OGŁOSZENIE
Teraz jest 23 października 2018, o 04:15

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 października 2017, o 19:58 
-

Czy ktoś może wie, na jakiej podstawie Zarząd Wspólnoty powiesił informacje o demontażu anten TV z balkonów?? Czy Zarząd chce się pożegnać z Zarządzaniem?

O co chodzi i na jakiej podstawie mają podnośnikiem z balkonów ``kraść`` anteny na koszt właściciela? Czyżby jakiś układ z TKChopin? :D

PostNapisane: 18 października 2017, o 20:14 
-

Obrazki: 2
Pochwały: 91
Zajrzyj do aktu notarialnego lub do uchwały -pewnie na początku była taka ,o zakazie montowania elementów na poręczach ,o tym jaki ma być tzw trzon kuchenny itd -może na tym zarząd podejmuje takie kroki ...bo wtedy musi . Inaczej pojadą z zarządem ci,co wykazują takie zapisy i że zarząd nic z tym nie robi .

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: 18 października 2017, o 20:34 
-

Rumcajs - no nie żartuj please :-)

-- 18 października 2017, o 21:45 --

poniżej wycinek z artykułu na portalu POLSKIEGO RADIA o tytule ``Każdy ma prawo do anteny``:

``- Jeśli nie ma przeciwwskazań technicznych to zabranianie montażu jest wbrew prawu i polskiemu, i europejskiemu - mówi Tomasz Cudowski. - Jeśli mowa o budynkach zabytkowych, to taki zakaz może wydać konserwator zabytków - dodaje.
Jeśli deweloper zabroni nam montażu anteny, należy prosić o podanie podstawy prawne tej decyzji. Jeśli deweloper powoła się na wewnętrzne regulacje, to z pewnością są one sprzeczne z obowiązującymi przepisami. Takie wewnętrzne rozporządzenia można skutecznie zaskarżyć do sądu.``

Pozdrawiam Zarząd i życzę wielu sukcesów, ale nie marnujcie naszych pieniędzy po pierwsze na papier, który bezmyślnie powiesiliście na klatkach, po drugie wara od mojego i moich sąsiadów balkonów :).

PostNapisane: 19 października 2017, o 14:32 
-

Zostaje pytanie - takie porządkowe- powieje wiatr,antena spadnie na głowę przechodnia i zrobi krzywdę. Przechodzień zgłosi się do Zarządcy WM ,a on poda ,że kupujący mieszkania zostali poinformowani o zakazie wieszania czegoś na poręczy itd. Wtedy ten ktoś się zgłosi do sprawcy ,wtedy sprawca wskaże polisę (o ile ma) ,wtedy ubezpieczyciel z radością prześwietli co można ,a nie można i z radością odmówi wypłaty odszkodowania . Co dalej ?

PostNapisane: 20 października 2017, o 05:44 
-

Rumcajs, taka prośba porządkowa, nie róbmy z dorosłych ludzi idiotów. Wystarczyłoby napisać że wszelkie szkody odpadnięcia elementów (np kwiatów, karmników, anten itp.) pokrywać będzie właściciel niniejszych a nie wspólnota mieszkaniowa. Rozumiem, że żyjemy w bardzo opiekuńczym Państwie, ale nie mów mi że że względu na zamontowane na barierkach elementy boisz się chodzić pod balkonami sąsiadów. Pozdrawiam i spokojnego dnia życzę.

PostNapisane: 20 października 2017, o 15:32 
-

Rób jak chcesz ,twoja kieszeń,twoje sumienie . Standard w Polsce "nie przestrzegam uchwalonych zasad ,bo wiem lepiej " .Prośba porządkowa-członkowie WM zmieniają zapis w zarządzeniu jaki (zakładam) istnieje i temat przestaje istnieć .

PostNapisane: 21 października 2017, o 07:43 
-

Rumcajs, nie chodzi o to czy człowiek wie tudzież nie wie lepiej, ani o jak to nazwałeś Polską mentalność, ale o rozsądek jeśli chodzi o wprowadzanie przeróżnych zarządzeń które de facto nie wnoszą nic istotnego. Nie widziałem statystyk mówiących o ilości poszkodowanych przez anteny na balkonach. Jak masz takowe to poproszę, skoro twierdzisz że mam spaczone sumienie. Chętnie wtedy przyłączę się do Ciebie w walce typu ''anteny na balkonach to zło''. Pozdrawiam i spokojnego dnia życzę.

PostNapisane: 21 października 2017, o 23:12 
-

Wskazałem ,że ubezpieczyciel ma dbać o dobro swojej firmy ,a nie klienta . Także pierwsze co zrobi gdy cokolwiek odpadnie z balkonu na ciebie,auto ,na coś tam i zniszczy ,to czy miałeś prawo to zamontować . Warto ,aby montujący znali takie obyczaje i brali je pod uwagę . Ubezpieczyciel będzie czepiał się przecinków ,nieścisłości we wszystkim,zwłaszcza gdyby miało to pokrywać odszkodowanie na czyimś zdrowiu . Zawsze oczywiście możesz wtedy iśc do sądu,ale tam powodzenia życzę . Tak samo ,gdy masz w umowie zakupu mieszkania ,że trzon kuchenny ma być zasilany elektryką ,a dałeś kuchenkę na gaz. To co ,że ubezpieczysz ,skoro od razu pod górkę masz z wiadomych względów.

PostNapisane: 22 października 2017, o 07:06 
-

demontaż z podnośnika to będzie zwykła kradzież, którą należny zgłosić i wskazać złodzieja.

jak dostanę pismo z podstawą prawną takiego nakazu to wtedy będą to rozpatrywał.

pojawiło się sporo anten i jest teraz problem ? chyba chopin traci klientów ;)

na szczęście "prawo do anteny" regulują przepisy UE i można iść do sądu

pytanie co z umowami na telewizję ? - w przypadku uchwały zakazującej montażu anteny ? - wspólnota pokryje koszty rozwiązania ?

PostNapisane: 24 października 2017, o 14:50 
-

Pochwały: 6
A mnie zastanawia to, że szanowni lokatorzy próbują uprawomocnić swoją samowolę zamiast przeanalizować problem i wystąpić z nim na forum wspólnoty.
Mam wrażenie, że mieszkańcy wspólnot na Sobieskiego są ponadprzeciętnie pretensjonalni w zakresie funkcjonowania swoich wspólnot pod adresem zarządów (niestety jedno lub dwuosobowych !! na ponad 200 mieszkań na wspólnotę) na tle pozostałej części Wejherowa.
Niestety zebrania odbywają się przy mikroskopijnej frekwencji (nawet poniżej 5%) natomiast przez cały rok na adres zarządów wylewane są setki żali, skarg i pretensji.
Ludzie ogarnijcie się do piip piip !!.
To już nie PRL a wspólnota to nie spółdzielnia !!
Weźcie w końcu swoje sprawy w swoje ręce i zacznijcie sami decydować w jakich warunkach i na jakim osiedlu chcecie żyć i mieszkać - oczywiście w zakresie OBOWIĄZUJĄCEGO W TYM ZAKRESIE PRAWA.
To że się komuś coś podoba albo nie nie ma w temacie prawa nic do dyskusji. Uchwały można zmieniać - ustaw nie.
Osobiście współczuję Dawidowi, ze podjął się tego zadania i sam stanowi zarząd. Zresztą w S1 też wcale nie jest lepiej.
Ale co tam, przecież jakie to polskie nic nie robić i wylewać pomyje na kogoś kto coś robić próbuje - dla innych.

PostNapisane: 27 października 2017, o 10:41 
-

Marcin1978 napisał(a):
Czy ktoś może wie, na jakiej podstawie Zarząd Wspólnoty powiesił informacje o demontażu anten TV z balkonów?? Czy Zarząd chce się pożegnać z Zarządzaniem?

O co chodzi i na jakiej podstawie mają podnośnikiem z balkonów ``kraść`` anteny na koszt właściciela? Czyżby jakiś układ z TKChopin? :D

chyba już po problemie :/ bo zarząd sam się pożegnał

PostNapisane: 27 października 2017, o 21:28 
-

jerry1304 napisał(a):
Marcin1978 napisał(a):

chyba już po problemie :/ bo zarząd sam się pożegnał

Nie siej zadymy.
Zarząd pożegnał się przez takich jak ty. A anteny nic do tego nie mają.
Sprawa anten została wyjaśniona na zebraniu i po problemie.
Kto był, to wie co i jak.

PostNapisane: 28 października 2017, o 09:41 
-

No i gdzie Ci zadymiarze żaden się nie pojawił na zebraniu , krzyczeć potrafią a du** ruszyć to nie łaska bo by po mordzie od razu dostali , i co teraz nie mamy zarządu i długo nie będzie bo zgłosiła się jedna osoba ale ona na pewno nie będzie bo jest zadłużona i jest konflikt interesów a nawet jeśli zostanie sprawa od razu ląduje w prokuraturze .Ciekawe jak teraz spadnie śnieg pojawi się lud co powiedzą Ci krętacze którym to nie pasowało może sami wezmą łopatę i będą odśnieżać .

PostNapisane: 31 października 2017, o 12:31 
-

Pochwały: 6
Zarząd musi być bo tak stanowi ustawa.
Jeżeli nie z wyboru to nałożony przez sąd.

PostNapisane: 1 listopada 2017, o 20:03 
-

cytat :
"Brak zarządu we wspólnocie mieszkaniowej oznacza faktyczny brak zdolności do czynności prawnych, gdyż do ich podjęcia niezbędne jest oświadczenie woli złożone przez uprawnioną do reprezentacji podmiotu osobę lub organ. Brak prawnej reprezentacji wspólnoty mieszkaniowej uniemożliwia zatem jej funkcjonowanie. Należy szybko zmienić ten stan, gdyż niewątpliwie spowoduje piętrzące się kłopoty. Należy pamiętać, że członkiem zarządu, czy jednoosobowym zarządem nie musi być koniecznie ktoś z właścicieli lokali. Członkiem zarządu może być osoba fizyczna wybrana spośród właścicieli lokali lub z poza ich grona (art. 20 ust. 1 [link=http://aktyprawne.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=128489]ustawy o własności lokali[/link]). Zatem mogą powołać Państwo do zarządu osobę z zewnątrz, która odpłatnie zajmie się prowadzeniem spraw wspólnoty. Może to być także osoba z firmy zarządzającej, z którą mają Państwo podpisaną umowę o zarządzanie. Wówczas funkcję zarządu i administratora pełniłby jeden podmiot, ale prawo nie wyklucza takiego rozwiązania. Jest to forma bliska zarządowi powierzonemu na podstawie art. 18 ust. 1 ustawy o własności lokali. Przepis ten pozwala na powierzenie zarządu nieruchomością wspólną osobie fizycznej lub prawnej, która pełni jednocześnie funkcję zarządu i administratora. Rozwiązanie takie wspólnoty stosują w sytuacji, gdy właściciele nie mają ochoty samodzielnie prowadzić spraw wspólnoty. "

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1