Teraz jest 20 kwietnia 2019, o 07:42

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: zwierzęta
PostNapisane: 16 stycznia 2012, o 17:40 
Ponieważ nie mam pewności czy mieszkańcy Sopieszyna sumiennie zaglądają na forum Sopieszyna,pozwole sobie w tym miejscu napisać co mi leży na sercu.
Sopieszyno to nie tylko wioska i jej mieszkańcy,to również tereny leśne.
Korzystam z mozliwości napisania na tym forum i piszę ,iż bardzo proszę,aby nie puszczać psów luzem w obrębie lasu.Kolczatka nie załatwia sprawy.Buszujące psy w leśnych "ostępach"skutecznie straszą dziką zwierzynę,szczególnie sarny.
Moja działka przylegająca do lasu celowo obsadzona z dwu stron szpalerem swierków,które wyznaczają jej teren i na której znajduje się stosowna tablica informująca ,iż to teren prywatny jest ostoją saren i innych zwierząt leśnych.
Niestety na ten teren zapuszczają się psy,bywa że i w kagańcu.
W obronie sarenek jak i swojego terenu,pieska zatrzymam i zawioze do Azylu.Nasze Ciapkowo na Dąbrówce potrzebuje kasy,więc jak właściele psa zapłaconą stosowną kwotę -ufam,że dolegliwą,to swoje psy będą prowadzać na smyczy lub lepiej pilnować.
Co mówi prawo o puszczaniu luzem psów w lesie,przyznaję ,że nie wiem.Ja nigdy nie spuszczałam swoich ze smyczy.Jednak,to już nie moje zmartwienie,tylko leśniczego.

Tytuł: Re: zwierzęta
PostNapisane: 17 stycznia 2012, o 07:17 
-

Obrazki: 0
Pochwały: 82
Chodzę po "naszym" lesie każdego dnia . A że moje czworonogi są wyjątkowo agresywne {do takiego zachowania były szkolone}, uczulona jestem na luzem biegające psy . Jak zauważyłam - nie jest to częsty proceder. Po lesie samopas biegają trzy owczarki niemieckie i jeden mały, jazgotliwy mieszaniec . Tę formę joggingu stosują właściciele tych psów już od wielu lat . Nie działa prośba, perswazja czy też odnośne przepisy . Psy te wyprowadzane są o stałych porach i ja staram się pory te omijać . Mnie udaje się, ale jak to słusznie zauważyły moje przedmówczynie, zwierzętom leśnym raczej nie . Nie można winić za ten stan rzeczy leśniczego, ponieważ dukty leśne oznaczone są tablicami nakazującymi w sposób jak najbardziej prawidłowy i on sam często kontroluje. Czy spotkał te luzem biegające psy i zareagował ? Nie wiem .
Tu kłania się kultura właścicieli tych psów . Wiem, tak jak i większość mieszkańców Sopieszyna, do kogo psy te należą. Dwa owczarki biegają w kagańcach, przy czym jeden z nich potrafi uwolnić się z tego zabezpieczenia .
Nie przypuszczam jednak, żeby wpisy na forum sprawę załatwiły, tak jak nie pomagają osobiste interwencje . A może ... Łapania tych psów też nie radzę, bo mają imponujące zębiska ;) .

PostNapisane: 17 stycznia 2012, o 09:28 
-

Obrazki: 31
Pochwały: 4
Zosia napisał(a):
Nie przypuszczam jednak, żeby wpisy na forum sprawę załatwiły, tak jak nie pomagają osobiste interwencje . A może ...

Straszne, że taka hołota pozostaje bezkarna. Może chociaż to przeczytają... :/

Obrazek

PostNapisane: 21 kwietnia 2012, o 22:17 
Przykład barbarzyństwa w naszym "cywilizowanym"kraju.I przykład niemocy "stróżów prawa"-
http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/ ... ciela.html

W Sopieszynie jakąś godzine temu było słychac kilka strzałów w lesie.Zapewne tzw.opiekunowie dzikich zwierząt- w zimnie karmią,poją- w majestacie prawa zabijali wcześniej odkarmione sarenki lub inne zwierzątka.

PostNapisane: 13 maja 2012, o 07:03 
-

Trochę to i o zwierzętach { ;) } .
Wybiera się może ktoś na festyn leśny do Kępina ?
Chętnie zobaczyłabym pokaz psich zaprzęgów, a nawet nie wiem gdzie jest {jak dojechać} do tego parkingu przy leśniczówce w Kępinie . Może ktoś podpowie ?!

PostNapisane: 20 lipca 2012, o 23:54 
http://kossobor.nowyekran.pl/post/67230 ... o-na-ziemi

Prawda,że sympatyczny artykuł?

PostNapisane: 26 października 2012, o 20:30 
Przed chwilą znowu słyszałam w lesie,a raczej przy lesie strzelanie.I pewnie jakaś sarenka czy inne leśne zwierzątko straciło życie :-(

PostNapisane: 2 grudnia 2012, o 15:40 
Zawsze tak smutno pisze,to tym razem coś do uśmiechu.Znalazłam na FB.
I komentarz do zdjęcia,też z FB,ale podobał mi się.
Blady świt. Odprowadzanie kumpla po imprezie........- tylko co ja mam powiedziec jego żonie?..............

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: 11 grudnia 2012, o 03:08 
-

Jak dla mnie : kampania zrobiona po mistrzowsku. Nic tylko pomagać.
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... quiKLMy0ng

PostNapisane: 12 stycznia 2013, o 00:14 
Zajrzyjcie tutaj,warto.
http://www.lasy.gov.pl/zubr

PostNapisane: 27 marca 2013, o 14:08 
Prosze przeczytajcie,to wazny apel skierowany do nas wszystkich.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... SlotII3img

PostNapisane: 16 lipca 2013, o 19:51 
Mam ogromną prośbę do osób,które mieszkają blisko całe dnie i noce wyjącego psa.Nie udaje mi się ustalić miejsca gdzie przebywa,ale wyje rozpaczliwie bardzo często.W tej chwili również. Na pewno mieszka daleko ode mnie,przypuszczam ,że gdzieś na końcu Bukowej już w lesie lub na Kotlowce.
Nie tyle,że mi przeszkadza,ale jest mi tego pieska żal.Możliwe,że cierpi głód i jest spragniony.Z dużą przykrością stwierdzam,że są mieszkańcy wioski mało dbający o swoje zwierzęta.Jak ktoś lubi zwierzaczki i wie czyj pies zawodzi,to proszę,aby to zgłosił do Animalsów.Można anonimowo.Słusznej wielkości mandat i częste kontrole powinni przyczynić się do poprawy losu tego pieska.
Jest jeszcze piesek często wyjący w okolicy czy może przy ulicy Kwiatowej.Swoją drogą,jeśli ludzie nawet nie mją empatii do tych swoich zwierzaków,to choćby ze wstydu powinni się nimi dobrze opiekować.Wszak właściwe traktowanie zwierzaków daje świadectwo ich właścicielom.

PostNapisane: 29 sierpnia 2015, o 07:37 
-

Wie może ktoś jak zakończyła się wczorajsza akcja Animalsów pod hasłem : ratujmy sukę, przez bestię w ludzkiej skórze uwiązaną na polu i pozostawianą na kaźń, ból, cierpienie, śmieć ?

PostNapisane: 11 września 2015, o 18:27 
-

Pochwały: 35
Nic mi o sprawie nie wiadomo, niestety.

PostNapisane: 17 grudnia 2015, o 23:13 
-

Pochwały: 4
Od pewnego czasu po Sopieszynie biega bez opieki pies.Dość duży czarny lekko kudłaty.
Widuje się go często rano okolo g.7-8 ,a wczoraj był widziany około godziny 14.
W obrebie ulic Długiej,Modrzewiowej i Bukowej.
Pytanie czy to ktoś tego psa puszcza wolno,aby się "wybiegał"strasząc przy tym ludzi czy też jest to pies bezpański.
Jak ten komunikat czyta włąsciel psa,to niech nigdy już luzem go nie wypuszcza.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1