Teraz jest 19 listopada 2017, o 13:06

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 września 2016, o 11:52 
-

Pochwały: 34
Moje dzieci miały egzamin na kartę rowerową. Młodsza przed tymi wakacjami. Cały rok przygotowywali się do egzaminu. Niestety tylko z teorii. Moim zdaniem to jakaś bzdura. Co dziesięcioletnie dziecko wyniesie z takich lekcji? Nie wypuściłabym młodej dzisiaj samej na ulicę. Jak jadę za nią to jej ciągle klaruję, co ma robić. Rzadko jeździmy po mieście, więc nie ma wyrobionych odruchów. Moim zdaniem dawanie karty rowerowej dzieciom po egzaminie z teorii i praktycznym z robienia kółek na boisku pod szkołą to skrajna nieodpowiedzialność. Dzieciak czuje się pewnie, bo ma "prawko". A nic nie potrafi.

PostNapisane: 23 września 2016, o 07:39 
-

Obrazki: 21
Pochwały: 44
Bo w ogóle zacznijmy od tego, że rower to nie jest sprzęt na ulice... Jeśli ktoś się pakuje na dwóch kółkach w miejsce, gdzie z prędkością 70km/h jeżdżą kilkutonowe, metalowe potwory, to niech się potem nie dziwi, że co jakiś czas jest wypadek. Rower tak, ale na ścieżki rowerowe, leśne szlaki itp.

PostNapisane: 23 września 2016, o 09:48 
-

Paweł napisał(a):
Bo w ogóle zacznijmy od tego, że rower to nie jest sprzęt na ulice... Jeśli ktoś się pakuje na dwóch kółkach w miejsce, gdzie z prędkością 70km/h jeżdżą kilkutonowe, metalowe potwory, to niech się potem nie dziwi, że co jakiś czas jest wypadek. Rower tak, ale na ścieżki rowerowe, leśne szlaki itp.

To że czasy się zmieniły to nie znaczy że rowerem nie można poruszać się po ulicach. Spytaj swojego dziadka, czym jeździł do twojej babci na amory.
Nie każdego też stać na auto, dlatego wybiera rower.
Co do ścieżek rowerowych w Wejherowie, często to nie jest ścieżka, tylko chodnik z możliwością poruszania się rowerem. Zobaczcie choć by na Sobieskiego/Sucharskiego i nowy przesmyk do krajowej 6, tam drogi "niby" rowerowe są oznakowane jako chodnik z możliwością poruszania się rowerem. I co ? jechać jezdnią czy chodnikem ?

PostNapisane: 23 września 2016, o 10:09 
-

Obrazki: 21
Pochwały: 44
Ja jestem "wyluzowany" i nie przeszkadza mi osobiście rower na ulicy (za wyjątkiem tras, gdzie rzeczywiście jest niebezpiecznie, np. wąskie serpentyny biegnące przez lasy). Mówię tylko, że dwa kółka pasują na drodze tak samo, jak owieczka biegnąca w stadzie rozpędzonych bawołów.

PostNapisane: 23 września 2016, o 10:53 
-

Obrazki: 3
Pochwały: 10
Rowerzyści to święte krowy. I piszę to jako cyklista i kierowca. Jadą bez oświetlenia lub środkiem jezdni, jezdnię przecinają nawet nie rozglądając się (a powinni - każdy kierowca ma prawo się zagapić) i pełną prędkością. Do tego jazda ulicą gdy jest obok droga rowerowa, nagłe zjazdy z chodnika wprost pod auta - to się aż prosi o wypadek. Ja jadąc rowerem zwalniam gdy widzę że będę tor mojej jazdy będzie przecinał samochód - po co mam kusić los?
A co do egzaminów - może to bardziej wina edukacji szkolnej? Było (może i jest się nadal) przygotowywanym do niej przez normalnego nauczyciela, nie żadnego instruktora. Przekazane były podstawy (jazda prawą stroną, wyciągnięcie ręki przy skręcie, oświetlenie i może z 5 znaków drogowych), a cała jazda odbyła się na "8". Może lepiej było by, gdyby prowadził to instruktor, a same zajęcia odbywały się w terenie?

Zobacz profil Prywatny album  

PostNapisane: 17 listopada 2016, o 14:47 
-

Najlepsze są panienki na rowerach miejskich, kupiły bo taka moda, ale na ulicy myślą, że są najważniejsze i absolutnie nic nie wiedzą o przepisach, tragedia

PostNapisane: 7 marca 2017, o 12:54 
-

Wiosna się zaczyna, zaraz nasza starsza młodzież wyjedzie na swoich skuterach. Co oni potrafią odwalić na drodze w naszym mieście. nic nie lepiej niż cykliści. Ogólnie w szkołach nauka zachowania się na ulicy i chodniki jako uczestnik ruchu czy jako osoba piesza czy osoba zmotoryzowana w ten czy inny sposób leży i kwiczy. Ale nie tylko szkoła jest tu winna. Głównie to my dorośli i rodzice mamy za co się wstydzić, ale tez można się nie bać i młodym zwracać uwagę i trzeba. Bo są młodzi i niedoświadczeni i taka rola społeczeństwa że uczy i chroni młodsze. A że przy okazji odezwą się wulgarnie, tylko świadczy właśnie jak się izolujemy nawzajem jako społeczeństwo czy to lokalne czy w większym ujęciu.

PostNapisane: 9 marca 2017, o 12:48 
-

Pochwały: 6
Co wymagasz od młodzieży jak ich rodzice hołdują zasadzie "motto dnia - liczę się Ja" :(

PostNapisane: 17 października 2017, o 09:27 
-

ija osobiscie miala karte rowerowa w tym wieku i jakos nie bylo problemu

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1