Teraz jest 15 listopada 2018, o 22:37

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 grudnia 2013, o 18:36 
http://wyborcza.pl/1,75478,15198294,_Sp ... ntuja.html
Każdy Człowiek jest obdarzony instynktem samozachowawczym,a ten mi nakazuje nawiać gdzie pieprz rośnie przed tymi głosicielami religii. Naród wymrze,no jasne,ale dotyczy to tylko Polski. Bo,np.w Wlk.Brytanii to Polki chętnie rodzą dzieci.

PostNapisane: 29 grudnia 2013, o 19:25 
-

Obrazki: 2
Pochwały: 91
Bóg był pierwszy,czyli musiał zostać z czegoś stworzony-ergo-nie urodził się,co znaczy ,że nie ma takiego święta ,amen

PostNapisane: 30 grudnia 2013, o 07:07 
-

Obrazki: 63
Pochwały: 93
kundzia napisał(a):
Naród wymrze,no jasne,ale dotyczy to tylko Polski. Bo,np.w Wlk.Brytanii to Polki chętnie rodzą dzieci.

Polecam obejrzenie tego filmiku oraz zgłębienie czym jest gender a czym nie jest.Obejrzenie filmiku uważnie i do końca. Każdemu podobają się hasła o równości itp. Ale nie o to chodzi w tym całym zamieszaniu. Jak genderyści wmawiają Wam, że płcie się nie różnią a wszyscy ludzie są dokładnie tacy sami to wielu (chyba z powodu tego, że podbudowuje to ich niską samoocenę) wierzy w to z miejsca. Niestety nie to jest ideą gender a Ci którzy w to wierzą mogą czuć się wykorzystani jak dzieci przez pedofila.

Cytuj:
O co chodzi z tym gender? Co to jest gender mainstreaming i co on ma wspólnego z teorią gender?

Wielu rozumie gender mainstreaming jako strategię na rzecz równego traktowania kobiet i mężczyzn. Gdyby tak było, to byłoby godne pochwały. Ale gender mainstreaming znaczy całkiem coś innego.

Pojęcie gender mainstreaming powstało na Światowej Konferencji Kobiet w Pekinie w 1995 roku. A znaczy to nic innego, jak teorię gender wprowadzić szerokim strumieniem do społeczeństwa.

Teoretycy gender głoszą, że w ogóle nie ma istotnych różnic między kobietą i mężczyzną. Dlatego też w ogóle nie ma różnic w rolach przypisywanych płci, ani w życiu zawodowym, ani w życiu rodzinnym. Ale na tym nie koniec, piewcy gender idą jeszcze dalej, mianowicie kwestionują podział płci na kobietę i mężczyznę i żądają uwolnienia się człowieka od tych „wymuszonych kategorii płci”. Ludzie mogą się tylko wtedy czuć wolni, kiedy sami zdecydują o wyborze swojej płci, a najlepiej jeżeli w ogóle zrezygnują z kategorii „płeć”.

W 2001 roku w Niemczech była taka partia PDS, która przygotowała projekt ustawy, aby z dowodów osobistych i wszystkich urzędowych dokumentów skreślić kategorie kobieta i mężczyzna.

Dla teoretyków gender płeć to konstrukcja społeczna i kulturowa. Wszelkie podziały na kobietę i mężczyznę wymyślili sami mężczyźni, aby kobietę przypisać tylko do domowego ogniska i dzieci, trzymać ją jak najdalej od wpływowych urzędów i polityki, co w rzeczywistości oznacza jej ucisk. Nie ma na to żadnych empirycznych badań. Mamy za to inne doświadczenia w tym temacie.

Weźmy np. Kibuc – spółdzielcze gospodarstwo rolne w Izraelu. Główną zasadą życia w kibucu był brak własności prywatnej, wspólnota całego majątku, wspólnota dzieci oraz całkowita równość kobiet i mężczyzn. W kibucach negowano istnienie tradycyjnych ról płciowych. W praktyce odbywało się to przez maskowanie cech płciowych za pomocą luźnego ubrania, wykonywanie tradycyjnie męskich prac przez kobiety oraz unikanie np. stosowania makijażu. Ciąża i poród były traktowane jako jedyna, narzucona przez biologię, aktywność odróżniająca kobietę od mężczyzn. Jednak wychowanie dzieci – ze względu na wspólnotę – nie było postrzegane jako rola kobieca i w założeniu miało być realizowane przez wszystkich bez względu na płeć. W dłuższym okresie system ten nie został jednak utrzymany. Obserwacje dokonane w kibucu Kiryat Yedidim pokazały, że po pewnym czasie społeczności powróciły do tradycyjnych ról płciowych. O ile w 1920 roku zatrudnienie kobiet wynosiło 50%, o tyle po 30 latach pracowało już jedynie 12% kobiet, reszta zajmowała się wychowaniem dzieci, edukacją i usługami. W administracji kibuców z czasem kobiety przestały zajmować równy procent miejsc – 84% stanowisk zajmowali w niej mężczyźni, którzy stanowili również 71% osób zarządzających kibucem oraz 78% aktywistów politycznych.

Na przykładzie kibucu wyraźnie widać, że różnice ról przypisywanych mężczyźnie i kobiecie nie są uwarunkowane społecznie, lecz odpowiadają różnym naturom kobiety i mężczyzny. Co nie oznacza automatycznie, aby kobiecie kłaść kłody pod nogi w decyzjach związanych z wyborem zawodu, tylko dlatego, że się jest kobietą. Nie wolno zapominać, że w wielu wypadkach kobiety mają inne priorytety niż mężczyźni. Jeżeli tylko istnieje taka możliwość, przede wszystkim finansowa, wiele kobiet chciałoby pracować w mniejszym wymiarze godzin, albo całkowicie zrezygnować z kariery na rzecz wychowywania dzieci. To co potrzebujemy dzisiaj, to dać kobietom dobre szanse powrótu do zawodu po przerwie.

Sama teoria gender jest bardzo radykalna, więc próbuje się ją wprowadzać politycznie tylnymi drzwiami w ramach gender mainstreaming. Hasła równości między kobietą i mężczyzną są bardzo atrakcyjne. Zachodnie społeczeństwa nie uchroniły się od przypadków dyskryminacji i niesprawiedliwości ze względu na płeć. To jest jak rana, która bardzo boli. Tęsknota ludzi za sprawiedliwością została przez teorię gender perfekcyjnie wykorzystana, ale oni nie proponują lekarstwa, lecz truciznę (amerykańskie badania występowania depresji wśród kobiet). Również ich wyobrażenia, że człowiek musi się uwolnić od swojej płci jest trucizną, szczególnie jeśli to się propaguje wsród dzieci i młodzieży. To jest iluzja, która oddala człowieka od siebie samego i uniemożliwia jego cielesny, duchowy i umysłowy rozwój.

Na temat teorii gender w mojej poprzedniej notce Gender, czyli fałszywa teoria ze strachu przed naturalnością.

Cały czas do przodu i staramy się przede wszystkim ;)

Zobacz profil Prywatny album  

PostNapisane: 30 grudnia 2013, o 07:43 
-

Obrazki: 0
Pochwały: 80
Ja, co parokrotnie już pisałam, nie katolik, nawet nie chrześcijanin, w temacie dotyczącym ideologii / doktryny {czy jak tam temu durnoctwu na imię} gender, w stu procentach przychylam się do zdania Kościoła Katolickiego. Podpisuje się pod każdym słowem i jak będzie trzeba walczyć z tym kretynizmem, stanę w pierwszym szeregu. Ramię w ramię z księdzem czy biskupem, z koktajlem Mołotowa albo i z jeszcze czymś gorszym, w ręku. Jak trzeba będzie to i stosy rozpalę. Tęczę też mogę spalić. Toż to zagrożenia dla normalnych ludzi. Niewyobrażalnie przeogromne. Jak to możliwe, że ludzie tego nie rozumieją ? Aż tak mózgi zlasowane mają ? Matko kochana ... Koniec świata bliski.

To prawda, że toto już dzieciom w szkołach do głów wtłaczają ?!

PostNapisane: 30 grudnia 2013, o 09:33 
-

Pochwały: 6
Wojen o bogactwa można uniknąć.
Wojen o władzę można uniknąć.
Wojny ideologiczne są nieskończone.

PostNapisane: 30 grudnia 2013, o 19:51 
Zosia napisał(a):
Ramię w ramię z księdzem czy biskupem, z koktajlem Mołotowa albo i z jeszcze czymś gorszym, w ręku. Jak trzeba będzie to i stosy rozpalę. Tęczę też mogę spalić. Toż to zagrożenia dla normalnych ludzi. Niewyobrażalnie przeogromne. Jak to możliwe, że ludzie tego nie rozumieją ? Aż tak mózgi zlasowane mają ? Matko kochana ... Koniec świata bliski.
-hi,hi! Ty tak serio piszesz,czy żarty sobie robisz z nas forumowiczów ?
Ja dopóki wielebni nie wywlekli tego gender to w ogóle nim się nie zajmowałam. Teraz to ino mam kłopot z własnym chłopem,który za mną chodzi i pyta się -gender jestem czy nie?
Nie wiem czy maluchom w kościele zaszkodziło uświadomienie,że mogą dla przyjemności się masturbować,ale mojemu to i owszem. Akurat ta masturbacja najmniej,wszak swoje lata ma,to i temat Mu nie obcy,ale ta reszta to niestety zaszkodziła. A tylko w necie przeczytał,a co byłoby gdyby w kościele na własne uszy usłyszał?
Dobrze,że w necie uprzedzają o czym będzie czytanie w świątyni,więc można nie iść.
Ja nie wiem nic na temat dziwnego nauczania dzieci w przedszkolach w PL,bo w Anglii na pewno nie uczą. A i w kościele ksiądz opowiadał o Nowonarodzonym w żłóbku,a nie masturbacji. A tak poza tym to w przedszkolach uczyć nie muszą ,wystarczą listy pasterskie.

-- 30 gru 2013, o 20:54 --

Lukas, -poproszę o zródło tego Twojego materiału. Kto się pod nim podpisał/
Przecież to bzdety.

PostNapisane: 30 grudnia 2013, o 20:08 
-

smutna napisał(a):
Lukas, -poproszę o zródło tego Twojego materiału. Kto się pod nim podpisał/
Przecież to bzdety.

Bzdety ? Jak ktoś sumiennie poszuka co to dzender to wie, że to nie bzdety. Wie też, że dzender nie wypłynęło kilka miesięcy temu a temat jeste wiele starszy. Ale jak ktoś woli wierzyć w kłamstwa Środy i Szczuki to jego sprawa. Już dwa lata temu czytałem o tym, że środowiska dzender zintesyfikują się w naszym kraju. O tym, że ich celem jest rozmontowanie instytucji rodziny. Owe środowiska zacierają rączki widząc, że faktwm wplecnia hasełek o równości udało im się zamydlić oczy wielu ludziom. Chcesz wierzyć, że o równość chodzi, Twoja sprawa, ale jesteś głęboko w błędzie.

PostNapisane: 31 grudnia 2013, o 08:23 
-

smutna napisał(a):
Ty tak serio piszesz,czy żarty sobie robisz z nas forumowiczów ?

Jak najbardziej serio ! Każdego poprę, kto będzie walczył z tym, zagrażającym normalnym ludziom, kretyństwem.

smutna napisał(a):
Ja dopóki wielebni nie wywlekli tego gender to w ogóle nim się nie zajmowałam.

Dobrze jest spojrzeć czasem na otaczającą nas rzeczywistość, zdejmując z oczu przesłonę z czarnej sukienki.

PostNapisane: 31 grudnia 2013, o 10:29 
Zosia napisał(a):
Jak najbardziej serio ! Każdego poprę, kto będzie walczył z tym, zagrażającym normalnym ludziom, kretyństwem.
- widać ja jestem jakaś inna,nie pasująca do środowiska osób wiecznie walczących. Ja mam dzieci i wnuki, i uważam,że one są zagrożone durnymi listami pasterskimi i praniem mózgu przez wielebnych i ich zwolenników. Dobrze to ujął ksiądz w wywodzie w zamieszczonym w wklejonym niżej linku.
Zdecydowanie bardziej wolałabym aby kościół zajął się praniem brudów we własnym środowisku,a nie tłumaczył małym dzieciom co może im sprawić przyjemność. To jest zwyczajne sianie zgorszenia wśród najmłodszych.
Nie ma mojej na to zgody. Gdy ongiś za czasów biskupa Bernarda Czaplińskiego trafił się taki ksiądz,też tłumaczący takie "oczywistości" dzieciom,to go natychmiast przeniesiono do stanu świeckiego.
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,1520 ... SlotII3img

-- 31 gru 2013, o 11:32 --

Lukas napisał(a):
Chcesz wierzyć, że o równość chodzi, Twoja sprawa, ale jesteś głęboko w błędzie.
-ja w nic i nikomu nie wierzę,tylko w Boga. A gender to jest sztuczny twór wyciągnięty z kapelusza przez kościół,któremu nie udaje się już straszenie diabłem,ani piekłem.

PostNapisane: 31 grudnia 2013, o 12:37 
-

smutna napisał(a):
widać ja jestem jakaś inna,nie pasująca do środowiska osób wiecznie walczących. Ja mam dzieci i wnuki, i uważam,że one są zagrożone durnymi listami pasterskimi i praniem mózgu przez wielebnych i ich zwolenników.

To się różnimy, bo dla mnie większym zagrożeniem jest wpajanie dzieciom { vide : książka „Lekcja równości” egzystująca w gimnazjach, nota bene : dowód na to, że w Polsce to oszołomstwo nie kościół zaczął }, że model tata + tata + dziecko lub mama + mama + dziecko to też normalna rodzina. Jeden Michał Szpak mi w zupełności wystarczy i bardziej cenię tego, kto na przykład Iliadę i Odyseję w oryginale przeczytał, niż tego, kto na publicznym forum chwali się, że sobie to i owo obciął, a to i owo dosztukował i poczytuje to za honor {?}, bohaterstwo {?}. Wole wysłuchać listu biskupów niż wykładu {z polecenia pani minister edukacji}, że Maria Dąbrowska, Maria Konopnicka były lesbijkami, Słowacki – gejem. Nie pomnę jak to z Elizą Orzeszkową było. Prawdopodobnie biseksualna była. Pani minister, ku uciesze gawiedzi, zapomniała jedynie doprecyzować czy to nobilitacja czy wstyd. Pewnie musi Szczuki zapytać. Tego praniem mózgów nie nazwiesz ? Niewinnym, nieskalanym duszyczkom wiedza ta niezbędna w edukacji, nieprawdaż ?
Wydaje mi się, że dla Twoich wnuków, bo dla dzieci już zapewne nie, większym zagrożeniem jest „patronowana” przez przedstawicielkę narodu wybranego, bufetową ze stolicy, Parada Równości czy jak tam tę hucpę nazywają.
Fałszywy azymut, miła interlokutorko obierasz. Fałszywy.

I nie dźgaj mnie ostrzem swojej ironii pisząc o osobach wiecznie walczących, bo odpowiem : przyganiał kocioł garnkowi.

A co zaś się tyczy poruszonego przez Ciebie zagadnienia masturbacji, musisz przyznać : przyjemne czy nie, ale z sprzeczne naukami Kościoła Katolickiego . Co więc dziwnego w tym, że kościół potępia ? A jak nie z ambony, to kiedy ? Podczas wizyty duszpasterskiej ? I co to Ciebie obchodzi wszak ani Ty ani Twoi zstępni do kościoła nie chodzą .

smutna napisał(a):
A gender to jest sztuczny twór wyciągnięty z kapelusza przez kościół,któremu nie udaje się już straszenie diabłem,ani piekłem.

:facepalm:

PostNapisane: 31 grudnia 2013, o 13:54 
-

Zosia napisał(a):
tata + tata + dziecko lub mama + mama + dziecko to też normalna rodzina.

jako określanie płci ,to masz rację,jako określanie warunków wychowania dzieci ,to juz mam swoje zdanie,że nie.Co złego w tym,że dziecko wychowuje się w rodzinie złozonej z osób homoseksualnych ?Kto tam mówi o tym,że oni są pedofilami ,albo deprawują podopiecznych?Jakas taka fobia powstała. Ważne ,aby wychowali na człowieka ,wykształcili ,dali dach nad głową. W czym lepsza jest "rodzina" patologiczna -klasyczna,od takiej ,która obdarza się tym,co w rodzinie jest wymagane,lecz homoseksualnej?

Dlaczego nie mamy wiedzieć o tym,że wieszcze narodowi byli homo?Stara zasada,że gdy o czymś nie mówimy,to tego nie ma?Nie w czasach tak szerokiego dostepu do informacji,może 50 lat temu to działało,ale nie teraz.Zamiast zakazywać,karać,to może zadziałać inaczej-wyprzedzić ,podać takie dane przy nauce o wieszczach itd,no chyba ,że to wstyd podać,że autorka Roty do homo?Poszerzmy młodzieży horyzonty ,przecież nikt ich nie namawia na bycie homo,to orientacja ,a nie wybór. Ciężko wymagać od np kościoła,aby traktował wszystkich ludzi na równi-taka jest jego średniowieczna tradycja,my wyjdźmy do przodu ,mamy rozum,nie musimy słuchać fobii kleru . Cięzko to pojąć komuś,kto przyklaskuje nauce wiary (jedno przeczy drugiemu) w szkołach .

PostNapisane: 31 grudnia 2013, o 16:16 
Zosia napisał(a):
Wole wysłuchać listu biskupów
-tak naprawdę to tak jak moje wnuki nie chodzą w PL do koscioła,więc listu nie usłyszą,tak i Ty też nie chodząc do kościoła-napisałaś,że nie jesteś chrześcijanką i tego się trzymam,też listu nie wysłuchujesz. I zwróć uwagę,że wątek gender na tym forum pojawił się w zakładce Boże Narodzenie,albowiem wklejenie linku z listem wielebnych miało poruszyć rodziców i dziadków dzieci,które też zgromadzone w kościele by treść tego listu słuchały. Jeszcze raz powtarzam-nie godzę się na czytanie w kościele takich jadowitych,gorszących w treści listów. Bo,to,że moje wnuki są za granicą,nie zmienia faktu,że dzieci w PL do kościoła chodzą.
I niech mi ktoś mądry powie,co miałabym ja czy moja córka odpowiedzieć 4 latkowi na jego dociekliwe pytanie -co to jest to trudne słowo,które ksiądz przeczytał? Kiedy dzieciom jest przyjemnie itp. Gwarantuję Ci,że zapytałby o to i o inne słowa z tego listu. I co wówczas należy odpowiedzieć?
Zosia napisał(a):
Co więc dziwnego w tym, że kościół potępia ? A jak nie z ambony, to kiedy ?
-niech już lepiej da sobie spokój z tym potępianiem u swoich owieczek,bo dopóki nie zrobi porządku w swoich szeregach,to tak jakby nam wiernym urągał. Niech najpierw sami świecą przykładem,a dopiero wtedy przyginają nas do gleby.
W ogóle,to jak zauważyłam dla kościoła to Człowiek lliczy się od pasa w dół.Reszta nie istnieje. Swoje problemy przenoszą na wiernych. Jak już chcieliby być tacy akuratni,to mogliby z ambony wyłuszczyć ludziom,że np.zwierzęta,to też stworzenia Boże i należy ich dobrze traktować. Nie trzymać na krótkim łańcuchu-dzisiaj idąc przez wioskę zauważyłam przerażonego psa szarpiącego się na krótkim łańcuchu, widziałam psy i koty,przerażone hukiem petard i nie tylko,które w puszczali miejscowe małolaty.
Zosia napisał(a):
poruszonego przez Ciebie zagadnienia masturbacji,
-uściślę dla porządku,nie przeze mnie,to tzw.episkopat w liście rzecz nazwał po imieniu.I to w odniesieniu do małych dzieci. Jak to zdanie przeczytałam w necie,to mnie szlak jasny trafił. Ja już nawet nie mówię,że to jest totalna bzdura,bo mało kiedy biskupem jest po drodze z prawdą.

PostNapisane: 31 grudnia 2013, o 17:30 
-

smutna napisał(a):
A gender to jest sztuczny twór wyciągnięty z kapelusza przez kościół,któremu nie udaje się już straszenie diabłem,ani piekłem

Jesteś w błędzie, to Środa, Szczuka i to całe kółko feministyczne jest głównym propagatorem tej idei a nie kościół, ten ostatni włączył się w całe zamieszanie stosunkowo późno. Jeśli wierzysz, że to za jego sprawą to dałaś się wmanewrować niestety.

smutna napisał(a):
-uściślę dla porządku,nie przeze mnie,to tzw.episkopat w liście rzecz nazwał po imieniu.I to w odniesieniu do małych dzieci. Jak to zdanie przeczytałam w necie,to mnie szlak jasny trafił. Ja już nawet nie mówię,że to jest totalna bzdura,bo mało kiedy biskupem jest po drodze z prawdą.

kościół się tylko odniósł do teorii głoszonych przez dzenderowców, poszukaj sobie wypowiedzi Pani "profesor" Środy

PostNapisane: 31 grudnia 2013, o 17:36 
-

dziwne jest to,że tzw gender dotyka tylko katolików,a inne odłamy chrześcijańskie potrafią z tym żyć .Może w Polsce problem jest w tym,że jakoś tak dziwnie uważa się,że chrześcijanin = katolik ?Fakt,można robić błąd ,tkwiąc w takim mylnym przekonaniu ,ale człowiek myślący wie,że katolicyzm jest tylko jedną z odmian chrześcijaństwa,jedną z wielu .

Zostaje ciągle pytanie zadane w tytule :kiedy obchodzić Jezusowe Narodzenie-bo tak jest poprawniej .

cytat za portalem Opoka:
"Chodziło o to, by obchodzonemu w tym dniu w Rzymie pogańskiemu świętu narodzin boga Słońca, ustanowionemu jako święto państwowe przez cesarza Aureliana właśnie w końcu III wieku, przeciwstawić narodzenie Boga-Człowieka, Jezusa Chrystusa - "Słońca sprawiedliwości" (Mal 3,20), "Światłości świata" (J 8,12), "Światła na oświecenie pogan" (Łk 2,32). Zwolennicy innej hipotezy, opierając się na przekazach apokryficznych Nowego Testamentu, uzasadniają wybór daty Bożego Narodzenia przekonaniem chrześcijan, że poczęcie Chrystusa Pana dokonało się 25 marca (Zwiastowanie NMP), zatem Jego narodzenie winno mieć miejsce w dziewięć miesięcy później, czyli 25 grudnia. "-zapominają,że mógł być wcześniakiem lub przenoszony ,także jedna i druga data to bajkopisarstwo

-- 31 gru 2013, o 17:41 --

Lukas napisał(a):
kościół się tylko odniósł do teorii głoszonych przez dzenderowców,

zapewne masz rację,odniósł się do nauki ,ale niestety pod kątem swoich wartości,których sam jakoś nie potrafi przestrzegać.Także umoralnianie przez niemoralną instytucję jest uwłaczające dla homo sapiens .

PostNapisane: 31 grudnia 2013, o 19:09 
-

rumcajs napisał(a):
zapewne masz rację,odniósł się do nauki ,ale niestety pod kątem swoich wartości,których sam jakoś nie potrafi przestrzegać.Także umoralnianie przez niemoralną instytucję jest uwłaczające dla homo sapiens

Zgadzam się z Tobą i myślę że tak jasny sprzeciw kościołą tylko wspomoże dzenderowców, wiele osób będzie broniło dzender tylko z uwagi, że skoro KK z nim walczy to trzeba stanąć po przeciwnej stronie. Mi bardzo daleko do kościoła i wiary, ale akurat gender uważam za totalną pomyłkę i zgadzam się z Zosią, że nawet z czarnymi się sprzymierzę by tą nieszczęsną kłamliwą ideologię powstrzymać od indoktrynowania nas.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1