przodu pojazdu,dokładnie przy kierowcy),to nie dość szybko opuszczałam pojazd,więc kierowca swoim guziczkiem zamknął drzwi z uwagą,że sie guzdrzę.Na nastepnym,to jeden z pasażerów nogą trzymal drzwi,żebym jednak dała rade wysiąść.
Jak w tym wszystkim mają sobie radzić turyści,szczególnie zagraniczni,to nie wiem.

Opis ten jest potrzebny,aby napisać,że nasi kierowcy PKS nigdy mnie nie poganiali przy wsiadaniu czy wysiadaniu,a za kupiony bilet resztę też wydają.
Jedynie o co bym prosiła,to o więcej uśmiechu i odpowiadanie na powitanie wsiadajacych czy wysiadających pasażerów.Są poza naprawdę nielicznymi wyjątkami bardzo smutni i tacy ponurzy.Może są przemęczeni lub mają małe wynagrodzenia albo są chorzy .A dobre samopoczucie kierowcy to ważna sprawa.Tak myślę.

PostNapisane: 8 marca 2018, o 15:56 
-

Od jakiegoś czasu w gminie Szemud jeżdża autobusy PKSu,które dowożą dzieci do szkół.
Z tym,że na trasie Wejherowo - Szemud przez Sopieszyno,to jadą jak widma.
Czy PKS naprawde jest tak bogaty,ze nie potrzebuje pieniędzy?Przecież już ceny biletów poszły w górę,to jaki problem w tym,aby taki autobus zatrzymywał się dla chętnych na przystankach znajdujących się na trasie Wejherowo - Szemud? Chętni wsiadaliby w Wejherowie i odwrotnie w Wejherowie by mogli sobie wysiąść.Mało,tego może byliby chętni na jazde do i z Szemuda? Dać rozklad jazdy,stojących z przystanku zabierać i np.z Sopieszyna kasować 4,50 od osoby.
A co,mała kasa jest?A tak śmiga sobie taki autobus pusty z napisem: Uśmiechnij się . Mnie tam wcale nie do usmiechu jest jak tak tęsknie za nim np.dzisiaj około 12.20 w Sopieszynie popatrzyłam.

PostNapisane: 19 marca 2018, o 19:55 
-

Pochwały: 35
Autobusy PKS, o których mowa są finansowane przez budżet Gminy Szemud i tylko dla niej jeżdżą. Taka jest umowa. Podobnie komunikacja miejska, która dojeżdża do Szemuda i Koleczkowa z Gdyni spod Tesco, którą Szemud dotuje. Ponadto, prawo przewiduje, że wszystkie linie zbiorowej komunikacji muszą być zatwierdzone przez Starostwo a przewoźnik nie może ich sam zmieniać (przystanki, rozkład, trasy). Takie przepisy i umowy ...

PostNapisane: 20 marca 2018, o 16:37 
-

mli napisał(a):
to, prawo przewiduje, że wszystkie linie zbiorowej komunikacji muszą być zatwierdzone przez Starostwo a przewoźnik nie może ich sam zmieniać (przystanki, rozkład, trasy). Takie przepisy i umowy .
- to dobra wiadomość,albowiem przewoznik może w porozumieniu ze Starostwem sprawić,że autobusy mknące przez Sopieszyno,będą mogły zatrzymywać się-wystarczy jak na żądanie-na tych kilku przystankach - Biała,Sopieszyno i jak mniemam Przetoczyno(to już gmina Szemud).
Każde zatrzymanie i każdy pasażer,to lekko 4.50 do kasy PKSu.
Przecież te autobusy i tak jadą przez w/w miejscowości.

-- 20 marca 2018, o 16:48 --

Tyle,że tylko ja tutaj piszę,inni,którzy też jeżdżą autobusami,to nie są na forum,bo pracują po wiele godzin dziennie i nie mają czasu ,ani zdrowia tutaj działać(wiem,że tak jest,bo akurat ja jeżdzę autobusami i rozmawiam z czekającymi na PKS),a Ci co zawsze jeżdża samochodami nie mają interesu,aby tym się zająć.

PostNapisane: 21 marca 2018, o 13:13 
-

Tak sobie myślę,że może warto poczekać na najbliższych wyborów samorządowych.
Wówczas nowo wybrany radny zechce zająć się tą sprawą,Ostatecznie może wcale nie tak trudną.

PostNapisane: 31 października 2018, o 16:33 
-

Obrazki: 2
Pochwały: 91
Ciekawe ,czy dałoby radę umieścić na wiacie przystankowej nazwę danego przystanku. Teraz jest tak,że musimy podejść do rozkładu jazdy i dopiero tam wyczytujemy na jakim przystanku jesteśmy ,czy np Tartaczna 01 ,czy 02 ? My tam możemy się orientować ,ale obcy mają problem z brakiem opisów przystanku . Np tak jak na fotce - jest wiele możliwości .

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa: UTC + 1