Teraz jest 18 czerwca 2018, o 02:55

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 marca 2011, o 20:14 
-

Pochwały: 35
Zapytanko do Rapera:

Czy coś dzieje sie w temacie poprawienia bezpieczeństwa na owym skrzyzowaniu. Odpowiedź z ZDW Gdańsk podobno mówi, że przemierzą, przeliczą ruch aut i pieszych i zaproponują radar albo światła, ale informuja że pieniędzy nie ma. Czy gmina wesprze finansowo, jak to ma w zwyczaju np. Starostwo, ZDW Gdańsk w celu poprawienia bezpieczeństwa w tym miejscu ?

PostNapisane: 2 kwietnia 2011, o 12:47 
-

czesto przejezdzam droga wojewodzka 224 przez Sopieszyno i wydaje mi sie, ze najlepszym rozwiazaniem bylby fotoradar a do tego wycinka drzew wzdluz drogi, ktore ogromnie ograniczaja widocznosc

PostNapisane: 4 kwietnia 2011, o 06:40 
-

Obrazki: 0
Pochwały: 79
Nie wycinać drzew ! g:hmm2
Nie prościej i bezpieczniej dostosować prędkość jazdy do obowiązujących przepisów ruchu drogowego ?! g:hmm
Co winne są drzewa, kiedy "doświadczeni" kierowcy wyprzedają na skrzyżowaniu lub na przejściu dla pieszych i to z prędkością powyżej 100 km/godz.

PostNapisane: 4 kwietnia 2011, o 14:47 
-

Oj tu się Zosiu nie zgadzam. Jestem kierowcą, który kilkakrotnie w ciągu dnia wyjeżdżam i wjeżdżam z Wejherowskiej w Długą. Dzrewa przy samym skrzyżowaniu bardzo mocno ograniczają widoczność i tworzą się bardzo niebezpieczne sytuacje. Kierowca wyjeżdżający np. z Długiej musi wystawić przód auta na Wejherowską, żeby zobaczyć czy może jechać. Nadjeżdżające Wejherowską auto ma już wtedy na drodze część auta wyjeżdżajćego z Długiej.

Jeśli nie jesteś kierowcą stań kiedyś na wyjeździe z Długiej ok 2 metrów od łączenia asfaltu Wejherowskiej i Długiej i spójrz w stronę Szemuda jak daleko widzisz nadjeżdżające z tatąd auto. To zaledwie kilka / kilkanaście metrów, które jadąc przepisowo 50 km/h nie wystarczy do zatrzymania się przed przodem samochodu wystającego na Wejherowską. Wyjazd z Kwiatowej na Wejherowską jest identycznie niebezpieczy. Nie mówiąć już o dwóch pierwszych ulicach Sopieszyna, które również łączą się z Wejherowską jadąc od Wejherowa.

Ostatnio edytowano 4 kwietnia 2011, o 14:47 przez mli, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 4 kwietnia 2011, o 19:00 
-

Lód stopniał, więc znowu jestem kierowcą. :D Przyznaję jednak, że doświadczonym kierowcą nie jestem.
Też wyjeżdżam z ul. Długiej na Wejherowską . Zgadzam się - kłopotliwe to jest. Ale nie wyjeżdżam z piskiem opon, co zauważyłam niejednokrotnie u innych. Jeśli uważacie, że wycięcie tego pięknego starodrzewu to antidotum na kierowców pozbawionych wyobraźni - ok. Nie mogę autorytatywnie wypowiedzieć się w tej kwestii, bo specjalistą w tej dziedzinie nie jestem. Jest mi po prostu szkoda tych drzew.
Na tym forum pojawiają się często wypowiedzi na temat bezmyślności zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego na wejherowskich skrzyżowaniach, a na tych skrzyżowaniach drzew nijakich nie ma.

PostNapisane: 4 kwietnia 2011, o 20:33 
-

Nie jestem przeciwnikiem drzew. Lubię zieleń. Ale na to sa inne miejsca a nie droga. Oprócz aspektu drzew wzdłuż Wejherowskiej, który poruszyliśmy weź pod uwagę kierowców wysokich pojazdów - autobusów i ciężarówek, którzy żeby nie uderzyć w konary wystające ponad szosę jada często środkiem drogi i tym samym tworzy się kolejne zagrożenie. Ile okolicznych drzew jest uszkodzonych od takich właśnie uderzeń ? Spadające kanry podczas wiatrów - też stwarzają niebezpieczeństwo. kilkukrotnie już musiałem gwałtownie omijać leżące suche gałęzie. Dobrze że nikt nie jechał akurat z przeciwka. Poza tym wszystkie drzewa w ciągu Wejherowskiej sa chore. Właśnie trwa wycinka drzew między Przetoczynem a Szemudem. Swego czasu między Sopieszynem a Białą również wycięto wszystkie drzewa. Drzewa mogły by zostać, ale za rowem odwadniającym a nie między jezdnią a rowem. Pamiętasz wypadek w Przetoczynie ? Kiedy zza zakrętu wyjechała ciężarówka, któa bojąc się kolizji z konarami drzew jechała jednym kołem po nie swoim pasie ? A jadący z przeciwka autobus z dziećmi chcąc uniknąć zderzenia czołowego władował się w drzewo ? Ile dzieci musiało pojechac do szpitala zamiast na kolonię ? Z resztą to już udowodnione i poparte badaniami - drzewa w skarajni drogi stważają duże zagrożenie dla ruchu. Nie mozna twierdzić, że zabijają się na nich tylko wariaci. Nie życzę Ci np. awari łożyska w prawym kole podczas jazdy. Takie coś od razu kończy się zjazdem auta na bok i ..... uderzeniem w drzewo. A gdyby go nie było - mozna by wylądować bardziej miękko w polu lub rowie. Przemyśl to jeszcze raz.

PostNapisane: 5 kwietnia 2011, o 04:40 
-

Tak jak już pisałam : specjalistą - praktykiem w dziedzinie kierowania pojazdem mechanicznym to ja nie jestem i mogę się mylić. Ludzka rzecz .
mli - Twoje argumenty są zasadne i je uznaję.
Już pisałam, że ja prostą kobitą jestem, ale nie oślicą i jeśli ktoś mi zganienie łopatologicznie wytłumaczy i jego poglądy są dobrze umotywowane, dam się przekonać do racji oponenta.
Pozdrawiam.

PostNapisane: 5 kwietnia 2011, o 14:07 
-

Cieszę się, że do Ciebie dotarłem :) Również pozdrawiam i życzę szerokiej drogi :)

PostNapisane: 18 października 2011, o 20:48 
-

Wracając do samego skrzyżówania i poprawienia bezpieczeństwa na nim, są wiarygodne informacje z Gimny, że Zarząd Dróg Wojewódzkich przygotowuje projekt jego przebudowy wraz z instalacją sygnalizacji świetlnej. Ze wcześniejszych informacji wynika również, że skrzyżówanie ma być wyposażone w bariery energochłonne, nowe oznakowanie pionowe i poziome oraz zatoki autobusowe i chodniki do nich. Wszytsko to wiąże się z przejęciem gruntów od właścicieli posesji przylegających do ul. Wejherowskiej. Mam nadzieję, ze jak wszyscy po tragicznych zdarzeniach na tym skrzyżowaniu byli jak jeden mąż za jego przebudową tak teraz Ci właściciele nie będą robić problemów ze zbyciem gruntów, na których i tak nic nie ma, a są niezbędne do przebudowy. Niestety planowany termin samej budowy ustalono na 2013 rok. I to jedyna, ale jakże zatrwarzająca wiadomość. Mamy jednak zapewnienie z Gimny w postaci naszego Rapera / Doradcy, że Gmina usilnie będzie naciskała na ZDW Gdańsk o przyspieszenie terminu.

A teraz wszyscy - trzymamy MOCNO kciuki i nie zapominamy sprawy.

Ostatnio edytowano 18 października 2011, o 20:49 przez mli, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 28 października 2011, o 12:44 
-

Mam nadzieję że przebudowa krzyżówki w końcu nastąpi, bo miejsce jest niebezpieczne. Jednak żadna przebudowa nie pomoże, gdy kierowcy będą przekraczać dozwoloną prędkość na tym odcinku. Nic nie pomoże też, gdy kierowcy będą tak rozstrzepani jak w zeszłym roku pewien taksówkarz, który spowodował tam wypadek. Byłem świadkiem tego zdarzenia i nie mogłem uwierzyć własnym oczom, gdy widziałem jak zawodowy kierowca nagle wymusza pierwszeństwo przejazdu i uderza w nadjeżdżający z przeciwka pojazd. A ruch był praktycznie żaden. Nigdy tego nie zapomnę, bo stało się to na moich oczach a skutkiem tego zdarzenia była ranna osoba /mieszkanka Sopieszyna zresztą/.

PostNapisane: 4 kwietnia 2013, o 07:35 
-

Czy może się ktoś orientuje czy w temacie coś się dzieje ? Na jakim etapie jest sprawa ? Minęło 1,5 roku, a w tym miejscu jest dalej jak było - żadnych zmian.

PostNapisane: 25 lipca 2013, o 20:27 
-

Dziś słyszałem w Radiu Gdańsk o mieszkańcach bodajże okolic Starogardu Gd. którzy to aby zwrócić uwagę problem na bezpieczeństwa w swoich wsiach i przede wszystkim zrobić problem zauważalnym zorganizowali blokadę drogi i wysłali petycję do Marszałka Województwa. Efekt ? Momentalnie rozpoczęto rozmowy z Marszałkiem Województwa odpowiedzialnym za drogi wojewódzkie (takie jak nasza Wejherowska) i w obrębie ich wiosek powstaną chodniki, oznakowania, bariery itp mające na celu spowolnienie ruch i podniesienie bezpieczeństwa.

Ponadto podobna akcja tyle, że bez blokady ma miejsce w Kostkowie, gdzie mieszkańcy mają już dość wypadków i niebezpiecznych sytuacji. patrz materiał w TV TTM.

A więc można. Może by tak i u nas ? Skoro przedwyborcze obietnice obecnej gminnej władzy w tej kwestii pozostają obietnicami i temat jest zamiatany pod dywan, może sami weźmy sprawy w swoje ręce ? Pytanie tylko ile tych rąk jest chętnych ?

PostNapisane: 25 lipca 2013, o 20:43 
-

Obrazki: 63
Pochwały: 93
Jak byście potrzebowali jakichś kierowców z pojazdami by zaaranżować dla mediów efekty Waszej blokady to ja mogę ;-)

Cały czas do przodu i staramy się przede wszystkim ;)

Zobacz profil Prywatny album  

PostNapisane: 25 lipca 2013, o 21:34 
Lukas napisał(a):
by zaaranżować dla mediów efekty Waszej blokady to ja mogę
-to wcale nie jest smieszne!Mieszkancom Sopieszyna nie jest wesolo.A media to i owszem sa,zawsze wtedy gdy jest kolizja lub wypadek,a wszczegolnosci smiertelny.Do tej pory to kilkoro dzieci stracilo zycie,ale i dorosli bywaja w niebezpieczenstwie.Tak jak stoi sobie SM na wyjazdowce z Wejherowa na drodze na Szemud i pilnuje radaru,tak nie widac zadnych sluzb na feralnym skrzyzowaniu.Miejsce dobre maja ,bo przy wjezdzie do kaplicy,szlenców pod dostatkiem,a i kierowcow (ostatnio z pojazdow przynaleznych do ukladania gazociagu) kupujacych w pobliskim sklepie piwo bez liku.Oczywiscie nim rusza,to otworza sobie butelke i zaczynaja degustacje.Plus tych smakoszy okupujacych wiate przystanku PKS.Po prostu mieliby rece pelne roboty.

PostNapisane: 25 lipca 2013, o 21:45 
-

Obrazki: 63
Pochwały: 93
smutna napisał(a):
to wcale nie jest smieszne!

Owszem jest. Nie z uwagi na Waszą sytuację, ale z uwagi na wypowiedź mli'ego. Po prostu nie macie co liczyć, że blokada tej drogi kogoś poważnie zainteresuje. To nie K6 i to miałem na myśli pisząc co pisałem.

Cały czas do przodu i staramy się przede wszystkim ;)

Zobacz profil Prywatny album  

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1