Teraz jest 19 września 2018, o 06:17

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 lipca 2013, o 20:37 
-

Pochwały: 35
Lukas napisał(a):
Po prostu nie macie co liczyć, że blokada tej drogi kogoś poważnie zainteresuje.

No nie wiem, wg raportu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na drogach wojewódzkich droga woj. 224, o której mówimy jest zakwalifikowana jako NIEBEZPIECZNA z gęstością wypadków wynoszącą rocznie 6 na każde 10 km tej drogi. Jest zakwalifikowana jako ZAGROŻONA pod względem ilości wypadków śmiertelnych wynoszącym 0,5 osoby na każdy 1 km drogi. Wskaźnik wypadków wzrósł w latach 1999-2011 z niespełna 30 do 50. Wskaźnik zabitych wzrósł z 3 do 5. W ostatnich latach nastąpił znaczny wzrost ilości pojazdów korzystających z tej drogi. Dane pochodzą z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku - niestety nie zawierają wszystkich kolizji i wypadków oraz ofiar i poszkodowanych właśnie z odcinka przechodzącego przez Sopieszyno także są znacznie zaniżone. Poza tym codziennie poruszam się 224 z Sopieszyna do Szemuda i dalej na Chwaszczyno albo 218 z Chwaszczyna i dalej 224 do Sopieszyna. Nie licząc sezony letniego i weekendów podczas niego mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że ilość aut jest znacznie większa na 224 niż na 218, mimo, że stare, dostępne dane mówią coś odwrotnego. Także taka blokada została by spokojnie zauważona, tak jak ta w okolicy Starogardu, która przyniosła pozytywny skutek. Poza tym ta droga połączy w przyszłości Wejherowo z węzłem Szemud Trasy Kaszubskiej biegnącej z Obwodnicy w okolice Lęborka.

PostNapisane: 30 czerwca 2016, o 18:08 
-

Mam dobre wieści. COŚ DRGNĘŁO. W wyniku spotkania wójta z ZDW ustalono wstępnie przebudowę sopieszyńskiego, głównego skrzyżowania. Jak pewnie widzieliście, w ostatnich dniach oznaczono drzewa rosnące wzdłuż Wejherowskiej. To pierwsza faza do przebudowy. Wszystkie drzewa oznaczone mają być wycięte lub przycięte m.in. po to, aby zrobić miejsce na przebudowę skrzyżowania. Mają pojawić się wysepki/azyle dla pieszych (separatory) pomiędzy pasami ruch, które zmuszą kierowców do zmniejszenia prędkości i ich ominięcia. Zmienią się miejsca przystanków autobusowych (nowe zatoki). Także miejmy nadzieję, że w przyszłym roku rozbudowa rozpocznie się na całego. Trzymajmy kciuki i nie zapeszajmy.

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: 7 marca 2018, o 15:04 
-

Pochwały: 3
Stan skrzyżowania na dzien wczorajszy tj.6 marzec 2018r.
Skrzyżowanie jest prawie skończone.Niestety wąski chodniczek prowadzacy do przystanku PKS w kierunku Wejherowa nigdy do tej pory(tej zimy ,ma się rozumieć) nie był odśniezony.
Wiata przystankowa stoi sobie w starym miejscu.Domniemywam,że dlatego iż nie zmieści się w ten chodniczek.Jest na tyle wąski,iż wg mojej oceny wręcz dla oczekujących na autobus niebezpieczny.Nie trzeba być wcale w stanie wskazującym,ale być starym,mało sprawnym ruchowo,aby spaść z tego chodniczka w dół.Tam jest rzeczka,kamienie no,i miejscowy staw.Za to zatoczka dla autobusu owszem imponująca,duża.

Chodnik szeroki,wygodny prowadzacy do przystanku w stronę Szemudu jest na bieżąco odśnieżany.I to aż do miejscowej kaplicy.Plus parking przy tejże też odśnieżany.

Tak sobie napisałam,aby żale wyłuszczyć,bo nie sądzę,aby coś się zmieniło.Zresztą wnet przyjdą roztopy i nie będzie problemu z odśnieżaniem.A jak kto sturla się z tego chodniczka w dół,to pewnie miejscowa prasa napisze,a i w TTM powiedzą i tyle.No,chyba,że samodzielnie bez uszczerbku na zdrowiu podniesie się i z powrotem na chodniczek wyjdzie,to oczywiście nikt nigdzie tego zdarzenia nie zanotuje.

PostNapisane: 19 marca 2018, o 19:46 
-

Z racji tego, że od początku jestem mocno zainteresowany sprawą skrzyżowania, oraz, że posiadam sporo informacji na jego temat czuję się w obowiązku odpowiedzieć :)

Do chwili obecnej na skrzyżowaniu wykonano:
- zerwano nawierzchnię asfaltową
- usunięto wszystkie przepusty wodne pod drogą,
- usunięto całą kanalizację deszczową, odprowadzającą wodę spływającą z Kwiatowej
- usunięto stare chodniki i podbudowę starego przystanka PKS
- wycięto przydrożne drzewa

- wbudowano nowe przepusty pod drogą
- wbudowano nową kanalizację deszczową wraz ze studniami rewizyjnymi
- wybudowano nowe chodniki
- wybudowano nową zatokę autobusową
- wybudowano nowe latarnie LED doświetlające przejście dla pieszych
- wybudowano sygnalizację świetlną
- wybudowano instalację elektryczną zasilającą latarnie i sygnalizację
- położono pierwszą warstwę asfaltu
- umocniono skarpy
- wybudowan odprowadzenie wody w kierunku stawu

Do zrobienia:
- ostatnia warstwa asfaltu
- podłączenie synalizacji i latarni
- montaż kratek ściekowych
- sprzątanie

Jeśli chodzi o nowy chodnik w stronę Wejherowa, to niestety nie ma więcej miejsca na zrobienie szerszego. Nie ma też na tym odcinku nie wiadomo ilu pieszych, więc sądzę, że wystarczy. Wiata autobusowa zostanie z racji na wąski chodnik zainstalowana na końcu zatoku, tam gdzie chodnik się rozszerza, także pasażerowie nie będą moknąć, gdy nie zabiorą parasola a zacznie padać. Wiata zostanie przed montażem naprawiona (potłuczone podczas robót szyby) przez wykonawcę (takie są warunki przetargu) Jesli chodzi o skarpę obok chodnika, mam nadzieje, że na całej jej długości zainstalowane zostaną barkierki, takie jak np. w Chwaszczynie. W miejscach, gdzie jest ziemia (pomiędzy chdonikiem a ulicą oraz przy sklepie, planuje posiać trawę i posadzić krzewy lub żywopłoty (akcja sołecka). Jeśli chodzi o odśnieżanie, to na moją interwencję w tej sprawie w gminie, otrzymałęm informację, że chodniki znajdujące się wzdłuż dróg wojewódzkich odśnieża Zarząd Dróg Wojewódzkich. Oczywiście patrząc na inne wsie przy tej drodze (np. Przetoczyno) tego nie robi i mieszkańcy/gminy radzą sobie we własnym zakresie. W tej chwili nie było jeszcze odbirou technicznego robót, więc teoretycznie trwa tam jeszcze budowa i chodniki nie są w świetle prawa chodnikami do momentu odbioru (pozowlenie na użytkowanie). Chodnik w stronę Szemuda odśnieżają mieszkańcy w czynie społecznym. Chodnik stronę Wejherowa - odsnieżałem osobiście 3 razy w miarę możliwości czasowych. Po oddaniu skrzyzownaia do użytku spróbuję wywalczyć sprawę odśnieżania przez odpowiednie służby.
Zakończenie budowy w ciagu kilku tygodni bowiem sa jeszcze problemy natury technicznej (Energa zadeklarowała, ze może zasilić sygnalizację i lampy w ciągu ...... 14 miesięcy). Dlatego wprowadzamy tymczasowe zasilenie skrzyżowania z innego źródła, zeby urządzenia tej działały jak najszybciej.

Aha, parking przy kaplicy odśnieżany jest przez chętnych do tego zajęcia mieszkańców za pomocą traktora.

PostNapisane: 20 marca 2018, o 16:29 
-

Dziękuję za wyjaśnienia.Jeśli będzie barierka odzielajaca chodniczek od skarpy,to wystarczy.
Jednak jeśli jej nie będzie,a zostanie tak jak jest,mozliwe,ze calkiem na trzezwo sturlam się do niżej plynącej rzeczki.

PostNapisane: 2 kwietnia 2018, o 21:08 
-

Update: uruchomiono lampy LEDowe doświetlające przejście dla pieszych. Trzeba przyznać, że pieszy na przejściu jest teraz bardzo widoczny dla kierowców zbliżających się do skrzyżowania. Świecą super.

PostNapisane: 25 kwietnia 2018, o 19:34 
-

Na skrzyżowaniu uruchomiono już sygnalizację świetlną.Super.

Tylko uprasza się o postawienie wiaty przystankowej na nowym przystanku w kierunku Wejherowa.
Stoi sobie samotna,porzucona przy sklepie,nawet już nieco zdewastowana,a gromadka ludzi dzisiaj w deszczu czekała na autobus odjeżdżający o g.10.25.To konkretny przykład.I jej brak sprawia,że nie ma na czym spocząć w oczekiwaniu na autobus,nie ma osłony od deszczu,ani w upalne dni od słońca.

Przecież ta wiata została przez kogoś zrobiona i ktoś za nią zapłacił.
Już chociażby dlatego trzeba się nią zająć,bo taka niszczejąca,to jest zwyczajne wyrzucenie pieniędzy.

PostNapisane: 25 kwietnia 2018, o 20:44 
-

Jeszcze raz uważnie przeczytałam post -mli.
Wynika z niego,że szyby wiaty zostały potłuczone podczas robót.No,cóż faktycznie tak bywa.
Czyli tylko naprawić i ustawić we właściwe miejsce.

PostNapisane: 30 kwietnia 2018, o 15:14 
-

I mamy już wiatę na przystanku.Już światła działają i jest ładnie wszystko wokół skrzyżowania zrobione.

PostNapisane: 7 lipca 2018, o 12:25 
-

Minęło trochę czasu jak mamy to nowe skrzyżowanie.
I niestety wcale nie jest tak dobrze.Tzn.bezpiecznie.
Kamery nie rejestrują,tylko są.Własciwie to atrapy.I kierowcy to wiedzą.
I wielu zupełnie nie reaguje na czerwone światło.Z dużą szybkoscią,nie zwalniając przejeżdżają skrzyżowanie.Szczególnie duże dostawcze samochody.
Jeśli chodzi o bezpieczeństwo pieszych ,chyba jest gorzej niż było.
Otóż,pieszy naciska guzik,czeka,światło zmienia się na zielone.
Przechodzi wierząc,że kierowcy się zatrzymają,bo przecież oni mają zielone.Mało,tego nawet jak spojrzy czy jedzie samochód,to tego durnia mknącego z szybkością rajdową nie zauważy,dopiero może poczuć na swoich plecach.
Takie europejskie rozwiązanie jest dobre,wtedy ,gdy mamy kierowców ,którzy przestrzegają bezwzględnie przepisów,nie na polskich oczywiście nie wszystkich -piratów drogowych.

Dalej o ulicy Długiej.
Dzisiaj jechałam samochodem ulicą Długą.Na jej odcinku od sklepu do Bukowej jechał za mną samochód.Ja te 20 km/godzinę.No,może troszkę szybciej,ale tylko troszkę.Za mną nerwowy kierowca w ciemnym samochodzie.Przy krzyżówce z Bukową gwałtownie przyspieszając wyprzedził mnie.I pomyśleć,zę uważałam iż to jest wąska ulica.
Czy naprawdę nie można na tej ulicy zrobić na jej całej szerokości progów zwalniających?Absolutnie żadne argumenty nie przekonują mnie,przed ich zrobieniem.Czy też trzeba zaczekać ,aż znowu ktoś zginie ?Na tablicy ogłoszeń przy Bukowej gorący apel do kierowców ,o bezpieczną jazdę.To,mżóe by takie coś dawać do ręki każdemu wychodzącemu z kaplicy?Może by Wielebny na kazaniu kilka stanowczych słów powiedział?Bo,na rozum częsci kierowców jezdżących Długą nie licżę.

PostNapisane: 8 lipca 2018, o 10:17 
-

Czas na zmiany w napisanym poście jest krótki,nie zdążyłam zmienić tego zapisu-
Zielone Wzgórze napisał(a):
Przechodzi wierząc,że kierowcy się zatrzymają,bo przecież oni mają zielone.
-oczywiście osoby przechodzące mają światło zielone,ale jadące samochody w tym samym czasie czerwone.Czyli samochody powinni się zatrzymać.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1