Teraz jest 16 grudnia 2017, o 02:36

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 marca 2016, o 08:02 
-

Obrazki: 0
Pochwały: 78
Choć to nie ma nic wspólnego z dyskontami, podpowiem.
ankvw napisał(a):
A gdzie mogę dostać jakieś lokalne produkty? Jajka, mięso, może jakiś miód?

Miód - w piątki na bazarze przy ul. Rzeźnickiej, przy straganie na końcu placu, zaraz przy stołach z nabiałem, stoi Pan z miodem z własnej pasieki, podobno : wędrownej. Kupowałam, próbowałam i mogę polecić, bo w miarę dobry i do przyjęcia. Jeszcze lepsze miody ( czytaj : w wyższym stopniu prawdziwsze) można kupić w sklepie z towarami kolonialnymi „Marco Polo”, ale ceny na nie są tam wyjątkowo zaporowe. Za ća 250 g gryczanego zapłaciłam 25,oo zł.
Mięso - kupuję w sklepie mięsnym na ul. Wałowej. Wędlinę natomiast mają niezjadliwą. Godnych polecenia przetworów mięsnych jeszcze w Wejherowie nie znalazłam.

Bizi. napisał(a):
tutaj

Szkoda czasu i zelówek ma wizytę w tych sklepach. W obu byłam i kupiłam coś tam na próbunek.
„Niebo w gębie” – wędliny i przetwory mięsne : wybór niewielki i są (jak na mój gust) niezjadliwe, z „domowymi wyrobami” nie mające zupełnie nic wspólnego. Ot, taki ciut lepszy „Dominik”. Kotletów rybnych też nie polecam. Wszystkie przetwory owocowe (dżemy, powidła itp.) słodzone wyłącznie cukrem. Żadnej alternatywy. Żółty ser (tylżycki) też do najlepszych nie należał. Ciast i chleba (rarytasowy : razowy na miodzie) nie próbowałam. W ogóle asortyment baaardzo ubogi.
Przed przybytkiem o nazwie „Figa z makiem” szczerze ostrzegam kupujących. Ogólnie : jest to taki zwykły spożywczy sklep osiedlowy z alkoholem. Byłam dwa razy po zakupy. Trzeci raz już mnie tam nawet wołami nie zaciągną. Pierwsze zakupy : wyroby mięsne zjadły moi czworonożni domownicy. Drugi raz zajrzałam tam, bo prawdziwego (!) chrzanu w słoiku szukałam. Prawdziwego, a nie ohydnej mazi. Taki też i w sklepie ze zdrową żywnością powinien być. Pani (notabene – sklep zatrudnia bardzo miły personel) pokazała mi oferowane przez sklep chrzany. Spojrzałam na składy. Matko kochana, spis składników to bardzo rozszerzona tablica Mendelejewa. W „Biedronce” jest chrzan bardziej chrzanowy. Zaproponowano mi degustacje zup z torebek (!), a sklep ekologiczny i ze zdrową żywnością. Żeby nie wyjść z pustymi rękoma, kupiłam parę rodzajów wędlin. Po przyjściu do domu, zakopałam je w ogrodzie, bo miałam stracha psy i koty nawet nimi nakarmić. Tak stare, zaśmierdłe i odrażające.

PostNapisane: 18 kwietnia 2016, o 08:06 
-

Super, dzięki za odpowiedź :)
Delikatesy wyglądają zachęcająco, na pewno się tam wybiorę.

PostNapisane: 12 września 2017, o 09:53 
-

ja tez skorzystam z polecenia:)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa: UTC + 1