Teraz jest 18 listopada 2017, o 16:39

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Cykliści
PostNapisane: 20 marca 2017, o 05:21 
-

Obrazki: 0
Pochwały: 77
Szacowne Cyklistki, Przezacni Cykliści z Bolszewa i nie tylko !
Chylić czoła należy przed podejmowanymi przez Was imponującymi działaniami oraz akcjami propagującymi kulturę fizyczną, stymulującymi aktywność młodzieży i dorosłych mieszkańców naszej Gminy, optymalizującymi integrację mieszkańców, upowszechniającymi historię tego terenu. Jednak od dłuższego czasu nurtuje mnie i nie daje mi spokoju jedno pytanie, wiec zapytam : dlaczegóż to w swoich działaniach zapomnieliście Państwo o popularyzowaniu i krzewieniu zasad bezpieczeństwa i kultury na drogach ? Mniej to dla Was ważne jak np. rajd piaśnicki, niepodległościowy czy rajdy pt. : poznajmy swoją okolicę ? O co mi chodzi ? Wystarczy popatrzeć na zdjęcia z imprez i widać jak na dłoni problem : ile cyklistów ubranych jest w kamizelki odblaskowe ? No ilu ? Pokażecie Wy, że tak trzeba, tak powinno być, tak bezpiecznie, to i inni pójdą za Waszym przykładem. Spróbujcie !

Tytuł: Re: Cykliści
PostNapisane: 20 marca 2017, o 10:12 
-

Obrazki: 2
Pochwały: 91
Są obowiązkowe? Chyba tylko w 2 krajach w Europie. Kamizelka odblaskowa musi odbijać światło,a w dzień go nie odbija w sposób potocznie zrozumiany .Po zmierzchu to się zgadzam i to podchodzi pod przepis pieszego ,który musi mieć elementy odblaskowe . Pomysł dobry ,ale chyba dla skrajnych członków kolumny rowerowej (przód-tył ). Oczywiście z własnej woli można się tak zabezpieczyć ,ale póki nie ma przepisu .... .

PostNapisane: 20 marca 2017, o 15:28 
-

Pochwały: 6
Zdrowego rozsądku i instynktu samozachowawczego żadne przepisy nie regulują.

PostNapisane: 21 marca 2017, o 06:01 
-

Obrazki: 0
Pochwały: 77
rumcajs napisał(a):
Są obowiązkowe? (...) ale póki nie ma przepisu .... .

Obrazek
Nie, nie są obowiązkowe. O zgrozo ! Nie ma także przepisu, aby być kretynem bez wyobraźni, pozbawionym kompletnie roztropności i pomyślunku.
Łaskawy rumcajsie, ja z pozycji kierowcy, a więc opierając się na własnych, namacalnych doświadczeniach, powiadam Ci – kolor tzw. kamizelki odblaskowej lub jaskrawego przyodziewku u rowerzysty jest w dzień wielce pomocny, a w wielu przypadkach – zbawienny. Nie mam tu na myśli : „kolumn”, ale 99,9% niezorganizowanych rowerzystów, odzianych w szaro-bure okrycia wierzchnie, prawie niewidoczne dla innych użytkowników dróg. A jak wszem wobec i każdemu z osobna wiadomo – przykład idzie z góry. Dlatego też ośmieliłam się zwrócić z apelem do cyklistów będących na świeczniku, takich którzy powinni stanowić wzór dla innych.

PostNapisane: 21 marca 2017, o 13:21 
-

Pochwały: 1
Rumcajs - tak trochę zawiodłam się na Tobie.Liczyłam na poparcie prośby Zosi.Tak,masz rację,kamizelki odblaskowe są nieobowiązkowe.
Jednak przyodzienie w kolorze jak ja to nazywam żarówiastym jest bardzo pomocne,jeśli chodzi o widoczność rowerzysty.Może to być plecak z elementami odblaskowymi.
Nawet jeśli taki cyklista uważa,że kierowca powinien mieć sokoli wzrok,jechać z prędkością karawanu,to drogami poruszają się także służby ratownicze -karetki pogotowia czy straż pożarna.Czy warto narażać się na zrobienie z siebie garażu ,gdy zza zakrętu wyłoni się pojazd ratowniczy?
Rumcajs -czy Ty również jeżdzisz samochodem jako kierowca?A jeśli tak,to np.drogą przez las przez Bieszkowice czy Koleczkowo?Lub np.Wejherowo - Szemud?
Na tych trasach to mamy mnóstwo zakrętów znacznie ograniczających widoczność .A rowerzystę w kolorach żałobnych szczególnie ciężko zauważyć.

PostNapisane: 21 marca 2017, o 16:10 
-

Obrazki: 2
Pochwały: 91
Gdy przestrzegam prędkości +/- 5 km/h ,to nie mam problemu z rowerzystami,bo dość dokładnie i wcześnie ich widzę i mam dużo czasu na manewr. Ale rozumiem problem i kto chce,to niech nakłada ,albo ubiera się jaśniej. Więcej problemów robią ..jak to było Zosia..aaa-"kretyni bez wyobraźni, pozbawieni kompletnie roztropności i pomyślunku" ,aby stawiać auta na drodze rowerowej i oczekiwać ucieczki rowerzystów na chodnik/ulicę ?

PostNapisane: 21 marca 2017, o 22:12 
-

Pochwały: 1
Czyli piszemy o róznych sytuacjach.Ja i zapewne Zosia też o poruszaniu się na drogach poza miastem,a Ty w terenie zabudowanym-w mieście.
I wówczas pisząć,że
rumcajs napisał(a):
stawiać auta na drodze rowerowej i oczekiwać ucieczki rowerzystów na chodnik/ulicę ?
-masz rację.
Widzisz,ja często poruszam się na tych dwóch wyżej w moim poście przywołanych drogach.
I jakbyś nie jechał jest ciężko,jeśli rowerzysta jest ubrany w ochronne kolory.
Szczególnie gdy pada deszcz,widoczność słaba,droga z ostrymi zakrętami.

PostNapisane: 22 marca 2017, o 12:35 
-

Pochwały: 6
To ja z innej beczki.
Zaczyna się robić niebezpiecznie, gdy rowerzyści jadąc chodnikiem zapominają, że są tu tylko gośćmi a nie panami życia i śmierci. Idąc chodnikiem i trzymając dziecko za rękę nie mam oczu dookoła głowy i mam prawo nie spodziewać się pędzącego na złamanie karku gdzieś z tyłu rowerzysty. Tym bardziej, że rower jedzie z reguły cicho a o dzwonkach w rowerze to chyba tylko w muzeum pamiętają. Wystarczy tylko, ze by dziecko odsunęło się na chwilę na wyciągniętej ręce i ... sorry, rowerzysta nie ma szans żeby wyhamować. To samo zresztą można powiedzieć i o ścieżkach rowerowych. Dlaczego w Polakach jest tak mało wyrozumiałości i tolerancji? Dlaczego jedyną zasadą jest zazwyczaj "Motto dnia - liczę się JA"? Przecież WOŚP dowodzi, że możemy być inni.

Strefa czasowa: UTC + 1