Teraz jest 24 października 2014, o 17:23

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 kwietnia 2013, o 18:21 
-

Obrazki: 63
Pochwały: 91
Yareach napisał(a):
Patrycja napisał(a):
bardzo dobry :) i jeszcze zrobi z nia kanapki albo jakies dobre jedzonko :P

I zje to za Ciebie, w trosce o Twoją figurę ;)

Ty na prawdę wiesz jak myśli facet ;-)

Cały czas do przodu i staramy się przede wszystkim ;)

Zobacz profil Prywatny album  

PostNapisane: 12 kwietnia 2013, o 22:16 
-

Obrazki: 53
Pochwały: 48
Matula napisał(a):
a wracając do głównego tematu, to co z tym MC?
Ja słyszałem, od pracownicy MC z Rumii, że właściciel Rumskiego MC'a właśnie wykupił ten teren koło dworca i tam ma powstać owy fast-food.

Tyle już było plotek, że uwierzę dopiero jak ruszy budowa.

PostNapisane: 13 kwietnia 2013, o 01:15 
-

Pochwały: 8
DoMiNo napisał(a):
Matula napisał(a):
a wracając do głównego tematu, to co z tym MC?
Ja słyszałem, od pracownicy MC z Rumii, że właściciel Rumskiego MC'a właśnie wykupił ten teren koło dworca i tam ma powstać owy fast-food.

Tyle już było plotek, że uwierzę dopiero jak ruszy budowa.

Właścicielem gruntów i budynków zawsze jest firma McDonald's i to ona decyduje, gdzie powstanie "restauracja".

PostNapisane: 13 kwietnia 2013, o 13:36 
-

czyli moje źródło nie jest wiarygodne :-)

PostNapisane: 13 kwietnia 2013, o 16:03 
-

Obrazki: 33
Pochwały: 12
Michał81 napisał(a):
Właścicielem gruntów i budynków zawsze jest firma McDonald's i to ona decyduje, gdzie powstanie "restauracja".

większość obiektów McDonald's w Polsce działa na zasadzie franczyzy - właścicielem ziemi i obiektu może być ktokolwiek - pan Stefan "Siara" Siarzewski i jego żona Ryszarda na przykład :-P

PostNapisane: 13 kwietnia 2013, o 20:16 
-

Tomek napisał(a):
większość obiektów McDonald's w Polsce działa na zasadzie franczyzy - właścicielem ziemi i obiektu może być ktokolwiek - pan Stefan "Siara" Siarzewski i jego żona Ryszarda na przykład :-P

A zgadnij kto wypowiedział słowa:
"Jesteśmy biznesem w dziedzinie nieruchomości. Jedynym powodem, dla którego sprzedajemy hamburgery, jest to, że przynoszą największy dochód płatnikom czynszu."

Nawet jeśli posiadasz obiekt, który będzie spełniał wymogi korporacji McDonald's, będziesz zmuszony odsprzedać go, a potem wynajmować :).

PostNapisane: 13 kwietnia 2013, o 20:38 
-

Obrazki: 63
Pochwały: 91
Michał81 napisał(a):
Jesteśmy biznesem w dziedzinie nieruchomości. Jedynym powodem, dla którego sprzedajemy hamburgery, jest to, że przynoszą największy dochód płatnikom czynszu

jak cytujesz wiki cytuj w całości

Cytuj:
w Stanach Zjednoczonych McDonald's jest bowiem zawsze właścicielem nieruchomości, na której znajduje się bar będący przedmiotem umowy franczyzowej. Jak stwierdził Harry J. Sonneborn, jeden z założycieli McDonald's: Jesteśmy biznesem w dziedzinie nieruchomości. Jedynym powodem, dla którego sprzedajemy hamburgery, jest to, że przynoszą największy dochód płatnikom czynszu[2]. W Europie model jest odmienny: na przykład w Wielkiej Brytanii McDonald's jest właścicielem jedynie ok. 30% placówek, także w Polsce franczyzobiorcy często najmują powierzchnię od innych wynajmujących.

Wniosek więc taki, że model zależy od kraju a u nas są i bary w opcji własności jak i dzierżawy :)

Cały czas do przodu i staramy się przede wszystkim ;)

PostNapisane: 13 kwietnia 2013, o 21:32 
-

Obrazki: 11
Pochwały: 31
McD w Polsce - najsampierw jesteś przez dwa lata pracownikiem ichnim, po kolei na szczeblach kariery, potem kupujesz i budujesz wszystko wg ich wymagań. Ufff możesz zaczynać. Czyli jakiś 1 mln zeta?
Sam kiedyś miałem na to chęć. Ale trzeba mieć niezłą kasę i sporo wolnego czasu, żeby w ogóle zacząć o tym myśleć.

Potem to się już tylko straszy... ;)

PostNapisane: 13 kwietnia 2013, o 22:28 
-

Obrazki: 33
Pochwały: 12
tomciog napisał(a):
Czyli jakiś 1 mln zeta?

dużo więcej niż 1 milion - sami przeczytajcie ile trudu i wolnych środków wymaga otwarcie własnego McD: http://mcdonalds.pl/pl/o-mcdonalds#/pl/franczyza

PostNapisane: 13 kwietnia 2013, o 22:29 
-

Pochwały: 15
Kret napisał(a):
Jaki lokalny biznes? Mam już właśnie dosyć tego lokalnego biznesu... Biedne sklepy bez siły przebicia.

No to wystarczy sobie raz na jakiś czas wyjechać z miasta, jeśli komuś się nie podoba ;) Czy przykładem zawsze będzie CK? :zly2: Gdyby te pizzerie wejherowskie były tak naprawdę słabe to dlaczego od tylu lat istnieją?? ??

Kret napisał(a):
Jakich kurczę piórko restauracji? No jakich? Bo ja w Wejherowie nie mam ulubionej żadnej w kategorii restauracje (może zostanie wpisana na listę ta włoska w parku, ale jeszcze nie byłem)... ŻADNEJ.

Pisałem o restauracjach w sensie pizzerii i mając na uwadze tylko pizzerie. Nie jestem stałym bywalcem restauracji, więc trudno mi ocenić, ale Wejherowo raczej nie jest uważane za raj kulinarny i raczej takim się nie stanie. Z drugiej strony wtedy kiedy bywałem w lokalnych restauracjach, to danie zawsze wybierałem długo, dokładnie i świadomie i za każdym razem znalazłem coś ciekawego i smacznego (a jestem raczej wybredny pod tym względem). Zgodzę się jednak, że o gustach się nie dyskutuje.

PostNapisane: 14 kwietnia 2013, o 07:32 
-

Lukas napisał(a):
jak cytujesz wiki cytuj w całości

Nie cytowałem wiki ;).
Wystarczy kliknąć w link, który zamieścił Tomek.
"McDonald’s co do zasady nie udziela franczyzy właścicielom nieruchomości w celu prowadzenia na tych nieruchomościach restauracji McDonald’s."

-- 14 kwi 2013, o 06:39 --

Zacytuję też resztę, bo powiesz, że znów wybiórczo to robię.
"Wyszukiwaniem miejsc na nowe restauracje i ich budową zajmuje się wyłącznie McDonald's. McDonald's kupuje, najmuje bądź dzierżawi nieruchomości oraz inwestuje w budowę nowego lub adaptację istniejącego budynku (lokalu)."

PostNapisane: 25 kwietnia 2013, o 13:58 
-

Obrazki: 0
Pochwały: 5
Nigdy w życiu nie weszłam do MC po to śmieciowe jedzenie. Jak dla mnie to ta sieciówka w ogóle nie musiałaby istnieć :-P .
A ten filmik tylko potwierdza moje zdanie na temat MC :D
http://www.interia.tv/wideo-14-letni-ha ... Id,1112682

PostNapisane: 25 kwietnia 2013, o 14:48 
-

Pochwały: 11
darrex napisał(a):
Kret napisał(a):
Jaki lokalny biznes? Mam już właśnie dosyć tego lokalnego biznesu... Biedne sklepy bez siły przebicia.

No to wystarczy sobie raz na jakiś czas wyjechać z miasta, jeśli komuś się nie podoba ;) Czy przykładem zawsze będzie CK? :zly2: Gdyby te pizzerie wejherowskie były tak naprawdę słabe to dlaczego od tylu lat istnieją?? ??

Kret napisał(a):
Jakich kurczę piórko restauracji? No jakich? Bo ja w Wejherowie nie mam ulubionej żadnej w kategorii restauracje (może zostanie wpisana na listę ta włoska w parku, ale jeszcze nie byłem)... ŻADNEJ.

Pisałem o restauracjach w sensie pizzerii i mając na uwadze tylko pizzerie. Nie jestem stałym bywalcem restauracji, więc trudno mi ocenić, ale Wejherowo raczej nie jest uważane za raj kulinarny i raczej takim się nie stanie. Z drugiej strony wtedy kiedy bywałem w lokalnych restauracjach, to danie zawsze wybierałem długo, dokładnie i świadomie i za każdym razem znalazłem coś ciekawego i smacznego (a jestem raczej wybredny pod tym względem). Zgodzę się jednak, że o gustach się nie dyskutuje.

no to widzisz - chyba się odrobinkę rozminęliśmy;) mi chodzi ogólnie o lokalny biznes. np. sklepy z odzieżą. piszesz "wystarczy sobie raz na jakiś czas wyjechać z miasta" - ok, spoko, tylko w moim wypadku to "raz na jakiś czas" to 90% przypadków, bo w Wejherowie nie ma nic ciekawego.

co do wejherowskich pizzerii to są słabe na maksa. i padają. ale nigdy nie znikną, bo zawsze znajdzie się chętny, bo pizza to fajna rzecz. zobacz jaka pizzeria istnieje najdłużej - LaStrada. bo była pierwsza - i tak ludzie kojarzą: mam ochotę na pizzę -> LaStrada. mimo, że ich pizza to shit. połowa z tych ludzi nigdy nie jadła oryginalnej pizzy i nie wie co traci.

i weźmy na warsztat tą LaStradę - dla mnie to co tam walą to jakiś kebab w formie pizzy. ciasto grube jak bochen chleba i nawalone tanich składników, byle zapchać klientowi kichy. jak w taniej budzie z kebabem. polecam dla spróbowania kiedyś choćby Tutta Mia, Tesoro albo od biedy choćby Felicita w Rumi. i porównaj:
- sosy pomidorowe
- użyty ser (a raczej ser i wyrób seropodobny)
- mięso/wędliny
nie pracowałem we wspomnianych we mnie knajpach i może też tam robią wałki, ale ser przynajmniej smakuje serem, a mięso przypomina z wyglądu mięso.

btw. edit do wcześniejszego mojego posta - byłem w tej restauracji w Pałacu Przebendowskich i dla mnie okay.

PostNapisane: 25 kwietnia 2013, o 21:23 
-

Obrazki: 3
Pochwały: 10
Kret napisał(a):
choćby Felicita w Rumi

Tylko że za cenę małej pizzy w Galerii, dostaniesz dużą w La Stradzie (chociaż okropną - około 4 lat temu strasznie się popsuła), a i na piwo starczy. Porównując np. z Venezą wychodzi (moim zdaniem) na korzyść tańszej pizzy. Jest duża różnica między taką pizzą, a oryginalną, ale pizzę jem po to żeby się najeść, a nie żeby zadowalać gusta. Lepszą pizzę zostawię na specjalną okazję ;)
La Strada istnieje tylko dlatego, że nie ma konkurencji na os. Kaszubskim.

PostNapisane: 26 kwietnia 2013, o 06:49 
-

Pochwały: 4
arsi7 napisał(a):
Tylko że za cenę małej pizzy w Galerii, dostaniesz dużą w La Stradzie (chociaż okropną - około 4 lat temu strasznie się popsuła), a i na piwo starczy.

Typowe myślenie...dość przerażające: duużo i tanio...byle się najeść. Normalnie takie gadki slyszy się w sezonie na plaży między turystami-sąsiadami " My jemy w tym barze na rogu. Porcje olbrzymie, kotlety takie, że na połowę talerza, ziemniaków kopa. I tanio." Totalne ZWZ (zapchać, wysrać, zapomnieć - a co tam...po co szanować swój układ trawienny. Weszło? Wyjdzie... A to, że z odżywczego punktu widzenia- sam tłuszcz i wzmacniacze smaku i żadnych wartości...tym będziemy martwić się na starość!)

Pochwały przyznane za posta: 3

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]