Teraz jest 17 października 2017, o 23:29

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 167 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 marca 2010, o 15:24 
-

To pytanie nie dotyczy dokładnie dworca, ale czy ktoś się orientuje co z projektem budowy (reaktywacji) linii kolejowej do Gniewina. Walczak ze starostą mieli taki pomysł, ale to jeszcze przed kryzysem.

PostNapisane: 1 marca 2010, o 15:27 
-

Obrazki: 50
...może na stronce gniewińskiej coś będzie?

www.gkf.org.pl :-)

PostNapisane: 1 marca 2010, o 15:28 
-

Obrazki: 31
Pochwały: 4
ft2008 napisał(a):
czy ktoś się orientuje co z projektem budowy (reaktywacji) linii kolejowej do Gniewina.

Nawet gdyby kryzys się nie rozpoczął to jest to projekt z cyklu "między bajki włożyć". I mówię to mimo tego, że bardzo chciałbym się znowu przejechać pociągiem do Gniewina.

Obrazek

PostNapisane: 3 marca 2010, o 09:47 
-

Obrazki: 120
Linią do Rybna da się dojechać prawie bez przeszkód. Dalej do Kostkowa też tragedii nie ma, ale za tą dawną stacją tor znika. Niech mi ktoś zlokalizuje przystanek Lisewo, to będzie super.... Gdyby znowu elektrownia atomowa ruszyła, wtedy jest jakaś szansa na odbudowę linii.

Zobacz profil Prywatny album  

PostNapisane: 23 marca 2010, o 08:38 
-

Pochwały: 2
Wczoraj widziałem że kopią coś w Górze przy torach, zaraz jak wyjeżdża się z lasu z kierunku Bolszewa, po prawej stronie. I wygląda że prace prowadzone są z pełnym posznowaniem "faktu istnienia linii kolejowej", czyli w jakimś uzgodnieniu prac budowlanych ktoś zastrzegł że linia może być reaktywowana... Czyli "nie do końca" jest zlikwidowana, jak czasem można przeczytać tu i ówdzie. Podobnie było rok temu w Tadzinie jak wymieniali asfalt na drodze - też zachowali przejazd kolejowy tak, jakby miał za chwilę przejechac pociąg. Co innego w gminie Choczewo, np. jak jedzie się do Stilo, przed Kurowem, czy na drodze wojewódzkiej 213 przed Borkowem Lęborskim. Tam tory są likwidowane, a asfalt jest kładziony jednym ciągiem. Natomiast na tej samej drodze wojewódzkiej -od strony Pucka (w okolicach Lublewa) przejazd kolejowy tez jest zachowany.
Czyli wyglada jakby PKP brało pod uwagę reaktywację linii z W-wa do Choczewa, ale ani metra dalej.

PostNapisane: 23 marca 2010, o 16:16 
-

Pochwały: 6
Linie regionalne nie odpuszczą takiego dobrego kąska jak dojazd ludzi do pracy do (ewentualnej) elektrowni atomowej. Nie wszyscy będą dojeżdzać własnymi samochodami a transport autobusowy jest zdecydowanie droższy niż kolejowy. Więc być może będzie reaktywacja tej lini kolejowej, nawet wówczas jeżeli przyjdzie kolejom kłaść nowe tory w miejscu zalanych asfaltem.

PostNapisane: 23 marca 2010, o 16:27 
-

Pochwały: 4
No tu bym się mocno spierał czy w warunkach wolnej konkurencji transport kolejowy jest tańszy, wliczając w to dotacje samorządów, koszty amortyzacji linii. Autobusy są najtańszym obecnie środkiem transportu, często też dla konsumenta. Prywatną linią z Wrocławia do Polanicy Zdroju płacę 20 zł., PKS-em 30 zł, dotowaną koleją (przewozy regionalne) 22,50.

Z tego, co mi wiadomo, linię kolejową pozostawiono, jako o potencjalnym znaczeniu militarnym, co w dzisiejszych czasach trochę trąci myszką, bo gdy bombka spadnie na torowisko, to jest tragedia, paraliż, a gdy na drogę, to wystarczy podsypać tu i ówdzie.

"Kto więc umie dobrze czynić, a nie czyni, dopuszcza się grzechu" (Jak 4:17 BW)

"We wiôldżé łgarstwa lëdze są barżi w sztądze wierzëc niżlë w môłé łgarstwa" (Hitlerów Jadulf, 1889-1945, nôrodny socjalësta, prachtik demòkracëji)

PostNapisane: 23 marca 2010, o 16:28 
-

Obrazki: 4
Pochwały: 1
Bobik napisał(a):
Więc być może będzie reaktywacja tej lini kolejowej, nawet wówczas jeżeli przyjdzie kolejom kłaść nowe tory w miejscu zalanych asfaltem.

obawiam sie ze musieliby klasc zdecydowanie wiecej niz tylko w miejscach zalanych asfaltem - tory sa w takim stanie ze bezpiecznie sie po nich jezdzic nie da.

PostNapisane: 23 marca 2010, o 16:58 
-

Obrazki: 0
Pochwały: 1
olew napisał(a):
tory sa w takim stanie ze bezpiecznie sie po nich jezdzic nie da.

zbyt wiele lat były nieużywane . Dziwne,że ich "spece" nie rozkręcili i nie sprzedali.. :-P

http://pl.dawanda.com/shop/bizib

PostNapisane: 24 marca 2010, o 14:24 
-

Pamiętam, że w okolicach miejscowości Zamostne swego czasu skradli duże ilości przewodów trakcji elektrycznej. Po tej kradzieży PKP ściągnęło trakcję. Co do szyn to też są chyba niekompletne pod Gniewinem. No ale to inna linia kolejowa. Sam nie wiem gdzie prowadziła.

PostNapisane: 24 marca 2010, o 19:26 
-

To powiem wam niusa: Na tej linii ma powstać autobus szynowy relacji Wejherowo - Gniewino!!! Ale raczej nie będzie się zatrzymywał na dworcu w Wejherowie tylko koło wiaduktu (przy drodze pieszej do PUPu) będzie przystanek, bo kolej chce za dużo pieniędzy za udostępnienie dworca. Władze mają doprowadzić tory do stanu używalności a prywatny inwestor (którego nie zdradzę, bo niedługo pewnie sam to ogłosi) zakupi taki autobus. A inwestor jest znanym w całym Wejherowie biznesmenem. ;)

PostNapisane: 24 marca 2010, o 21:10 
-

Pochwały: 2
tom_2 napisał(a):
Co do szyn to też są chyba niekompletne pod Gniewinem. No ale to inna linia kolejowa. Sam nie wiem gdzie prowadziła.

Z Wejherowa tor prowadzi do Rybna, tam stara linia kolejowa prowadziła do Gniewina, Choczewa i dalej przez Garczegorze do Lęborka. Jeszcze w 1992 roku można było dojechać z Wejherowa do Lęborka przez Choczewo. Jeszcze chyba w 2001 r. towarowe jeździły do Kostkowa (do tartku chyba).
Z kolej do Jądrówki była linia oddzielająca się w Rybnie. Tutaj pociagi kursowały jeszcze w 1999 r.
http://kolejekaszub.pro.wp.pl/ - kliknijcie w linię nr 230.

Ostatnio edytowano 24 marca 2010, o 21:11 przez kolesio, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 24 marca 2010, o 21:13 
-

zaps napisał(a):
A inwestor jest znanym w całym Wejherowie biznesmenem.

No jest kilku takich... ale pierwsze co przyszło do głowy to deweloper z Orla :) Jeśli trafiłem to drugi przystanek pewnie przy domku, bo tory na Żarnowiec biegną blisko posiadłości ;) No i ok, niech nasz inwestuje i zarabia jeśli będzie taka okazja.

[ Dodano: 24 Marca 2010, 21:21 ]
kolesio napisał(a):
Z Wejherowa tor prowadzi do Rybna, tam stara linia kolejowa prowadziła do Gniewina, Choczewa i dalej przez Garczegorze do Lęborka
Jasne, zupełnie zapomniałem o Choczewie. Jechałem tam nawet kiedyś tym pociągiem ... tzn wlokłem się :D

PostNapisane: 24 marca 2010, o 21:24 
-

Obrazki: 33
Dzisiaj jechałem do Góry Pomorskiej i zauważyłem, że na wysokości zjazdu na Orle leżą nowe podkłady kolejowe, świeżutki tłuczeń i w ogóle trwają tam jakieś prace. Także faktycznie coś się dzieje.

Zobacz profil Prywatny album  

PostNapisane: 24 marca 2010, o 21:41 
-

Obrazki: 11
Pochwały: 33
tom_2 napisał(a):
zaps napisał(a):
A inwestor jest znanym w całym Wejherowie biznesmenem.

No jest kilku takich... ale pierwsze co przyszło do głowy to deweloper z Orla :) Jeśli trafiłem to drugi przystanek pewnie przy domku, bo tory na Żarnowiec biegną blisko posiadłości ;) No i ok, niech nasz inwestuje i zarabia jeśli będzie taka okazja.

[ Dodano: 24 Marca 2010, 21:21 ]
kolesio napisał(a):
Z Wejherowa tor prowadzi do Rybna, tam stara linia kolejowa prowadziła do Gniewina, Choczewa i dalej przez Garczegorze do Lęborka
Jasne, zupełnie zapomniałem o Choczewie. Jechałem tam nawet kiedyś tym pociągiem ... tzn wlokłem się :D

A propos tego przystanku - pamiętam jak "paulinka"(jak mówił mój dziadek) z jednym wagonem zatrzymywała się na przejeździe (tym na wjeździe do Orla) żeby wysadzić ludzi... stare dzieje.

Potem to się już tylko straszy... ;)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 167 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1