Teraz jest 26 kwietnia 2019, o 16:54

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Dziękuję ...
PostNapisane: 25 czerwca 2015, o 08:27 
-

Obrazki: 0
Pochwały: 82
Chciałabym podziękować Sołtysowi i Radzie Sołeckiej za zorganizowanie i wyborną realizację spotkania przy ognisku. < „I ja tam z gośćmi byłem, miód i wino piłem” >. W księgach jednak szczegółowego opisu nie umieszczę, bo kto nie był ten gapa i niech żałuje.
W równym stopniu owacyjny aplauz należy się także i Panu Januszowi, za wyjątkowo użyteczną pomoc i fachową opiekę nad całym przedsięwzięciem.
A że taka impreza odbyła się po raz pierwszy (przynajmniej w mojej przytomności ), życzę naszej zbiorowości, a przede wszystkim – sobie, aby Sołtysowi i członkom Rady Sołeckiej pary w miechach nie zabrakło.

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: 25 czerwca 2015, o 19:01 
I ja tam byłam i też dobrze się bawiłam. Również liczę na następne tego typu spotkania. Do podziękowań Zosi całym sercem się przyłączam. :)

PostNapisane: 29 czerwca 2015, o 09:01 
-

Pochwały: 35
Dziękujemy za uznanie, mimo, że pogoda do końca nie dopisała, to ogromnym zdziwieniem było dla organizatorów zobaczenie tak dużej grupy mieszkańców Sopieszyna. To miłe, że robimy coś - dla Kogoś i ten Ktoś to docenia. To motywuje nas do dalszego, jeszcze bardziej prężnego działania. Nie osiadamy na laurach - działamy :)

PostNapisane: 1 lipca 2015, o 09:15 
-

mli napisał(a):
to ogromnym zdziwieniem było dla organizatorów zobaczenie tak dużej grupy mieszkańców Sopieszyna.

W tej sytuacji nie było nic a nic do zdziwienia. To nie była żadna niespodzianka. To było do przewidzenia. Szwedzka pisarka kryminałów (nota bene – doskonałe) - Camilla Läckberg w jednej ze swoich książek napisała : "Człowiek jest zwierzęciem stadnym, potrzebuje bliskości, stada, jego ciepła i fizycznego kontaktu z innymi ludźmi". Od paru lat (mogę rozprawiać jedynie o okresie od kiedy tu mieszkam ) usilnie starano się wmówić (!) nam, mieszkańcom, że nie ma spotkań wiejskich, bo … społeczność nie chce takich „spędów”. Kto w te dyrdymały uwierzył, ten uwierzył. A władzom sołectwa żyło się sielankowo i beztrosko.

mli napisał(a):
Nie osiadamy na laurach - działamy

:okok: :bravo:

PostNapisane: 1 lipca 2015, o 19:26 
Zosia, -jest dokładnie tak jak napisała Zosia. Ja też doszłam do wniosku,że żadne forum nie zastąpi kontaktu z żywym Człowiekiem. :)

PostNapisane: 3 kwietnia 2019, o 13:28 
-

Pochwały: 4
Cóż,żyję już dość długo,ale wciąż się muszę dziwić,niestety ostatnio to moje dziwienie się ,sprawia ,że jestem smutna.Bo,w żaden sposób nie mogą zrozumieć,że pamięć mieszkańców wsi jest tak marna.Może trochę faktów przypominających dokonania naszego Sołtysa.Dla siebie i dla tych,którzy już zapomnieli.

Tutaj dziękujemy Sołtysowi za jeden drobny wycinek Jego pracy na rzecz Sopieszyna,czyli spotkanie przy ognisku( w czasie Jego kadencji tych spotkań,oczywiście było więcej),to ja teraz, gdy Jego kadencja się skończyła,chcę Mu i Jego Małżonce,która jak wiem w wielu działaniach na rzecz wioski Go wspierała, serdecznie podziękować.Za to,że doprowadził do tego,iż wiele dróg we wsi zostało utwardzonych,za nowe lampy uliczne,za to,że już nie musze taplać się w brudnej wodzie zalewajacej ulicę i wjazd do przystanku(kierunek Szemud),za to,że na nasze prośby o ochronne barierki na przystanku PKS(kierunek Wejherowo),zostały wysłuchane i barierki postawione.Za krzaczki ,które sam sadził przy strefie rekreacyjnej,za koszenie zielska w tymże miejscu.I za wiele innych rzeczy.Również za załatwienie iż został utworzony przystanek dla autobusu dla dzieci przy ulicy Długiej dziękujemy. Za to i za wiele innych rzeczy,o których już się nie pamięta.No,własnie nie pamięta sie :-(

PostNapisane: 4 kwietnia 2019, o 09:14 
-

Dziękujemy !

PostNapisane: 4 kwietnia 2019, o 14:03 
-

Obrazki: 2
Pochwały: 101
Między postami z 2015 a dzisiejszymi coś uciekło. Możecie przybliżyć co? Sołtysa odwołano?zrezygnował? Coś innego ?

PostNapisane: 4 kwietnia 2019, o 14:35 
-

Nic nie umknęło,po prostu Sołtys doskonale się sprawdził,zrobił dużo rzeczy dla naszej wsi.Zresztą to co mi pamięć podpowiedziała,napisałam.
Nie, nie odwołano,zwyczajnie minęła kadencja i wybrano nowego sołtysa.
Najpierw było mi żal,że nie został na następną kadencję,ale jak dobrze się zastanowić,to teraz przynajmniej będzie miał czas,żeby odpocząć.
Jak był Sołtysem,to ja Go bardzo często widzialam przy pracy na wsi(ot,chociażby kosił chaszcze przy drodze,sadził krzaczki,żeby było ładnie,kosił trawę na dwu placach zabaw),aby nam było dobrze.Ba,można było do Niego w razie potrzeby i o północy zadzwonić,a ruszał z pomocą.

PostNapisane: 5 kwietnia 2019, o 04:46 
-

Zielone Wzgórze , powtórzę to, co już w innym miejscu "mówiłam", a będzie to moje, wyłącznie moje spojrzenie i osąd tego, co stało się we wtorek. Postaram się cenzuralnie ( ;) :D ).
Zgadzam się każdym Twoim słowem. Niezaprzeczalną prawdą jest, iż mieszkańcy naszej wsi powinni w adoracji paść na kolana przed poprzednim naszym włodarzem i peany gloryfikujące wyśpiewywać na Jego cześć, w dziękczynieniu za to, co zrobił On dla nas. Za Jego rządów nareszcie zapanował porządek, ład i normalność. A zebranie "wyborcze" było dowodem na to, jak bardzo niektórych mieszkańców naszej wsi bodła i kłuła pod siódme żebro osoba i działalność poprzedniego Pana Sołtysa. A działał On fachowo, wielce etyczne, przyzwoite, solidne, rzetelnie i każde Jego działanie, to był pokaż jak bardzo Mu zależy na dobru wsi, a w każdą akcję angażował się całym sercem i duszą. No cóż – postaram się delikatnie - rozrabiactwo, warcholstwo i chęć siania zamętu wygrały z uczciwością, poszanowaniem, przyzwoitością, prawością, zacnością i godziwością, solennością i kompetencją. A to zebranie sołeckie, to był bezsprzecznie i wyjątkowo widoczny, bezmyślny i sensu pozbawiony pokaz siły : „tubylcy” contra „flancowani”. Dodam jeszcze, że widząc skład komitetu wyborczego obecnej pani sołtys ( nie znam osoby, nie znam nawet jej imienia ), no i osobników, którzy po wyborze najgłośniej i najradośniej cieszyli się i wiwatowali na jej cześć, przewiduję ciężkie czasy dla nas. Dlaczego ?! Bo jak zauważyłam z kim pani sołtys jest w bliskich stosunkach i z kim fraternizuje się struchlałam i trwogi wielkiej doznałam. Nigdy, przenigdy - z szacunku do własnej osoby ( :!: ), nie chcę mieć nic wspólnego z ludźmi o elastycznej moralności. A wiesz co mnie najbardziej ukłuło ?! Frekwencja. Jak widać mało osób obchodzi los „ich” wsi. Żal... Ach, mąż pani sołtys został wybrany do naszej Rady Sołeckiej.

PostNapisane: 5 kwietnia 2019, o 06:34 
-

Obrazki: 2
Pochwały: 101
Pewnie poprzedni sołtys był z tych -starej daty? Ci wymierają ,wypalają się . Nowe przychodzi i trzeba dać im się wykazać . Tego nikt nie uniknie -taka kolej rzeczy . Fakt ,że poprzednikom należy się szacunek -ot choćby umiarkowaniem radości po wygraniu tego czy owego .

PostNapisane: 5 kwietnia 2019, o 10:23 
-

Oj,rumcajs,tutaj nie ma żadnego podtekstu,jest dokładnie tak jak ja i druga forumowiczka napisała.Ustępujący Sołtys był młody,rzutki i z inicjatywą,pracowity i bezinteresowny.Wybrano innego i tyle.No,pewnie niech się wykazuje,też będziemy nader pilnie i uważnie patrzeć na to co robić i tak samo oceniać .
„flancowani"- no,coz masz rację,tyle,że używają zamiennego określenia -zlazły.
I tyle w temacie sołtysa.

-- 5 kwietnia 2019, o 10:33 --

Zosia napisał(a):
Ach, mąż pani sołtys został wybrany do naszej Rady Sołeckiej.
-poważnie,no to jak w tej wielkiej polityce jest?Wiesz,mnie już nie było.Po zakreśleniu moich kandydatów do Rady Sołeckiej wyszłam z sali.

PostNapisane: 9 kwietnia 2019, o 18:41 
-

Mamy nową Panią Sołtys,to i jesteśmy ciekawi jakie ma plany wobec naszej wsi,co zrobić chce,aby nam się lepiej żyło.Wiem,że z poprzedniej kadencji zostały pieniądze zabezpieczone na dalszą budowę ulic czy lamp.No,na dokończenie zaczętych już inwestycji.Czyli to dzieło poprzedniego Sołtysa i Rady Sołeckiej.Mnie,a zapewne i pozostałych mieszkańców wsi interesuje co dalej we wsi będzie sie pojawiało.Ja liczę,że wreszcie będzie boisko z prawdziwego zdarzenia,ot chociażby takie jak w Ustarbowie.W Ustarbowie jest tez nowa świetlica,przydałaby się u nas.Może wtedy na zebrania,na wybory przyszłoby więcej mieszkańców Sopieszyna.
Przyznaję,że z niecierpliwością czekam zebrania na którym pani Sołtys ze wszystkim nas zapozna, a my mieszkańcy będziemy mieli okazję wyrazić swoje zdanie i też dać różne propozycje działanie,które tak myślę,mogą znaleść aprobatę w oczach osób osób stanowiących najmniejszą komórkę samorządową ,jaką jest Sołtys i Rada Sołecka.

Strefa czasowa: UTC + 1