Teraz jest 24 października 2017, o 10:22

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 kwietnia 2014, o 06:28 
-

Czy jest potrzebna? Ma powstać na ulicy ZAMOSTNEJ.

PostNapisane: 3 kwietnia 2014, o 09:09 
-

Pochwały: 35
A to już Bolszewa nie mogą podjechać ? Zaraz będzie postulat, że jeszcze w Górze musi być remiza. Każda wioska będzie straż swoją mieć, a wszyscy będziemy to utrzymywać.

PostNapisane: 3 kwietnia 2014, o 18:11 
-

Moim zdaniem powinniśmy posiadać nową solidną straż. Pozwala to na szybszą i bardziej skuteczną akcję w naszej wsi, np pożar. Myślę że się należy naszym strażakom, bardzo często i licznie pomagają społecznie.

-- 3 kwietnia 2014, o 18:23 --

Moim zdaniem powinniśmy posiadać nową solidną straż. Pozwala to na szybszą i bardziej skuteczną akcję w naszej wsi, np pożar. Myślę że się należy naszym strażakom, bardzo często i licznie pomagają społecznie.

PostNapisane: 3 kwietnia 2014, o 22:30 
-

Obrazki: 582
Pochwały: 12
mli napisał(a):
Zaraz będzie postulat, że jeszcze w Górze musi być remiza.

... hmmm... takowa chyba już jest?

PostNapisane: 4 kwietnia 2014, o 07:21 
-

Pochwały: 6
Remiza i samochód pożarniczy powinny być w każdej wsi.

PostNapisane: 4 kwietnia 2014, o 10:52 
-

Pochwały: 35
mixol napisał(a):
mli napisał(a):
Zaraz będzie postulat, że jeszcze w Górze musi być remiza.

... hmmm... takowa chyba już jest?

No to trafiłem. No to w np. w Reszkach, Sopieszynie, itp. Reszki mają przecież rzut beretem do N. Dworu a Orle do Bolszewa i do Góry. Nie dajmy się zwariować. A przywołane Sopieszyno .... 6 km do Gowina (tam jest straż) po nieutwardzonej, często nieprzejezdnej drodze i z 8 km do Nowego Dworu, jadąc szosą na około no i z 8 do Wejherowa.

PostNapisane: 4 kwietnia 2014, o 12:13 
-

Obrazki: 0
mli napisał(a):
przywołane Sopieszyno .... 6 km do Gowina (tam jest straż) po nieutwardzonej, często nieprzejezdnej drodze i z 8 km do Nowego Dworu, jadąc szosą na około no i z 8 do Wejherowa.

zapomniałeś o Szemudzie - jakieś 7 km :-) i coś mnie się o uszy obiło, że w Przetoczynie też jest OSP :-)
A w Orlu już jest , tylko ponoć mają stawiać nowy budynek :):

PostNapisane: 5 kwietnia 2014, o 16:03 
Szemud to wioska gminna,a Przetoczyno należy do gminy Szemud. I na granicy pewności mogę napisać,że w razie pożaru procedury nie pozwolą straży do nas przyjechać.

PostNapisane: 6 kwietnia 2014, o 02:01 
-

kundzia napisał(a):
I na granicy pewności mogę napisać,że w razie pożaru procedury nie pozwolą straży do nas przyjechać.

hmmm...a jak w Sopieszynie był pożar to przyjechała straż z Szemudu ;)

PostNapisane: 27 kwietnia 2014, o 22:32 
-

Orle się rozrasta, przybywa mieszkańców więc niech i ośrodek kultury -a za taki uwaźa się na wsi często remizę- będzie z prawdziwego zdarzenia z salą i terenem do wiejskich imprez. Moźe też nowa remiza bardziej zachęci młodzieź do wstąpienia w szeregi OSP i do społecznej działalności, bo o to jest coraz trudniej w dzisiejszych czasach.

-- 27 kwi 2014, o 22:33 --

Orle się rozrasta, przybywa mieszkańców więc niech i ośrodek kultury -a za taki uwaźa się na wsi często remizę- będzie z prawdziwego zdarzenia z salą i terenem do wiejskich imprez. Moźe też nowa remiza bardziej zachęci młodzieź do wstąpienia w szeregi OSP i do społecznej działalności, bo o to jest coraz trudniej w dzisiejszych czasach.

PostNapisane: 28 kwietnia 2014, o 06:36 
-

Pochwały: 77
OSP to nie tylko budynek.
Pamiętam jak to miłościwie nam panujący Pan Wójt tłumaczył lub był to przedstawiciel Gminy {tu pamięć ma zawodzi}, bo ktoś w naszej wsi też dorzecznym pomysłem o OSP rzucił. A więc : wóz strażacki - zakup to około miliona złotych, zakup osprzętowienia i wyposażenia pożarniczego (czy jak tam sikawki i toporki po strażackiemu nazywa się), umundurowanie, koszt szkoleń, utrzymanie budynku i urządzeń. Itp itd. Grosz do grosz i będzie pół trzosa. I to wszystko z funduszu Gminy. A tu bida aż piszczy. Na oświetlenie ulic- nie ma, na drogi - nie ma, na czyszczenie rowów melioracyjnych - nie ma. O budowie kanalizacji nie wspominam w ogóle.

PostNapisane: 28 kwietnia 2014, o 14:01 
Zosia napisał(a):
A tu bida aż piszczy.
-ależ Zosiu,czyżbyś zapomniała o hm..jak to się nazywa,bo nie mogę sobie przypomnieć-zagospodarowaniu stawiku,który to wraz z innymi udogodnieniami ma być Centrum Rozrywki w Sopieszynie.
Mnie tylko nurtuje jedna rzecz-jak zostanie rozwiązany problem z bezpieczeństwem dla użytkowników owego miejsca. Zabezpieczenie stawu przed dziećmi i osobami bedącymi w stanie wskazującym na spożycie,a i położenie przy dwóch ulicach, w tym jednej nader ruchliwej -Wejherowskiej i ulicy Długiej nie rokuje najlepiej.
Bo,oczywiscie nic nie zrobiono dla zwiększenia bezpieczeństwa na skrzyżowaniu obu tych ulic.

PostNapisane: 28 kwietnia 2014, o 15:07 
-

Obrazki: 63
Pochwały: 93
A co ma być zrobione? Każdy odpowiada za siebie, wie to każdy obywatel krajów które przez ostatnie 50 lat nie stosowały polityki państwa opiekuńczego.

Cały czas do przodu i staramy się przede wszystkim ;)

Zobacz profil Prywatny album  

PostNapisane: 28 kwietnia 2014, o 17:44 
Lukas napisał(a):
A co ma być zrobione? Każdy odpowiada za siebie
-ja piszę o bardzo niebezpiecznym skrzyżowaniu ulicy Długiej i Wejherowskiej na które nakładają się piraci drogowi m.innymi wyprzedzający na tym skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych. To ja Ciebie pytam jak ma wyglądać odpowiedzialność za siebie? Jak wobec braku sygnalizacji na żadanie czy chociażby radaru to moja odpowiedzialność skończy się wraz z poniesienim śmierci jak któryś we mnie walnie lub co gorsza uczynienie ze mnie kaleki.

PostNapisane: 28 kwietnia 2014, o 19:57 
-

Obrazki: 63
Pochwały: 93
Ale nie rozumiem czemu zakładasz najgorsze, jeśli wszyscy wiedzą, że skrzyżowanie owo jest niebezpieczne to na pewno szczególnie na nim uważają na różnych piratów itp. Nie da się wyeliminować wszelkiego niebezpieczeństwa, ale można uważać na to o którym wiemy.

Cały czas do przodu i staramy się przede wszystkim ;)

Zobacz profil Prywatny album  

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1