Teraz jest 10 grudnia 2018, o 12:19

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 marca 2015, o 21:36 
-

Obrazki: 2
Pochwały: 91
może to jest dla ciebie śmieszne,może nie,ale rozmawiałem z koleżanką,która jest szychą w US (nie w Wejherowie niestety) i sama stwierdziła,że gdy przekracza progi biura,to jakby z niej schodzi człowieczeństwo,staje się trybem w maszynie ,bez uczuć,tylko dla paragrafów,norm itd (może przez to bycie ponad prawem,bo "prawo to ja?".to samo dotyczy księzy-sa ponad prawem.Jesli wpadną ,to tylko płotki,podpadziochy biszopa albo tacy co przesadzili -tłuste ryby sa nietknięte.

PostNapisane: 14 marca 2015, o 07:38 
-

Obrazki: 0
Pochwały: 80
rumcajs napisał(a):
może to jest dla ciebie śmieszne.

Ależ ja się nie śmieję. Wręcz przeciwnie – przyznaję, że osąd Twój jest w całej rozciągłości wyjątkowo trafny i (jak na moje oko) zgodny ze stanem rzeczywistym.

PostNapisane: 20 marca 2015, o 22:40 
-

"Mi­sjo­narz, który zo­stał oskar­żo­ny o mo­le­sto­wa­nie dzie­ci na Do­mi­ni­ka­nie i w Pol­sce, przy­znał się do winy! Ksiądz Woj­ciech G. po­pro­sił sąd o 7 lat wię­zie­nia. Chce do­bro­wol­nie pod­dac sie karze

– Oskar­żo­ny zło­żył wnio­sek o do­bro­wol­ne pod­da­nie się karze w łącz­nym wy­mia­rze 7 lat wię­zie­nia – po­wie­dzia­ła Jo­an­na Ada­mo­wicz z ze­spo­łu pra­so­we­go Sądu Okrę­go­we­go War­sza­wa - Praga. W pią­tek przed sądem w Wo­ło­mi­nie pro­ku­ra­tor prze­czy­tał akt oskar­że­nia wobec księ­dza Woj­cie­cha G. Zna­la­zło się w nim 10 za­rzu­tów.

Ksiądz G. zo­stał oskar­żo­ny o mo­le­sto­wa­nie nie­let­nich. Du­chow­ny miał się do­pu­ścić pe­do­fi­lii na Do­mi­ni­ka­nie, ale także w Pol­sce. Do tej pory za­prze­czał oskar­że­niom, twier­dząc m.​in., że wro­bi­ła go mafia nar­ko­ty­ko­wa z Do­mi­ni­ka­ny. Udzie­lił także ob­szer­ne­go wy­wia­du TVP Info, w któ­rym za­pew­niał, że nigdy nie skrzyw­dził żad­ne­go dziec­ka."

kłamca i zbok w jednym ,a na deser ksiądz katolicki

PostNapisane: 21 marca 2015, o 12:10 
-

Pochwały: 37
http://ksiazki.wp.pl/gid,17367163,tytul ... leria.html

Zobacz profil Prywatny album  

PostNapisane: 21 marca 2015, o 13:47 
-

Może to prawada,a może i nie,tak jak w historii z wilkami.

http://www.filmweb.pl/film/Prze%C5%BCy% ... discussion

PostNapisane: 26 marca 2015, o 14:46 
-

http://www.fronda.pl/a/byla-wokalistka- ... 48980.html

PostNapisane: 26 marca 2015, o 16:26 
-

jakbym czytał Fakt lub inny SuperExpres

PostNapisane: 26 marca 2015, o 18:44 
Jak już nikt nie chce słuchać spiewu wokalistki,to się lansuje w niszowej Frondzie.Celebrytką można być wszędzie.
Bóg Ją uratował? Zawracanie głowy. Gdy papież Benedykt XVI był w Oswięcimiu to wołał wielkim głosem -Boże gdzie byłeś?
I co? Te tysiące ludzi,którzy szli do gazu,to co gorsi byli od celebrytki,obojga Terlikowskich i im podobnych? Gorzej się modlili,mniej gorliwie?
A wspólcześnie mordowani,cierpiący głód i biedę,dorosli i dzieci,też się modlą i nie mogą powiedzieć na łamach Frondy czy innej gazety,że zostali wysłuchani. Pan Chazan ,któremu wnet pominik pewnie postawią nawrócił się,chociaż też dokonywał aborcji. Tak mówi o sobie i inni jego zwolennicy mówią o nim. Nie,On zwyczajnie MORDOWAŁ dzieci nienarodzone. Niech używa tych samych określeń w stosunku do swojej osoby,jakie stosuje do tych,którymi obecnie gardzi.

PostNapisane: 26 marca 2015, o 19:11 
-

A to już tylko czytać można Wyborczą, NIE czy Nie do wiary, żeby być oświeconym? Powiem Ci, że to byli tacy sami ludzie jak my, z różnymi przywarami, zaletami, marzeniami... A czy uważasz, że gdyby Bóg takiego Hitlera czy Stalina odstrzelił w wieku 4 lat, to co byś wtedy powiedziała? Jaki on okrutny i straszny, że zabrał małą dziecinę. Każdy człowiek ma wolną wolę i może z niej dowolnie skorzystać, rozwinąć się w kierunku dobra lub zła. Jedni widzą w innych tylko pasożytów, inni dostrzegają w nich ludzi.
kundzia napisał(a):
Pan Chazan ,któremu wnet pominik pewnie postawią nawrócił się,chociaż też dokonywał aborcji. Tak mówi o sobie i inni jego zwolennicy mówią o nim. Nie,On zwyczajnie MORDOWAŁ dzieci nienarodzone. Niech używa tych samych określeń w stosunku do swojej osoby,jakie stosuje do tych,którymi obecnie gardzi.

A widzisz, to świetny przykład, nie wiem, czy zabijał czy nie, ale to świadczy o tym, że każdy może się nawrócić, podobnie jak mordercy, więźniowie, prostytutki
http://www.se.pl/multimedia/galeria/485 ... -wiezniow/
https://dzieckonmp.wordpress.com/2013/0 ... edjugorie/
A z ciekawostek powiem Ci, że niejaki Paweł z Tarsu, zwany później Pawłem, zabijał na potęgę Chrześcijan, a został świętym. Widzisz, nasze pojęcie sprawiedliwości może się różnić od Bożego.
A czy myślisz, że obecnie daleko jest od powtórki z tych komór gazowych? Mamy współczesnych Hitlerów, którzy gdy tylko dostaną zielone światło lub brak reakcji ze strony swojej społeczności i pokażą, jak według nich powinien wyglądać świat. I przed światem znowu wolny wybór, czy się przeciwstawić, czy przyklasnąć w zamian za określone profity.

PostNapisane: 26 marca 2015, o 19:43 
-

miro napisał(a):
niejaki Paweł z Tarsu, zwany później Pawłem, zabijał na potęgę Chrześcijan, a został świętym.

syndrom sztokholmski ?

Znane są takie przypadki np. mordowanie chrześcijan przez katolików w Chorwacji 1941-45. Ot takie chore zboczenie katolickich władców w temacie nagradzania morderców chrześcijan ,tylko dlatego ,że nie byli katolikami .

Dla ciekawości :

Jan Paweł II klęczy przed mauzoleum Stepinaca w Chorwacji

Obrazek

Arcybiskup Stepinac, który przez cztery lata masakr współpracował z ustaszami, został 13 października 1946 r. skazany na 16 lat więzienia i dodatkowe 5 na utratę honorowych praw obywatelskich za popieranie ustaszowskiego ludobójstwa i udział w spisku antypaństwowym. Wyszedł na wolność po 5 latach. Został następnie mianowany przez papieża kardynałem. Jednak historię piszą zwycięzcy… Jan Paweł II, papież-antykomunista, w dwudziestolecie swego pontyfikatu wyświęcił kardynała-faszystę Alojzije Stepinaca, uczynił zeń chorwackiego patriotę i męczennika komunistycznego dyktatu. Kościół zatroszczył się o ty, by wybielić wizerunek Stepinaca.

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: 26 marca 2015, o 20:14 
miro napisał(a):
Mamy współczesnych Hitlerów, którzy gdy tylko dostaną zielone światło lub brak reakcji ze strony swojej społeczności i pokażą, jak według nich powinien wyglądać świat. I przed światem znowu wolny wybór, czy się przeciwstawić, czy przyklasnąć w zamian za określone profity.
-i co ?Potem się nawrócą i zostaną świętymi?
miro napisał(a):
. Widzisz, nasze pojęcie sprawiedliwości może się różnić od Bożego.
- a,kto może wiedzieć i skąd jakie pojęcie sprawiedliwości ma Bóg?
miro napisał(a):
, nie wiem, czy zabijał czy nie, a
-jeśli chodzi o Chazana,to zależy -on wykonywał ABORCJE,a inni robiąc dokładnie to samo-MORDUJĄ. Zapewne wzbogacił sie na tym mordowaniu nienarodzonych,tfu aborcjach i teraz żyje w dostatku. Skoro tak,a nawrócił sie,to powinnien załozyć worek pokutny,a majatek oddać biednym.

PostNapisane: 26 marca 2015, o 21:08 
-

kundzia napisał(a):
-i co ?Potem się nawrócą i zostaną świętymi?

Mam nadzieję, że nie zrealizują swoich planów, bo zobaczysz zalążek piekła na ziemi i znowu usłyszysz: "ludzie ludziom zgotowali ten los"
kundzia napisał(a):
a,kto może wiedzieć i skąd jakie pojęcie sprawiedliwości ma Bóg?

Więc czemu rozstrzygasz, że niesprawiedliwością było dopuszczenie do istnienia komór gazowych?
kundzia napisał(a):
jeśli chodzi o Chazana,to zależy -on wykonywał ABORCJE,a inni robiąc dokładnie to samo-MORDUJĄ. Zapewne wzbogacił sie na tym mordowaniu nienarodzonych,tfu aborcjach i teraz żyje w dostatku. Skoro tak,a nawrócił sie,to powinnien załozyć worek pokutny,a majatek oddać biednym.

A skąd według Ciebie takie przekonanie, że pokutą jest tylko wór na głowie i klepanie biedy po rozdaniu majątku? Łatwo kogoś ocenić czytając parę urywków z prasy i nie znając kompletnie człowieka.

-- 26 mar 2015, o 21:22 --

rumcajs napisał(a):
Arcybiskup Stepinac, który przez cztery lata masakr współpracował z ustaszami, został 13 października 1946 r. skazany na 16 lat więzienia i dodatkowe 5 na utratę honorowych praw obywatelskich za popieranie ustaszowskiego ludobójstwa i udział w spisku antypaństwowym. Wyszedł na wolność po 5 latach. Został następnie mianowany przez papieża kardynałem. Jednak historię piszą zwycięzcy… Jan Paweł II, papież-antykomunista, w dwudziestolecie swego pontyfikatu wyświęcił kardynała-faszystę Alojzije Stepinaca, uczynił zeń chorwackiego patriotę i męczennika komunistycznego dyktatu. Kościół zatroszczył się o ty, by wybielić wizerunek Stepinaca.

No to trochę przemilczałeś, tak przypadkiem, niewygodne fakty. Idąc za Wikipedią: http://pl.wikipedia.org/wiki/Alojzije_Stepinac

"W 1946 roku skazany przez komunistyczny sąd w Zagrzebiu na 16 lat więzienia za współpracę z ustaszami i współudział w przymusowym nawracaniu prawosławnych Serbów na katolicyzm (w 1992 roku parlament niepodległej Chorwacji unieważnił ten proces)" - tak to bywa z wyrokami ziemskich sądów, mogą być unieważnione. Zobacz wyroki wydawane za komunizmu pod zamówienie partii. W treści poczytasz sobie, że sporo jednak w życiu dobra uczynił...

"Z kolei w kazaniach Stepinaca po 1942 roku zaczęły pojawiać się protesty przeciwko drastycznym metodom, stosowanym przez ustaszów wobec Serbów, zwłaszcza jeśli te metody były niezgodne z kościelną doktryną. Arcybiskup podawał w wątpliwość szczerość masowych nawróceń, dokonywanych pod lufami karabinów. Później osobiście angażował się w ochronę prawosławnych i Żydów[15], co skłoniło Pavelicia do wysłania tajnej noty do Watykanu z prośbą o usunięcie Stepinaca z urzędu źródło Richard Patee, The Case of Cardinal Archbishop Stepinac, Bruce 1953, p. 306."

PostNapisane: 27 marca 2015, o 10:12 
miro napisał(a):
"W 1946 roku skazany przez komunistyczny sąd w Zagrzebiu na 16 lat więzienia za współpracę z ustaszami i współudział w przymusowym nawracaniu prawosławnych Serbów na katolicyzm
-i tak miał szczęście,że nie dał głowy.
miro napisał(a):
(w 1992 roku parlament niepodległej Chorwacji unieważnił ten proces)
-a co Serbowie na to?
A proces został unieważ iony,bo zapewne
rumcajs napisał(a):
Kościół zatroszczył się o ty, by wybielić wizerunek Stepinaca.
miro napisał(a):
A skąd według Ciebie takie przekonanie, że pokutą jest tylko wór na głowie i klepanie biedy po rozdaniu majątku?
-za mordowanie nienarodzonych to i tak za mało.
miro napisał(a):
Łatwo kogoś ocenić czytając parę urywków z prasy i nie znając kompletnie człowieka.
-daj spokój. Sam się to tego przyznał.Czytaj wklejone niżej odnośniki do artykułów o tym mówiąch. Zresztą to już tak jest,że ci którzy mają na sumieniu wykonywane aborcje,to teraz są najgłośniejszymi przeciwnikami ich wykonywania. Taki pan Piecha -dorobił się nawet teki ministerialnej. A sama ongis czytałam Jego wypowiedz w Tygodniku Powszechnych-od tamtego czasu nie kupuję tej gazety-,że on lekarz ginekolog nie wiedział co robi. To,kurna moja matka ze średnim wykształceniem niemedycznym wiedziała,a lekarz nie.Ona mnie uczyła,że aborcji nie mam się nigdy poddawać,ale też wara mi od oceniania kobiet ,które to zrobiły.Wcale nie uważała,że nie powinno być prawa do aborcji,byłą zdania,że kobieta sama musi podejmować decyzje.Lekarz,który nie chce dokonywać tego zabiegu,niech nie jest ginekologiem,tylko wybierze inną specjalizację.A TP od tamtej pory stał się dla mnie niewiarygodny.Owszem,pan Piecha mógł się wypowiadać,ale dać wiarę,że nie wiedzial co czyni?

-- 27 mar 2015, o 10:18 --

A tutaj pan Chazan,który nie wiedział co czyni,ale kasę brał.
http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzeni ... zlosc.html

-- 27 mar 2015, o 10:29 --

Też kandydat na świętego.
http://www.se.pl/wiadomosci/polska/krol ... 66211.html

PostNapisane: 27 marca 2015, o 10:33 
-

Ksiądz to człowiek, ale ma pamiętać należy, że jest tez dla niektórych autorytetem, jeśli coś namiesza to musi podwójnie przeprosić. Dla mnie pedofilia i wszelkie akcje w kościele katolickim powinny od razu być tłumaczone

PostNapisane: 27 marca 2015, o 18:19 
-

madzixra napisał(a):
Post przez madzixra » dzisiaj, o 10:33
Ksiądz to człowiek, ale ma pamiętać należy, że jest tez dla niektórych autorytetem, jeśli coś namiesza to musi podwójnie przeprosić. Dla mnie pedofilia i wszelkie akcje w kościele katolickim powinny od razu być tłumaczone

No jasne, podpisuję się pod tym obiema rękoma, nie ma podwójnej moralności, jak nauczasz tak powinieneś żyć. Jeśli jest jakieś podejrzenie, to należy to zbadać, jeśli trzeba osądzić i ukarać, sprawa dotyczy księży, prawników czy polityków.
Tylko według mnie żałosnym jest siedzenie przy klawiaturze i zaoczne skazywanie kogokolwiek za jakiś występek na podstawie słów jakiegoś pismaka. Uważam, że możliwość obrony posiada każdy podejrzany. Jak jesteś skazany prawomocnym wyrokiem sądu - jesteś winienie przestępstwa.
A jak poczytasz posty niektórych osób to według nich już samo noszenie stroju księdza, biskupa ... jest dowodem popełnionych zbrodni. Mamy pokolenie znawców od wszystkiego siedzącego przed monitorami i niczym Cezar wciskającymi życie lub śmierć. Obsmarować i obrzucić kogoś łatwo, a nóż się przyklei, tylko czy jeśli prawda jest inna, to czy publicznie miałby odwagę, aby to odwołać? I jeszcze jedno pytanie, czy gdyby sprawy dotyczyły kogoś z rodziny czy nas samych, czy z równą zaciekłością i bezwzględnością ferowalibyśmy wyroki?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1