Teraz jest 18 grudnia 2017, o 11:54

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 listopada 2015, o 14:39 
-

Obrazki: 0
Pochwały: 37
No tak, napisz nowy podręcznik historii rumcajsa w opozycji do polskich historyków, wszak jesteś specem w każdej dziedzinie. Zacznij pisać teksty w tygodniu NIE, to zarobisz jeszcze na swojej wiedzy.
Pewnie, że w każdym kraju trafiali się ludzie zwykle zmuszeni do współpracy bądź chętni do współpracy, ale nie mów, że to była norma, jak sugeruje Gross.
A już kler to na pewno wrzucał Żydków do pieca łącznie ze swoimi klerykami. Widzę, że wypowiedź bez wiadra pomyj w kierunku czarnych to już post stracony. Zdejmij w końcu te czarne okulary, bo w końcu oślepniesz :D

Zobacz profil Prywatny album  

PostNapisane: 20 listopada 2015, o 18:13 
-

Obrazki: 2
Pochwały: 91
Nie jest potrzebny podręcznik wg moich przekonań,a podręcznik traktujący historię Polski z widoku osoby trzeciej,neutralnie. Trzeba zacząć pisać je bez bojaźni ,bo się obrazi prawica,bo się obrazi lewica,no ale do tego trzeba dojrzeć.
Kler w każdym kraju współdziałał i współdziała z rządzącymi-bo już kiedyś wspomniałem,przetrwać ma kościół (nieważne jakim kosztem-ważne,aby władza kościelna była nieuszczuplona ),do tego jakoś tak dziwnie,że co wojna,to kler powiększa w jej wyniku swoje majątki.
Nie potrzebuję okularów,aby zauważać to,co wnika w każdą dziedzinę życia w Polsce.

PostNapisane: 29 grudnia 2015, o 04:21 
-

Nie to jest głupota straszna i nic więcej nie wiem czemu ludzie nie potrafią się ogarnąć i przestać w to wierzyć :(

PostNapisane: 8 grudnia 2017, o 04:30 
-

Obrazki: 0
Pochwały: 78
Żeby Polska Polską była
Żeby Polak był Polakiem
Żeby Sława zwyciężyła
Nad ty gorejącym krzakiem

Żeby Ziemia nam rodziła
Plon obfity do przeżycia
Żeby woda słodką była
Nierozstępliwą do przebycia

Żeby drzewa owoc dały
Ku potrzebie nam i ptakom
Żeby rodak nasz wspaniały
Raj uczynił swym rodakom

Żeby desek w krzyż nie zbijać
Lecz rodzinne wznosić domy
By żywota nie dobijać
A swój rozum mieć zbyt stromy

Dla poczwary by nie wlazła
Co umysły ludzkie splata
Ta co z krzyżem tu przylazła
Dręcząc nas przez długie lata

Więc po rozum idź człowieku
Przywróć wiarę co tu żyła
Wypij "słodką" czarę leku...
Żeby Polska Polską była

(-)Masław znad Warty

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: 12 grudnia 2017, o 16:11 
-

Pochwały: 1
Poruszające strofy nam przytoczyłaś :) Dziękujemy.

-- 12 grudnia 2017, o 16:23 --

miro-kiepskim językiem się posługujesz. I rumcajs ma rację w krytycznej ocenie kleru.Ja już od wielu lat nie chodzę do kościołą,nie przyjmuję kolędy i jest mi z tym dobrze.Mark Twain powiedział moim zdaniem mądre słowa -Religia (i to obojetnie która ) powstała wtedy,gdy szalbierz spotkał głupca.
Przynajmniej samodzielnie myślę,a to jest bezcenne.W czwartek idę na pogrzeb. Będzie miał oprawę świecką.Ja też życzę sobie pogrzebu bez kleru.Kasę,którą rodzina zaoszczedzi na tym,ma wydać na coś pożytecznego.
Z tym,że ja życzę sobie,aby mnie skremowac,a prochy rozsypać w moich ukochanych górach.
Jak tego nie zrobię,to będę ich straszyć zza światów :D

-- 12 grudnia 2017, o 16:25 --

Zielone Wzgórze napisał(a):
Poruszające strofy nam przytoczyłaś :) Dziękujemy.

-- 12 grudnia 2017, o 16:23 --

miro-kiepskim językiem się posługujesz. I rumcajs ma rację w krytycznej ocenie kleru.Ja już od wielu lat nie chodzę do kościołą,nie przyjmuję kolędy i jest mi z tym dobrze.Mark Twain powiedział moim zdaniem mądre słowa -Religia (i to obojetnie która ) powstała wtedy,gdy szalbierz spotkał głupca.
Przynajmniej samodzielnie myślę,a to jest bezcenne.W czwartek idę na pogrzeb. Będzie miał oprawę świecką.Ja też życzę sobie pogrzebu bez kleru.Kasę,którą rodzina zaoszczedzi na tym,ma wydać na coś pożytecznego.
Z tym,że ja życzę sobie,aby mnie skremowac,a prochy rozsypać w moich ukochanych górach.
Jak tego nie zrobią,to będę ich straszyć zza światów :D

-- 12 grudnia 2017, o 16:28 --

Hm,coś się zmieniło w możliwości edytowania własnego wpisu.
Chciałam poprawić słowo - zrobię na zrobią -w ostatnim zdaniu,a wyszło jak wyżej widać.

PostNapisane: 14 grudnia 2017, o 10:19 
-

Wiara jak wiara- każdy ma swoją... prawie każdy w jakiś sposób jej potrzebuje, mamy to z natury... przez ułomność nie potrafimy wielu kwestii wytłumaczyć - stąd próba wyjaśnienia.
Nie wiem czy człowiek potrzebuje religii i Boga, ale wiary na pewno tak.. :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1