Teraz jest 18 listopada 2017, o 18:27

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 lipca 2015, o 11:33 
-

Pochwały: 35
Ze spraw bieżących sołectwa:

- wycięto krzaki na Wejherowskiej zasłaniające widoczność wyjeżdżającym z Kwiatowej

- za 2 tygodnie zakończony zostanie przetarg, w którym zostanie wyłoniony wykonawca na zadanie ułożenia płyt YOMB na wjeździe na ul. Różaną (boczna od Kwiatowej) i odcinku ul. Narcyzowej (do hydroforni). Wjazd na Różana zostanie utwardzony na odc. ok. 20 m a ul. Rożana na odc. ok 30 metrów

- rozpisany został również przetarg na oświetlenie ulic. W naszym sołectwie powstanie w tym roku 8 latarni. Są jednak zastrzeżenia do przetargu i umiejscowienia kilku lamp. Czekamy na info z Gminy. Między innymi powstaną latarnie na: ul. Modrzewiowej (1szt) i Świerkowej (1 szt). Od tego roku zaczynamy je ostro doświetlać :). Mam nadzieję, że w przyszłym uda się wyszarpnąć tam więcej lamp. Do pozostałych 6 szt są zastrzeżenia bo maja być na Długiej, gdzie latarnie przecież istnieją ... Czekam na info. Dam znać. Zgłoszono także konieczność dostawienia lamp na Sosnowej (na końcu), Dębowej i innych.

- zgłoszono konieczność równania ulic w sołectwie i są to: wjazd na Modrzewiową z Bukowej (górka), skrzyżowanie Modrzewiowej z Dębową, Sosnowa, Leśna - fragment, Bukowa w rejonie przystanku dla dzieci i skrzyżowania z Długą, fragment Jodłowej (zakręty). Przed zimą prace powinny zostać zrealizowane. Dodatkowo zgłoszono fakt wypłukiwania nawierzchni z wjazdu na Modrzewiową (pod górkę) a tym samym zamulania przepustu pod tym wjazdem w ciągu Bukowej.

To tyle na tą chwilę :) ....

PostNapisane: 8 sierpnia 2015, o 12:34 
-

Obrazki: 0
Super! powoli wszystko idzie do przodu :)

Ostatnio wieczorem przechodziłam ulicą kwiatową,i tak patrzałam na ten nasz plac zabaw... może dałoby radę go jedną chociaż lampą też oświetlić??
nie mówię tu o nie wiadomo jakiej lampie, tylko takiej mniejszej, wydaje mi się, że wystarczyła by nawet taka, jak koło stawku :)

PostNapisane: 14 sierpnia 2015, o 08:01 
-

Strefa sportowo rekreacyjna na terenie boiska także rusza z miejsca.

Rozpisano zapytanie ofertowe na projekt tego przedsięwzięcia. Projektowane są m.in.
- boisko o nawierzchni syntetycznej 30x15 m z wyrysowanym polem gry w siatkówkę, koszykówkę i tenisa ziemnego oraz wyposażeniem (kosze, siatki, itp)
- oświetlenie terenu boiska i terenu rekreacyjnego
- mała architektura (zieleń, kosze na śmieci, ławki, itp)

Projekt w tym roku, wykonanie najprawdopodobniej w przyszłym.

PostNapisane: 15 sierpnia 2015, o 11:29 
-

Super! :) najważniejsze,że wszystko rusza z miejsca ;)

PostNapisane: 1 września 2015, o 13:03 
-

Rajd rowerowy z ostatniej soboty .... http://ug.wejherowo.pl/2047-rajd-sopies ... kacji.html

PostNapisane: 11 września 2015, o 14:28 
-

I znów trochę informacji:

- 15/09 godz. 19.00 ZEBRANIE SOŁECKIE - rozdysponowanie budżetu sołeckiego na rok 2016 (inwestycje)

W poniedziałek mieliśmy ogromną ulewę, która nadwyrężyła nasze drogi i rowy melioracyjne.
- rowy na Bukowej - częściowo zamulone, częściowo wymyte, wymyte kable energetyczne i telekomunikacyjne - czekamy na interwencję
- zalana posesja na Długiej - konieczna było skorzystanie ze straży pożarnej, tej państwowej i tej ochotniczej z Gowina. Przywieźli worki a piasek do ich wypełnienia przywieziono po kontakcie z Zarządzaniem Kryzysowym Gminy. Strażacy ułożyli worki i było OK.
- Narcyzowa - praktycznie przestała istnieć - jej nawierzchnia spłynęła na Długą - dziś już, po interwencji - wyrównana z wyłożonymi na jej fragmencie płytami IOMB (budżet 2015). Zgłoszono potrzebę wykonania rowu, przepustu na wysokości hydroforni celem sprowadzenia wody z pola powyżej hydroforni na pole poniżej. Generalnie zniszczenie Narcyzowej spowodowała woda napływająca z sąsiadującego pola.
- Różana - nie ucierpiała w ulewie, ale zyskała podjazd z płyt IOMB (budżet 2015)
- Sosnowa - wyrównana na wymytym odcinku, do poprawy podczas jesiennego równania
- powstały odcinki "nowej Wejherowskiej" i dalszej części Jarzębinowej - reszta w przyszłym roku
- do sprawdzenia jest kanaliza na Kwiatowej - czy działa czy zamulona
- do sprawdzenia stan stawu, który takiej wody nie widział od swojego powstania - wody było po chodnik go okalający
- kilka odcinków innych ulic zostało wypłukanych, ale nie ma tragedii - równanie i dosypanie tłucznia podczas jesiennego równania.

Sławetny rów wzdłuż Długiej - spełnił swoja funkcję - stan wody ok. 4/5 głębokości rowu. Gdyby nie on mielibyśmy gorszy bałagan. Zaczynam go doceniać. Ale ładny to on nie jest.

Tyle na teraz ...

PostNapisane: 3 lutego 2016, o 15:11 
-

Po długiej przewie z braku czasu ...

Wracając do wspomnianego budżetu sołeckiego na 2016 rok:
- wykonanie przyłącza energetycznego (skrzynki) na strefie rekreacyjnej w pobliżu pomostu (potrzebne do spotkań i imprez tam organizowanych) - 2000,- PLN
- dalsze utwardzenie płytami nawierzchni ul. Narcyzowej (do hydroforni) - kontynuacja zadania z 2015 - 7503,- PLN
- utwardzenie fragmentu ul. Bukowej na wysokości przystanku szkolnego ograniczonego wiatą przystankową, rowem i asfaltem Długiej. - 10.000,- Pozwoli to na ograniczenie spływania piachu z Bukowej na asfalt Długiej, a przede wszystkim dzieci nie będą stać w błocie czekając na autobus szkolny. Będzie to też zaczątek do utwardzenia Bukowej w przyszłości.

Ponadto:
- montaż grzejników i halogenów LED w świetlicy wiejskiej (budżet 2015)
- zimowe równanie dróg ....
- rozpoczęta akcja zima
- widziałem również przygotowany w ramach budżetu sołeckiego 2015 projekt strefy sportowej wraz z boiskiem wielofunkcyjnym - bardzo ładny, z nasadzeniami, oświetleniem, alejkami. Gdy znajdzie się odpowiedni konkurs na dofinansowanie takiego przedsięwzięcia Gmina od razu aplikuje o dostępne środki i w przypadku wygranej w konkursie - startujemy z budową.
- wiele innych mniejszych

PostNapisane: 3 lutego 2016, o 16:33 
-

Pochwały: 1
mli napisał(a):
Gdy znajdzie się odpowiedni konkurs na dofinansowanie takiego przedsięwzięcia Gmina od razu aplikuje o dostępne środki i w przypadku wygranej w konkursie - startujemy z budową.
-nie bardzo rozumiem,czy jeżeli nie będzie konkursu lub będzie,a nie wygramy,to co - zostaniemy tylko z wykonanym projektem,a bez inwestycji? A młodzież nadal nie będzie miała porządnego miejsca,gdzie mogłaby się spotakać ,rozegrać mecze ? W takiej sytuacji,to ja mrocznie widzę losy tego kawałka ziemi,chyba już oostatniego w Sopieszynie,który jest jeszcze w posiadaniu Gminy.

PostNapisane: 4 lutego 2016, o 10:23 
-

Pochwały: 77
mli napisał(a):
(...) widziałem również przygotowany w ramach budżetu sołeckiego 2015 projekt strefy sportowej wraz z boiskiem wielofunkcyjnym

Czy mogłabym prosić o uszczegółowienie użytego w Twojej wypowiedzi opisu czynności : „widziałem” . Znaczy to, że po raz już nie wiadomo który Włodarze wypięli swe gołe zadki na własny przedwyborczy slogan : „Nic o nas - bez nas”, którym to przed wyborami wszystkie kąty wycierali ?! Będzie podobnie jak z np. terenem rekreacyjnym „Przy Bajorze”, czy tak jak ze świetlicą w Ustarbowie : macie, bierta i gęby zawrzeć, bo kimże wy jesteście ?! Czyżby Sołtysa z zainteresowanego sołectwa nie zaproszono na konkurs projektów ? Pani architekt – projektodawca ta sama, która i teren sportowo – rekreacyjny (zapewne pod wpływem magicznych grzybków) stworzyła ?
To po pierwsze.

A po drugie :
mli napisał(a):
startujemy z budową

A ja już chciałam wniosek do odnośnych władz składać o dodanie do regulaminu wiejskiego zebrania wyborczego możliwości wyboru sołtysa przez aklamację. A tu taka siurpryza… Panie Sołtysie, a nie przewiduje Pan usunięcia tu, w tej naszej siermiężnej wsi, dysproporcji pomiędzy pokoleniami w temacie : odsapka i igry ? Tak ad extremum. Ile wydano już na wykreowanie zony „Przy Bajorze’ i ( pożal się Boże )siłowni „Pod Chmurką” ? A tu jeszcze jakaś „strefa sportowa”. Natomiast świetlicy wiejskiej jak nie ma tak nie ma. Ba – nic już o niej nie słyszymy. Od prawie dziewięciu lat optuję za jej powstaniem. Toż parzcież i ona dla sołeckich dzieciaczków (jak mi się to określenie podoba !) służebną rolę spełniać będzie (mogę liczne przykłady podać), a i do działu : kultura – sport – rekreacja przypisać ją można. No i jak się okazuje – główna przeszkoda w jej powstaniu : brak terenu, dziwnym trafem - pierzchła.
Może zastanowiłby się Pan wraz z Radą Sołecką nad priorytetem inwestycji : czy coś dla paru wyrostków czy dla całej naszej społeczności.

Zielone Wzgórze napisał(a):
A młodzież nadal nie będzie miała porządnego miejsca,gdzie mogłaby się spotakać

Bałamuctwo ! Przecież ma ! A strefa rekreacyjno- sportowa z ławeczkami i krzaczkami ( :D ) za prawie milion złotych polskich ? To do tych „spotkań” jeszcze zbyt mało ?!
I tak tubylcze bałamutne i figlarne dziateczki wolą po górkach i dolinkach wiejskich na rowerkach śmigać i sempiternami w błocku się nurzać lub na skuterkach po gminnych drogach grasować, spokój innym mieszkańcom rabując. A w takiej prawdziwej (!) świetlicy to na przykład : umiejętności w kaszubskim tańcu ludowym mogliby posiąść, w Scrabble pograliby lub w warcaby, a może i w sudoku.

PostNapisane: 4 lutego 2016, o 12:27 
-

Zosia napisał(a):
A strefa rekreacyjno- sportowa z ławeczkami i krzaczkami
-Zosiu,figlarko,toż Ty wiesz i pozostali w Sopieszynie wiedzą(tak myślę),że główną inwestycją było odowdnienie wioski.
Zosia napisał(a):
I tak tubylcze bałamutne i figlarne dziateczki wolą po górkach i dolinkach wiejskich na rowerkach śmigać i sempiternami w błocku się nurza
-i bardzo dobrze.Przynajmniej bezpiecznie. Dzieci w przeciwieństwie do dorosłych mają instynkt samozachowaczy.
Zosia napisał(a):
na skuterkach po gminnych drogach grasować, spokój innym mieszkańcom rabując
-to oznaka niefrasobliwości ,żeby nie poowiedzieć braku odpowiedzialności ich rodziców.Ale co się dziwić,jak często mijają mnie na Długiej samochody z prędkością niemalże rajdową.
Zosia napisał(a):
czy coś dla paru wyrostków czy dla całej naszej społeczności.
-widzisz,ja już wolę,żeby to młodzież dostała ten teren,niż...Resztę dopowiedz sobie sama. Poza tym boisko wielofunkcyjne,nie tylko dla wyrostków jest przeznaczone. Również dla pozostałych wiekowo dzieci. To wcale nie jest głupie,byleby było.
Zosia napisał(a):
Może zastanowiłby się Pan wraz z Radą Sołecką nad priorytetem inwestycji
-można byłoby na wzór Ustarbowa zbudować świetlicę w obrębie terenu boiska.lub może dokupić po sąsiedzku działeczkę na ten cel.
Tyle,że dobra wola i szczere chęci Sołtysa to za mało w sytuacji,gdy UG nie daje ucha naszym prośbom. I mamy jeszcze radnego z naszej wsi.Cóż,dużo sobie obiecywaliśmy po kolejnym Jego wyborze na to stanowisko.Jednak widzę,że nie słusznie.

PostNapisane: 4 lutego 2016, o 13:23 
-

mli napisał(a):
Gdy znajdzie się odpowiedni konkurs na dofinansowanie takiego przedsięwzięcia Gmina od razu aplikuje o dostępne środki i w przypadku wygranej w konkursie - startujemy z budową.
-nie bardzo rozumiem,czy jeżeli nie będzie konkursu lub będzie,a nie wygramy,to co - zostaniemy tylko z wykonanym projektem,a bez inwestycji? A młodzież nadal nie będzie miała porządnego miejsca,gdzie mogłaby się spotakać ,rozegrać mecze ? W takiej sytuacji,to ja mrocznie widzę losy tego kawałka ziemi,chyba już oostatniego w Sopieszynie,który jest jeszcze w posiadaniu Gminy.

Na chwilę obecną, niestety tak się właśnie prezentuje sytuacja. W przypadku nie uzyskania dofinansowania ze środków zewnętrznych - budowa najprawdopodobniej nie ruszy. Miejmy jednak nadzieję, że do tego nie dojdzie. Projekt jest super (przynajmniej na papierze), dokumentacja gotowa, pozwolenia, uzgodnienia itp. A to bardzo ważne przy składaniu wniosku o dofinansowanie i wysoko lokuje takie projekty.

A strefa rekreacyjno- sportowa z ławeczkami i krzaczkami ( :D ) za prawie milion złotych polskich ? To do tych „spotkań” jeszcze zbyt mało ?!
Jak słusznie zauważyło Zielone Wzgórze, głównym celem "budowy" strefy przy bajorze nie była sama strefa. Głównym celem było wykonanie odwodnienia części Sopieszyna. Strefa była tylko pretekstem do uzyskania dofinansowania, bądź co bądź z funduszy przewidzianych dla obszarów zależnych od rybołóstwa.
Sama strefa - trawniczki, placyk zabaw, śmietniczki, i pseudo latarnie kosztowały mniej niż ćwierć całej wydanej na te zadanie kasy.

Natomiast świetlicy wiejskiej jak nie ma tak nie ma. Ba – nic już o niej nie słyszymy.
To bardzo trudny temat. Przymierzaliśmy się do ruszenia go w tym roku budżetowym i chcieliśmy to ruszyć, prowadzone były nawet rozmowy w sprawie gruntu itp. Niestety trzeba było temat na ten rok zawiesić (brak zgody na sprzedaż gruntu przez właściciela, obecna świetlica - co z nią zrobić, itp. Na razie stan jest katastrofalny z każdym dniem wiejącego wiatru i padającego deszczu się pogarsza, co pomoże nam działać w tym temacie. Do tematu wrócimy w kazdym razie.

Zosia napisał(a):
Czyżby Sołtysa z zainteresowanego sołectwa nie zaproszono na konkurs projektów ?
To działa tak. Gmina robi przetarg na projekt. Wygrywa najtańsza oferta. Wygrany architekt robi projekt i dostaje za to kasę. Wtedy się sołtysa zaprasza, żeby sobie obejrzał. W tym przypadku, projekt gdańskiego biura projektowego, kompletnie inny niż ten, który zafundowano nam przy okazji budowy bajora. Tu projektant pomyślał o wszystkim. Tak myślę.

PostNapisane: 4 lutego 2016, o 15:05 
-

mli napisał(a):
Natomiast świetlicy wiejskiej jak nie ma tak nie ma. Ba – nic już o niej nie słyszymy.
-to nie ja napisałam,ale Zosia,jednak no,cóż,tak jest.
Natomiast ja napisałam,że wybierając radnego,oczekiwaliśmy niemalże na granicy pewności,że będzie zabiegał o inwestycje dla naszej wsi. Swietlicę z prawdziwego zdarzenia,chodniczek dla pieszych na Długiej ,ograniczenia prędkości dla jadących prędkością rajdową samochodów.Nie jesteśmy roszczeniowi,bo tak naprawdę o niewiele prosimy.Chcemy tylko żeby było tak jak w innych wsiach gminy. Że zwyczajnie bedzie wsparciem dla obecnego Sołtysa.Nie wiem,może się mylę,ale nie był na żadnym ognisku,czy innym tego typu spotkaniu.Szkoda.

Ostatnio edytowano 4 lutego 2016, o 23:09 przez Zielone Wzgórze, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 4 lutego 2016, o 20:59 
-

mli napisał(a):
-to nie ja napisałam,ale Zosia,jednak no,cóż,tak jest.

Faktycznie, przepraszam za błąd.

mli napisał(a):
-a,na chodniczek starczyłoby tyle pieniędzy?
Jeśli chodzi o chodnik na Długiej to też zasięgałem opinii w tym temacie. W związku z tym, że od sklepu ulica Długa i WSZYTSKIE inne po tej stronie szosy znajdują się we wprowadzonej na tym terenie (znak przy sklepie) strefie zamieszkania, to pozwolę sobie przytoczyć kilka słów o takiej strefie z Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego:

„Strefa zamieszkania”, to także specjalny obszar nie tylko ze względu na obowiązujące normy prawne, ale także z uwagi na to, że ma on służyć przede wszystkim osobom tam zamieszkującym, wypoczywającym, uczęszczającym do szkół, robiących zakupy w sieciach sklepów, itp. Ma on również spowodować, aby bawiącym się na tym obszarze dzieciom zapewnić maksimum bezpieczeństwa.

Strefy takie wyznacza się przede wszystkim na dużych osiedlach mieszkaniowych, tzw. „blokowiskach”, ale także w rejonach osiedli domków jednorodzinnych, a nawet w centralnych częściach miejscowości. To ostatnie rozwiązanie ma skutkować spowolnieniem ruchu pojazdów i w maksymalny sposób zapewnić pieszym bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w warunkach nasilonego ruchu pieszego.

Strefy zamieszkania to swoisty azyl dla pieszych i obszar, w którym pieszy powinien czuć się bezpieczny. Normy prawne dopuszczają jednak możliwość wjazdu pojazdów mechanicznych, na specjalnych zasadach.

(ZASADA NR 1.) W „strefie zamieszkania” pieszy może korzystać z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdami.

Warto w tym miejscu wspomnieć o obowiązujących, szczególnych zasadach ruchu drogowego dla kierujących pojazdami. Zdefiniowane w prawie drogowym pojęcia „drogi”, „przejścia dla pieszych” tracą swe znaczenie, bowiem pieszy korzysta z całej szerokości drogi, dlatego nie jest wymagana budowa chodników, natomiast wyznaczanie „przejść dla pieszych” jest niecelowe, a wręcz nieprawidłowe i może w istotny sposób wpływać na niepożądane zachowania kierujących, nierespektujących pierwszeństwa pieszych w innych miejscach niż tylko przejścia dla pieszych. Błędne oznakowanie jest najczęściej wynikiem braku dostatecznej wiedzy ze strony zarządcy terenu, na którym wprowadzono „strefy zamieszkania”. Najczęściej drogowym administratorem tych obszarów są jednostki nie związane z zarządzaniem ruchem na drogach (np. wspólnoty mieszkaniowe), nie zawsze konsultujące w gronie specjalistów wprowadzaną organizację ruchu i sposób oznakowania dróg.

(ZASADA NR 2.)

Dla zapewnienia bezpieczeństwa pieszym, a kierującym możliwości należytej obserwacji odbywającego się ruchu pieszych i odpowiedniego reagowania w „strefie zamieszkania” obowiązuje prędkość pojazdów ograniczona do 20 km/h. Często w strefie stosuje się różne rozwiązania, wymuszające na kierowcach zdjęcie nogi z gazu i zachowanie bezpiecznej prędkości jazdy, takie jak progi zwalniające, szykany, czy tez małe ronda. Jest to szczególnie ważne w okresie jesiennym i zimowym, kiedy wcześnie zapadający zmrok i warunki pogodowe znacznie utrudniają kierowcom uważną obserwację drogi.
Przyporządkowanie ruchu pieszym w strefie zamieszkania znosi obowiązek zapewnienia opieki pieszym do lat 7, co daje możliwość przebywania na drodze dziecka, nie do końca umiejącego rozpoznać zagrożenia i należycie reagować na zaistniałą sytuację w ruchu drogowym. Osobną i bardzo indywidualną sprawą jest decyzja rodziców pozwalających na samodzielne przebywanie dziecka w takich strefach.

(ZASADA NR 3.)

W strefach zamieszkania obowiązują również specjalne przepisy dot. parkowania pojazdów. Otóż pozostawienie pojazdu na postoju jest możliwe tylko w wyznaczonych miejscach. Bardzo często miejsca te są oznaczone znakiem drogowym D-18 (parking) z jednoczesnym wyznaczeniem sposobu ustawienia pojazdu względem krawędzi drogi lub zatoki postojowej, wyrażonych tabliczką T-30. Miejsca postojowe mogą być też wyznaczone oznakowaniem poziomym, znakami P-18 (stanowisko postojowe) lub P-19 (linia wyznaczająca pas postojowy). Większość z mieszkańców przyzwyczaiła się do parkowania nie tylko w miejscach wyznaczonych do tego celu, ale także w każdym miejscu nieobjętym zakazem postoju, jak najbliżej swojego domu, co w strefach zamieszkania jest niedopuszczalne .

(ZASADA NR 4.) Kierujący pojazdem wyjeżdżającym ze „strefy zamieszkania” zostanie o tym poinformowany przez znak drogowy D - 41, co jest jednoznaczne z koniecznością zachowania szczególnej ostrożności oraz ustąpienia pierwszeństwa wszystkim uczestnikom ruchu, jako włączający się do ruchu.

W związku z tym nie ma potrzeby budowy chodników na terenie wyznaczonej Strefy i taką argumentację podtrzymuje Gmina. Jedynym sposobem na dalsze spowolnienie ruchu a konieczność taka występuje jest presja na Gminie w sprawie montażu progów zwalniających, o których mowa powyżej. Kłopot w tym, że sprawa ta była już podnoszona kilkukrotnie na zebraniach wiejskich, ale nikt z mieszkańców Długiej nie chce takiego progu przed swoim domem (ze wzgl. na hałas i spaliny). I sprawa za każdym razem umierała.

-- 4 lut 2016, o 21:15 --

Zosia napisał(a):
Może zastanowiłby się Pan wraz z Radą Sołecką nad priorytetem inwestycji : czy coś dla paru wyrostków czy dla całej naszej społeczności.

Priorytety są:

Strefa sportowa i jej powstanie zostało przegłosowane w na ostatnim zebraniu wiejskim, na którym rozdysponowano budżet sołecki za poprzedniego sołtysa. Skoro wydaliśmy na to środki sołeckie - prawie 6000,-, wójt dołożył swoje 7000,- i zrobiono projekt to musimy to kontynuować, żeby kasa nie przepadła wraz z przeterminowaniem się projektu.

A dla wszystkich mieszkańców ma być na początek poprawa stanu dróg, poprzez sukcesywne i kolejne utwardzanie ich nawierzchni oraz rozbudowę oświetlenia ulicznego. W tym roku druga część Narcyzowej, początek Bukowej (rejon przystanka gimbusa) i być może uda mi się namówić wójta na dokończenie tej nieszczęsnej Długiej, na którą mieszkańcy czekają już kilka lat. Chociaż pamiętam, że NIE potwierdził tej inwestycji na ostatnim zebraniu a i w budżecie na 2016 jej nie widziałem. Poza tym mam nadzieję, że z dofinansowania w wys. 3mln PLN, które Gmina otrzymała na drogę Sopieszyno-Ustarbowo-Gowino-Gościcino (cała ma być asfaltowa) uda się też wyremontować nawierzchnię Kwiatowej. Gdzieś tam jeszcze musimy wcisnąć sprawę świetlicy wiejskiej. Oprócz tego planuję kilka spotkań podobnych do tych z ubiegłego roku np. ognisko na Jana (Sobótki), może jakieś tańce ? Zobaczymy.

PostNapisane: 4 lutego 2016, o 23:30 
-

Mlii-dziękujemy za przytoczenie przepisów prawa dot.strefy zamieszkania. Tyle,że jest wielu kierowców,uwierz mi,że wielu,którzy mają to w nosie. I jeżdża z prędkością ,tak oceniam ca 40km/godzinę. Ciekawe,czy jak pieszy zostanie skoszony przez takiego pirata -śmiertelnie lub dozna znacznego uszczerbku na zdrowiu,to kto wypłaca odszkodowanie.Bo,że wariat kierowca,to wiem,ale czy np.UG za brak np.owych progów zwalniających też? Gdyby dobrze przyjrzeć się ulicy ,to myślę,że znalazłyby się miejsca w których domy mieszkalne są oddalone od ulicy? Czy konieczna jest zgoda mieszkańców,czy też cel nadrzędny,a takim powinno być zapewnienie bezpieczeństwa na drodze pozwala na ich montaż.
Ja przynajmiej nie puściłabym swojego dziecka samego na ulicę Długą.
mli napisał(a):
zrobiono projekt to musimy to kontynuować, żeby kasa nie przepadła
-to nie ulega wątpliwości. Zresztą mnie się ten pomysł,który przedstawiłeś bardzo podoba. Gdyby udało się ze świetlicą z prawdziwego zdarzenia :-(

mli napisał(a):
ale nikt z mieszkańców Długiej nie chce takiego progu przed swoim domem (ze wzgl. na hałas i spaliny)
-a ja myślę,że głownie dlatego,iż sami w zdecydowanej większości poruszają się samochodami. Bo na ulicy to co najwyżej widzę nieliczne młode matki z wózkami i pojedyńczych niezmotoryzowanych mieszkańców.

PostNapisane: 5 lutego 2016, o 10:36 
-

Mlii-dziękujemy za przytoczenie przepisów prawa dot.strefy zamieszkania. Tyle,że jest wielu kierowców,uwierz mi,że wielu,którzy mają to w nosie. I jeżdża z prędkością ,tak oceniam ca 40km/godzinę. Ciekawe,czy jak pieszy zostanie skoszony przez takiego pirata -śmiertelnie lub dozna znacznego uszczerbku na zdrowiu,to kto wypłaca odszkodowanie.Bo,że wariat kierowca,to wiem,ale czy np.UG za brak np.owych progów zwalniających też? Gdyby dobrze przyjrzeć się ulicy ,to myślę,że znalazłyby się miejsca w których domy mieszkalne są oddalone od ulicy? Czy konieczna jest zgoda mieszkańców,czy też cel nadrzędny,a takim powinno być zapewnienie bezpieczeństwa na drodze pozwala na ich montaż.
Ja przynajmiej nie puściłabym swojego dziecka samego na ulicę Długą.
mli napisał(a):
zrobiono projekt to musimy to kontynuować, żeby kasa nie przepadła
-to nie ulega wątpliwości. Zresztą mnie się ten pomysł,który przedstawiłeś bardzo podoba. Gdyby jeszcze udało się ze świetlicą z prawdziwego zdarzenia :-(

mli napisał(a):
ale nikt z mieszkańców Długiej nie chce takiego progu przed swoim domem (ze wzgl. na hałas i spaliny)
-a ja myślę,że głownie dlatego,iż sami w zdecydowanej większości poruszają się samochodami. Bo na ulicy to co najwyżej widzę nieliczne młode matki z wózkami i pojedyńczych niezmotoryzowanych mieszkańców.[/quote]

Ostatnio edytowano 18 lutego 2016, o 11:27 przez Zielone Wzgórze, łącznie edytowano 1 raz

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1