Teraz jest 18 grudnia 2017, o 11:51

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kibel
PostNapisane: 13 czerwca 2017, o 20:19 
-

Strasznie kijowo wygląda wiata śmietnikowa przy wjeździe na osiedle. Myślicie, że da się z tym coś zrobić? Wiata powinna zostać rozbudowana i zamknięta :/

Tytuł: Re: Kibel
PostNapisane: 14 czerwca 2017, o 10:57 
-

Z wielką chęcią przy remoncie wiat przez Sob I chcieliśmy też coś zrobić z tą na początku, jednak Sob II nie chciał zarząd współpracować, więc jest jak jest i będzie do póki się nie zawali.

PostNapisane: 14 czerwca 2017, o 16:13 
-

Porażka

PostNapisane: 16 czerwca 2017, o 12:35 
-

Pochwały: 6
Porażka to jest podejście mieszkańców do tematu.
Śmietnik sam się nie zagraca. Robią to albo sami mieszkańcy albo (bo tak też bywa) "uczynni" z okolicy.
Jak ktoś jest fleją, nieukiem i społecznym imbecylem to wy...la wszystko za swoje drzwi nie patrząc co z tym dalej będzie się działo.
Ciężko zamówić kontener do remontu mieszkania albo pożyczyć przyczepkę żeby samemu wywieźć do ZUK-u. Sruu na śmietnik.
Ciężko wywieźć stara kanapę. Sruu na śmietnik.
Ciężko nosić klucz do śmietnika. Sruuu pod bramkę.
Jak się ludzie nie ogarną (a jakoś tego nie widzę ) to będziemy żyć w oraz większym chlewie.
Chyba, ze zmobilizujemy obywatelskie patrole bojowe z bejsbolami to może wtedy coś.

PostNapisane: 16 czerwca 2017, o 15:43 
-

Pewnie masz rację ale wczoraj wyrzucałem worek od śmierci i nie było gdzie bo kible były wszystkie przepełnione i na nich były upchane śmieci.
Koleś napierdzielony tam grzebał i ruszył w stronę dzieciaków mówiąc, że jednego zabije (miał 2 puste butelki w łapie).
W końcu komuś stanie się krzywda przez takiego menela. Póki kible będą przepełnione i otwarte to ciągle będą się schodzić tutaj.
Można by zamocować zamek na zatrzask to jak komuś nie będzie się chciało kręcić kluczem to po prostu machnie bramką.

PostNapisane: 18 czerwca 2017, o 09:11 
-

no niestety ale z działek podrzucają nam śmieci i nie możemy nic z tym zrobić bo złapać na gorącym uczynku prawie niemożliwe a żeby założyć dodatkową kamerę to są barany którzy się na to nie zgadzają pewnie sami wywalają gabaryty pod śmietnik , tak samo zamek zatrzaskowy rozwiązał by częściowo sprawę ale znów znaleźli się pierdoły którzy się na to nie zgadzają , sory za wyrażenia ale to co się dzieje teraz pod śmietnikiem to już jest żenada , nasze osiedle zaczyna wyglądać jak jakieś slamsy pod miastem

PostNapisane: 22 czerwca 2017, o 12:32 
-

Kamery nic nie dają. "ludzie" często wyrzucają kabiny, wanny i wszelakie meble pod okiem kamery i nikt z tym nic nie robi.
Spróbujcie się zapytać obsługującego monitoring, kto wczoraj wywalił np. kanapę, nic się nie dowiecie :)
Po prostu musimy nauczyć się żyć wśród patologii.

PostNapisane: 29 czerwca 2017, o 18:49 
-

"Ciężko wywieźć stara kanapę. Sruu na śmietnik."

Kanapa może się komuś przydać -komuś biedniejszemu - po czasie jakoś same znikają .
Ostatnio kupiłem trampki i okazały się nie odpowiednie, więc pozostawiłem je na murku i na drugi dzień nie było śladu. Więc może nie powinniśmy być jak ten "pies ogrodnika" (https://pl.wikipedia.org/wiki/Pies_ogrodnika) :027: :027:

"założyć dodatkową kamerę" - nie jest to takie proste, po co komu szklane domy ? (kto czytał ten wie) PRL i SB już inwigilowało i jak to się skończyło :P :P :P
A tak serio, zamiast szpiegować i siłą nawracać - trzeba edukować.

PostNapisane: 30 czerwca 2017, o 08:04 
-

Dajcie spokój, że kanapa się komuś przyda i inne wyrzucane rupiecie od 13 lat do śmietników od ką jest osiedle. W zeszłym roku dzieciaki z ostatniego kibla kanapy, fotele i panele podłogowe wynosiły na plac samochodowy i poza do części porośniętej drzewami dom na drzewie budować, co z resztą te panele się szybko połamały, cud że dzieciakom nic się nie stało podczas montażu i zapierdalania młotkiem i wciąż masa paneli leży. Inne meble i śmieci to chociaż miasto raz do roku ten syf na wiosnę uprzątnie. Niecały miesiąc temu zrugałam dzieciaki z ostatniej klatki bo wyciągnęli materac z ostatniego kibla od szarej kanapy i niosły by się bawić, oczywiście potem by zostawiły i by się to walało do wiosny po okolicy i przy innych okazjach goniłam dzieciaki od wynoszenia wyrzuconych mebli po osiedlu, ale 99% "dorosłych" ma to w du***, prawie nikogo innego nie spotykam by ich temat zaśmiecenia osiedla interesował w najmniejszym stopniu. Obecnie też były/są ze 3 brodziki po terenie osiedla przy kiblach, najczęściej ląduje wszystko w krzakach lub pod drzewami z boku. Nikt ze złomiarzy tego nie weźmie, bo tego na skupie nie przyjmują, ale wyrzucony szklano-metalowy parawan został rozbity w kilku miejscach wokół osiedla, szkło leży w trawie i nie tylko, a metalowych ram brak.
O tym można by pisać i pisać a z roku na rok śmietniki zajmują coraz więcej przestrzeni na osiedlu. Za parę lat z klatek już nie wyjdziemy, bo będą zawalone rupieciami z mieszkań sąsiadów.

PostNapisane: 30 czerwca 2017, o 11:23 
-

Dokładnie tak jak piszesz. A na rozliczeniach wspólnoty widać, że ciągle płacimy za wymianę zamków.
Trzeba założyć porządne nie do rozwalenia chop ciup i na zatrzask.
A jak widać będzie żula menela pijaka śmierdziela to po straż miejską.

Zasikani, zasrani dzieciaki zaczepiają.. no chyba, że to w porządku... PRL SB co to za porownanie.
Kręci się menelstwo grzebać w śmieciach żeby było na chlanie bo kible są otwarte - proste.

PostNapisane: 30 czerwca 2017, o 14:42 
-

Powiem tak, jak sami nie upilnujemy to nikt za nas tego nie zrobi :(
Ja nie mam nic przeciwko wystawieniu zbędnej ale jeszcze nadającej się do użytku rzeczy w śmietniku na kontenerze.
Sam czasem też tak robię bo mi już się nie przyda ale ktoś biedniejszy jeszcze skorzysta.
Ale to nie ma nic wspólnego z ordynarnym wyrzucaniem do śmietnika złomu po remoncie !!!
Co do dzieciaków, sami widzicie że jesteśmy przykładem debilizmu panującego w architekturze i planach budowlanych.
Osiedle na trzynaście bloków (dwa jeszcze przed budową) bez najmniejszego miejsca do zabawy dla dzieci !!! I sami się na to zgodziliśmy !!!
To już kuźwa na starych peerelowskich osiedlach jest przyjaźniej i bardziej dla ludzi.
Co do działkowiczów, niestety nie tylko :( Rano kontener na plastiki pusty, za trzy godziny zawalony pod klapę czarnymi workami nie wiem z czym w środku :-O Normalnie cuda !!!
Meneli trzeba natomiast gonić albo dzwonić po SM lub Policję. Ostatnio sam to zrobiłem bo chyba brat Genka zapierdzielał po osiedlu z wózkiem napruty jak bąk i tylko patrzyłem czy zahaczy o ścianę czy czyjś samochód.

PostNapisane: 1 lipca 2017, o 20:33 
-

witam , ostatnio opierniczyłem gościa który z góry schodził od strony wjazdu na osiedle z workiem śmieci , pytam co zamierza z tym zrobić a on że wyrzucić do śmieci dostał ode mnie wiązkę łaciny i poszedł wyrzucić do górnego śmietnika i powiedział że nie wie że mają o góry na te dwa bloki kretyn jeden , tzreba jak najszybciej założyć zamek bo do cholery my za kogoś płacimy i inny się śmieje i ma na to wyrąbane

PostNapisane: 3 sierpnia 2017, o 12:06 
-

A jaki problem wymienić zamek i dorobić nowe klucze na dwa bloki?
Dwie wspólnoty nie mogą się dogadać i podzielić kosztami pół na pół ??

PostNapisane: 10 listopada 2017, o 21:12 
-

Bzykumi napisał(a):
Z wielką chęcią przy remoncie wiat przez Sob I chcieliśmy też coś zrobić z tą na początku, jednak Sob II nie chciał zarząd współpracować, więc jest jak jest i będzie do póki się nie zawali.

Skąd wiadomo że zarząd SOBIESKIEGO II nie chciał współpracować w sprawie rozbudowy śmietnika? Teraz śmietnik jest zamknięty a mieszkańcy zrobili sobie chlew bo niby po co brać klucz jak są sprzątaczki.

PostNapisane: 14 listopada 2017, o 16:11 
-

Dawid1983 napisał(a):
Bzykumi napisał(a):

Skąd wiadomo że zarząd SOBIESKIEGO II nie chciał współpracować w sprawie rozbudowy śmietnika? Teraz śmietnik jest zamknięty a mieszkańcy zrobili sobie chlew bo niby po co brać klucz jak są sprzątaczki.

Bo gdyby była wola po stronie SII to ten śmietnik na przodzie byłby od razu przebudowany jak reszta po stronie SI, może i nawet ten środkowy byłyby zrobiony jak i ostatni po stronie SII. Większe roboty, łatwiej wynegocjować lepszą cenę za robotę.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1