OGŁOSZENIE
Teraz jest 23 października 2018, o 08:39

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 kwietnia 2014, o 05:55 
-

Obrazki: 0
Pochwały: 80
rumcajs napisał(a):
Nawet ćwierć nie wiemy ,co się dzieje za murami ośrodków zarządzanych przez funkcjonariuszy obcego państwa,utrzymywanych przez inne państwo

A co chcesz nam wmówić, że w "cywilnych" ośrodkach tego typu to arkadia, tęcze i jednorożce ?

PostNapisane: 15 kwietnia 2014, o 06:29 
-

Obrazki: 2
Pochwały: 91
Zosia napisał(a):
A co chcesz nam wmówić, że w "cywilnych" ośrodkach tego typu to arkadia, tęcze i jednorożce ?

zobacz na jaki jest tytuł tego wątku ,mówimy o kościele i jego majątku,a nie o państwie i jego ośrodkach,także pohamuj swoje zacietrzewienie

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: 15 kwietnia 2014, o 09:02 
-

Pochwały: 12
rumcajs napisał(a):
Zosia napisał(a):

zobacz na jaki jest tytuł tego wątku ,mówimy o kościele i jego majątku,a nie o państwie i jego ośrodkach,także pohamuj swoje zacietrzewienie

dobrze Zosia mówi. napisałeś 'Nawet ćwierć nie wiemy ,co się dzieje za murami ośrodków zarządzanych przez funkcjonariuszy obcego państwa,utrzymywanych przez inne państwo', tak jakby ośrodki kościoła czymś się różniły od innych. A prawda jest taka, że się niczym nie różnią. I tu i tam te same patologie.

PostNapisane: 15 kwietnia 2014, o 13:38 
-

rumcajs napisał(a):

Godverdomme ! Znowu blamaż, a staram się ze wszystkich sił dorównać i wzorować się na Tobie, rumcajsie. Bo przecież Twoje wyrażane tutaj, na wejhercomie i wtykane gdzie popadnie widzenie świata tego, to najwyższy wzorzec bezstronności i trzeźwego spojrzenia, wyważonych, niezbrukanych uprzedzeniami osądów, busola dla neutralnych i rzeczowych opinii oraz dojrzałych i roztropnych sądów. Aaaa - i zawsze "na temat".

A w temacie : tam, gdzie są stworzone anormalne, nienaturalne sytuacje i warunki, to w takim układzie zawsze i wszędzie dojdą do głosu dewiacyjne i patologicznie-perwersyjne deformacje ludzkiego charakteru. Zawsze i wszędzie.

PostNapisane: 15 kwietnia 2014, o 14:08 
-

Pochwały: 9
Zosia napisał(a):
A w temacie : tam, gdzie są stworzone anormalne, nienaturalne sytuacje i warunki, to w takim układzie zawsze i wszędzie dojdą do głosu dewiacyjne i patologicznie-perwersyjne deformacje ludzkiego charakteru. Zawsze i wszędzie.
- o czym Kobieto piszesz?
My piszemy o sierocińcach ,a w tym wypadku nawet tylko jednym konkretnym. Poza tym dzieci są w szpitalach,szkołach czy w innych placówkach typu -dom dziecka. To niby kto stwarza te anormalne warunki? Te dzieci? My nie piszemy o seminariach duchownych,więzieniach czy koszarach,piszemy o dzieciach,którym zgotowano gorszy los niż w tych szeroko przez Ciebie opisywanych katowniach. Tam przynajmniej trafiali ludzie dorośli,którzy sami brali odpowiedzialność za włąsne życie,a nie dzieci od lat 2.
I te baby dostały niskie wyroki,a wciąż nie wiadomo czy nadal dzieci nie są katowane.
Jak nie wiesz o czym piszę,to polecam lekturę dokumentalną o tym jak prowadził sierocińce Janusz Korczak.

-- 15 kwi 2014, o 14:12 --

Kret napisał(a):
'Nawet ćwierć nie wiemy ,co się dzieje za murami ośrodków zarządzanych przez funkcjonariuszy obcego państwa,utrzymywanych przez inne państwo
-no widzisz,prawdę piszesz,wszak zakonnice czy księżą,że o zakonnikach nie zapomnę,są pod jurysdykcją Watykanu,a my ich opłacamy.

PostNapisane: 16 kwietnia 2014, o 05:06 
-

thorngullund napisał(a):
o czym Kobieto piszesz?

Jakbyś ciu ciut wysiliła i rozgrzała swoje komórki mózgowe {zakładam, że jednak takowe posiadasz}, to byś zrozumiała o czym piszę, a tak muszę tłumaczyć.
To według Ciebie dzieci w ochronkach to normalna sytuacja ? Naturalny stan rzeczy ? Jeśli tak – winszuję, bo dla mnie nie jest on właściwy. Prawidłowy i zgodny z naturą stan rzeczy, to rodzina : mama + tata + dzieci. Nie ma żadnego znaczenia, kto jest dozorcą w przytułkach. Swołocze, kanalie i nikczemnicy w każdej grupie społecznej mogą się zdarzyć. Ta zbiorowość z głowami kornetami przykrytymi nie jest jakąś osobliwością.
Jak według Ciebie można nazwać wmawianie, iż źle się dzieje {w domyśle : jedynie} w domach dziecka prowadzonych przez instytucje klerykalne ? Naginanie rzeczywistości ku swoim poglądom ? Psychoza ? Fiksacja ? Tendencyjność ?

PostNapisane: 16 kwietnia 2014, o 08:35 
-

Zosia napisał(a):
Nie ma żadnego znaczenia, kto jest dozorcą w przytułkach. Swołocze, kanalie i nikczemnicy w każdej grupie społecznej mogą się zdarzyć. Ta zbiorowość z głowami kornetami przykrytymi nie jest jakąś osobliwością.
Jak według Ciebie można nazwać wmawianie, iż źle się dzieje {w

prośba,abyś w swoim poście nie rozmywała odpowiedzialności na inne struktury.Mówimy tutaj w zakresie działań kościoła,który szczyci się "miłością bliźniego" i inne tam takie opowiastki.

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: 16 kwietnia 2014, o 08:50 
-

Zosia napisał(a):
Jakbyś ciu ciut wysiliła i rozgrzała swoje komórki mózgowe {zakładam, że jednak takowe posiadasz}, to byś zrozumiała o czym piszę, a tak muszę tłumaczyć.
-już lepiej nie tłumacz,bo nie jesteś mędrsza ode mnie.
I powiem Ci tak,guano mnie obchodzi w jakich instytucjach są krzywdzone dzieci,tutaj akurat wyszło ,że w kościelnych.
Ponieważ instytucje opiekuńcze muszą być bo wyobraz sobie,że
Zosia napisał(a):
Prawidłowy i zgodny z naturą stan rzeczy, to rodzina : mama + tata + dzieci
-tutaj dopiero zdarzają się rzeczy straszne,a wtedy te dzieci muszą być zabrane i trafić do ośrodka opiekuńczego.
Zosia napisał(a):
Jak według Ciebie można nazwać wmawianie, iż źle się dzieje {w domyśle : jedynie} w domach dziecka prowadzonych przez instytucje klerykalne ?
-a masz jakieś inne? Przecież tutaj prawo zatrzymuje się przed drzwiami tych instytucji,a dzieci nie mogą ucieć.
I do jasnej anielki dlaczego skupiasz się na obronie tych niegodziców,a nie pochylasz się nad ofiarami?
Zosia napisał(a):
Naginanie rzeczywistości ku swoim poglądom ? Psychoza ? Fiksacja ? Tendencyjność ?

-no,nie wiem,może. Ostatecznie,Ty naginasz rzeczywistość w PRL do gorszej niż była,mogę i ja naginać.
I zostaw swoje domysły w spokoju,wszak napisałam w swoim poprzednim poście- ten jeden konkretny przypadek opisujemy.
I ja jestem porażona,że Twoje inwektywy są skierowane do mnie czy do np.rumcajsa,a nie znajduję żadnego słowa współczucia skierowanego do poszkodowanych dzieci. Martwi Cię mój "klerykalizm",a nie boli fakt,że dzieci mają stracone dzieciństwo.

PostNapisane: 16 kwietnia 2014, o 09:25 
-

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,1580 ... e.html#Cuk
i zdanie,które robi wrażenie

"Prawo zatrzymuje się u drzwi Kościoła"

Dlaczego kradzież wafelka oznacza więzienie, a znęcanie się nad dziećmi - już niekoniecznie?

- To, że prawo zatrzymuje się u drzwi Kościoła, robi wrażenie - przyznaje w rozmowie z TOK FM dr Paweł Moczydłowski, socjolog, w latach 1990-94 szef polskiego więziennictwa. Jego zdaniem taki stan rzeczy demoralizuje sam Kościół i buntuje opinię publiczną. - Bezsilności, którą wytwarza wymiar sprawiedliwości, zawsze towarzyszy jakiś bunt i tak się to może skończyć. Ludzie sami będą wymierzać sprawiedliwość - ostrzega socjolog

Czyżby ten wpis również tego Pana dotyczył,pozwól,że zacytuję powtórnie :
Zosia napisał(a):
prowadzonych przez instytucje klerykalne ? Naginanie rzeczywistości ku swoim poglądom ? Psychoza ? Fiksacja ? Tendencyjność ?
-

PostNapisane: 16 kwietnia 2014, o 09:37 
A tam. W Polsce (i pewnie nie tylko)ludzie są jak w Folwarku Zwierzęcym-równi i równiejsi.
Oto,następny przykład,wcale nie kościelny.
http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... BoxWiadTxt

PostNapisane: 16 kwietnia 2014, o 14:07 
-

rumcajs napisał(a):
prośba,abyś w swoim poście nie rozmywała odpowiedzialności na inne struktury.Mówimy tutaj w zakresie działań kościoła,który szczyci się "miłością bliźniego"

Z przyjemnością zastosuję się do w twojej prośby. Po jednym warunkiem – jeśli Ty także nie będziesz robił wtrętów w innych działach na temat działalności KK. Zgoda ?

thorngullund napisał(a):
I powiem Ci tak,guano mnie obchodzi w jakich instytucjach są krzywdzone dzieci

A szkoda, bo powinno. Jako bojowniczka o dobro krzywdzonych dzieci, powinnaś zainteresować się tym problemem kompleksowo. O te dzieci w cywilnych ośrodkach nie niepokoisz się ?

thorngullund napisał(a):
Przecież tutaj prawo zatrzymuje się przed drzwiami tych instytucji,a dzieci nie mogą ucieć.

Prawo zatrzymuje się nie tylko przed drzwiami ośrodków spod katolickiego patronatu. A że od jakiegoś czasu jest na topie opluwanie i ubliżanie instytucji KK, nie dziwota, iż o innych wybrykach się nie wspomina.

thorngullund napisał(a):
I do jasnej anielki dlaczego skupiasz się na obronie tych niegodziców,a nie pochylasz się nad ofiarami?

Ja się nie pochylam nad nikim. Od pochylania się są specjalnie ku temu powołane instytucje. A gdzie zauważyłaś, że bronię „niegodziwców” ?
Powiedz mi – a coś Ty, oprócz utyskiwania i biadolenia na forum, zrobiła w kierunku ulżenia ciężkiej doli tych dzieci ? Jako wolontariuszka zaglądasz do jakiegoś domu dziecka, coby wychowawcom na ręce popatrzeć ? Sprawdzić czy dzieci siniaków nie mają lub w inny sposób nie okazują, że coś nie tak. Książeczki może tam dzieciom czytasz. Organizujesz jakieś inne formy działalności ? Nie ? Do jasnej anielki , dlaczego ?

thorngullund napisał(a):
Ostatecznie,Ty naginasz rzeczywistość w PRL do gorszej niż była,mogę i ja naginać.

A to, to już grubiaństwo i wyjątkowa arogancja z twojej strony. Nie skomentuję z szacunku do swojej osoby.

thorngullund napisał(a):
I zostaw swoje domysły w spokoju,wszak napisałam w swoim poprzednim poście- ten jeden konkretny przypadek opisujemy

Dlaczego tylko ten jeden ? O innych przypadkach szmatławce, będące w rękach przedstawicieli narodu wybranego, nie napisały ? Co za zbieg okoliczności. Jak już zamartwiać się, pochylać, piętnować, to wszystkie wynaturzenia dziejące się w sierocińcach i innych podobnych ośrodkach. Pod pręgierzem stawiać i chłostać należy wszystkich dewiantów. Nie tylko tych w koloratkach i kornetach.

thorngullund napisał(a):
I ja jestem porażona,że Twoje inwektywy są skierowane do mnie czy do np.rumcajsa,a nie znajduję żadnego słowa współczucia skierowanego do poszkodowanych dzieci.

Odporaź się, bo :
- po pierwsze – inwektywy to jeszcze z mojej strony nie padły, ale prowokujesz mnie, żebym zapomniała o danej tu onegdaj obietnicy.
- po drugie – a co tym poszkodowanym dzieciom da współczucie uzewnętrznione wstawianiem linków z artykułami, które co najmniej 90% forumowiczów już wcześniej przeczytało i walenie w klawiaturę komputera ?

thorngullund napisał(a):
Martwi Cię mój "klerykalizm",a nie boli fakt,że dzieci mają stracone dzieciństwo.

Dla mnie to ty możesz Bachusa czcić, być wyznawczynią Dyskordianizmu czy w bieliźniarce, obok czerwonej legitymacji, popiersie Lenina trzymać i wieczorami hołubić. Nic mi do tego. Dopóty, dopóki mi na stopę nie nadepniesz.
A dzieci, o których mowa, to dzieciństwo straciły kiedy mamusia i tatuś wyrzekli się ich.

Cytujesz jako autorytet i opiniotwórcę tego samego dr Pawła Moczydłowskiego, który głośno wyrażając swoje oburzenie na postawę społeczeństwa, optował za wypuszczeniem na wolność bez żadnych środków prewencyjnych Mariusza Trynkiewicza ? Przykład "pochylania się nad ofiarami" ?

PostNapisane: 16 kwietnia 2014, o 16:23 
-

Zosia, kler wniknął w każdą strukturę tego państwa marionetkowego jakim stała się Polska. Ciężko nie dotknąć tematu ,gdzie kler nie ma swoich mafijnych macek. Ale może wskaż takie

PostNapisane: 16 kwietnia 2014, o 18:24 
-

Zosia napisał(a):
po drugie – a co tym poszkodowanym dzieciom da współczucie uzewnętrznione wstawianiem linków z artykułami, które co najmniej 90% forumowiczów już wcześniej przeczytało i walenie w klawiaturę komputera ?
-a sama w tą klawiaturę walisz.
Zosia napisał(a):
optował za wypuszczeniem na wolność bez żadnych środków prewencyjnych Mariusza Trynkiewicza ?
-skoro więzień odsiedział wyrok,to co miano zrobić z nim? Przecież wcześniej od Niego więzienie opuściło kilku morderców,a że media ich nie zauważyli,to nikt nie jojczył.
Zosia napisał(a):
A dzieci, o których mowa, to dzieciństwo straciły kiedy mamusia i tatuś wyrzekli się ich.
-no,właśnie. Skoro nie mieli mamusi ani tatusia ,to można je było gwałcić,bić i jeszcze za to nie ponosić kary. Przecież jeden z tych nauczonych gwałtów dopuścił się morderstwa na dziecku i dlatego,to wszystko się wydało. On został skazany na dożywocie,a siostrzyczka miłosierdzia na karę ,którą z racji kurna chałupa podeszłego wieku-59 lat-unika. Ja już zakończyłam stukanie w klawiaturę .

PostNapisane: 17 kwietnia 2014, o 13:00 
-

rumcajs napisał(a):
Zosia, kler wniknął w każdą strukturę tego państwa marionetkowego jakim stała się Polska. Ciężko nie dotknąć tematu ,gdzie kler nie ma swoich mafijnych macek. Ale może wskaż takie

Ależ ja nie neguję, że Polska jest mocno od Watykanu uzależniona. Nota bene – na własną prośbę. Jednak, jak do tej pory nie zdołałeś mnie przekonać, choć bardzo się starasz, że wszystkim plagom egipskim spadającym na nasz kraj winny jest Kościół Katolicki. A mnie się widzi, że w tej naszej Polsce to żydokomuna i pokłosie grubej kreski bardziej się panoszą. Ja więcej krzywd, upokorzeń i upodlenia doznałam od tych, którzy we wtórze łopocącego czerwonego sztandaru o równości, sprawiedliwości i wolności krzyczeli, rytm pałami wybijając. Mieli całą władzę w PZPR, przechwycili władzę w Solidarności, liderują, manipulują i teraz. A że państwo nasze to rzeczywiście marionetka w rękach różnych marionetkarzy, to wszem i wobec wiadomym jest. Ale te najgrubsze sznurki nie z Watykanu są pociągane. Bardziej drapieżne pazury i bezdenne kałduny nie ci w purpurach mają. Tylko Ty, osobliwie jakoś, nie chcesz tego dostrzec.
To Ty mi uświadom do jakiej dziedziny życia naszego doczesnego nie sięgają macki mafii, co tam : mafii – zarazy, spod znaku sierpa i młota. Pokażesz – przestanę śpiewać : „(…) Przed Twe ołtarze zanosim błaganie : Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie (…)”.

thorngullund, muszę Ci oddać sprawiedliwość : Twoja eksplikacja moich wypowiedzi warta jest przedstawienia na katedrze filozofii, przy omawianiu zagadnienia : sofistyka. I to co najmniej na zajęciach na studium doktoranckim. Twoja umiejętność odwracania kota ogonem osiągnęła niebotyczne szczyty. Aż dziw bierze, jak zawiłe mogą być meandry ludzkiego umysłu.

PostNapisane: 17 kwietnia 2014, o 13:41 
-

Pochwały: 1
Temat wątku - O majątku kościoła,
a dyskusja już jest na zupełnie inny temat.
Lukas -zrób może jakiś z tym porządek,bo ja się boję na forum zajrzeć.
Znaczy się,zrób z tego nowy temat czy cóś,wtedy już to ominę.

Niech ta żydokomuna i polityczna sytuacja w kraju dawniej i dzisiaj ma swój odrębny temat,wówczas Zosia i pozostali tematem zainteresowani nie będą musieli powtarzać swoich wpisów w różnych tematach i wątkach.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1