Teraz jest 18 października 2017, o 03:00

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 września 2016, o 18:50 
-

Pochwały: 1
W ubiegłą sobotę 3 wrzesnia na naszym boisku był festyn zorganizowany na pożegnanie lata.
Byłam i opiszę co widziałam.
To była najlepsza zabwa w której dane mi było brać udział.A mieszkam w Sopieszynie już kilkanaście lat.
Przygotowany festyn był znakomicie.Były stoly i dużo ławek.Kazdy znalazł miejsce dla siebie.
Był Pan,który całą zabawę profesjonalnie prowadził.Była muzyka,świetnie dobrana.Było mnóstwo konkursów z nagrodami dla dzieci.
Były konkursy z nagrodami dla dorosłych.
Były tańce!
Było ognisko!
To było dla ducha.
A dla podniebnienia,ba kto nie był,niech żałuje.
Dwa stoły typu szweckiego bogato zastawione.Przy tych stołach, pan Paweł z Rady Sołeckiej czuwał.To On piekł kiełbaski na gazowym grilu.
Były tam ciasta w trzech odsłonach przygotowane przez panią- żonę Sołtysa.
Był prawdziwy domowy chleb upieczony w tradycyjnym piecu chlebowym.Do niego domowej roboty smaluszek i ogóreczki domowego kiszenia.To wszystko od pewnej doskonałej Gospodyni ze Sopieszyna.
Były cukierki w koszyczku,paluszki.Tacki,kubeczki i sztućce piknikowe.
Ba,były odwiedziny harleyowców(dobrze napisałam?) ,którzy przybyli na swych stalowych rumakach.I to było też bardzo miłe.
Pisać można by jeszcze długo,ale już raz mi cały post wcięło,więc na tym już skończę.
Dziękuję pięknie naszemu Sołtysowi,Radzie Sołeckiej i tym wszystkim ,którzy przyczynili się do tego,że mogę teraz pisać te ciepłe słowa.

PostNapisane: 6 września 2017, o 18:01 
-

Pochwały: 1
Minął rok od mojego ostatniego wpisu na temat festynu w Sopieszynie.
W tym roku znowu był festyn.Było wielu uczestników i znowu tylko ja napiszę kilka słów na jego temat.
Ale to nic.Już pisze.
Było tak jak w ubiegłym roku,ale jeszcze ciekawiej.
Dodatkowo byla grochóweczka z kociołka,bardzo smaczna.
Z atrakcji dla dzieci-była duża dmuchana zjeżdzalnia.Nie musze dodawać,że przez dzieci oblegana.
Była bryczka,którą można bylo się przejechać.Też miala duże powodzenie.Sama dwa jechałam tą bryczką.
Był wóz policyjny,którym bardzo interesowały się dzieci i pani policjantka wraz z panem policjantem,którzy to odpowiadali na wiele pytań dzieci.
W tym miejscu serdecznie dziękuję za przybycie do nas.
I serdecznie dziękuję w imieniu dobrze bawiących się mieszkańców Sopieszyna i gości z Ustarbowa wszystkim tym,którzy przyczynili się do uświetnienia zabawy.
Osobne podziękowania za znakomite zorganizowanie festynu,zadbanie o doskonałą atmosferę składam naszemu Sołtysowi i tym z Rady Sołeckiej ,którzy Go wspierali.
Do następnego spotkania za rok.
Pozdrawiam cieplutko,wszystkich życzliwie czytających mój post.

PostNapisane: 6 września 2017, o 23:35 
-

Obrazki: 2
Pochwały: 88
A wóz pożarniczy ? To dzieci kręci bardzo ,a jak jeszcze syrenę zapoda :D

Strefa czasowa: UTC + 1