OGŁOSZENIE
Teraz jest 23 października 2018, o 08:37

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 października 2017, o 09:42 
-

Cześć, może ktoś z Was ma doświadczenia, lub już szukał takiej sposobności aby wyborać się trochę bliżej morza i zarzucić wędkę? Próbowałem takiego sportu podczas pracy w Norwegii, bardzo mi się spodobało, robię to rzecz jasna amatorsko, ale kilka razy kij umoczony i serce kupione. Chciałbym spróbować na morzu, naszym, od naszej strony. Może znacie jakichś wilków morskich, którzy prowadzą taką działalność, że pakują cię na łajbę, wypływają na środek i każą głęboko oddychać czystym dobrym powietrzem z daleka od lądu? Jaka jest cena takiej wycieczki? Czy dary morza złowione można ze sobą zabrać z kutra? Proszę o wszelkie informacje! Pozdrawiam Wojtek

PostNapisane: 29 października 2017, o 23:45 
-

Pochodzę z Gdańska, ale zawsze w celach połowowych wybieram okolice Helu. Jeszcze nigdy nie zdarzyło się, abym wrócił stamtąd z pustymi rękami. Tamte rejony obfitują w dorsza, a według mnie nasz bałtycki jest najlepszy w smaku. Już od 4 latach jestem wierny jednej załodze, z którą odbyłem dużo wypraw w morze. Za każdym razem dowiaduję się od nich jakiś ciekawostek na temat połowów. Moje doświadczenie w wędkowaniu z każdą wyprawą wzrasta. Jako, że jestem koneserem to najczęściej wypływam z załogą Cpt Morgana. Kunszt tego kutra zachwyca. Wyruszamy z portu we Władysławowie, zazwyczaj o 4 rano. Największą zaletą jest to, że wszystkie ryby, które złowisz należą tylko i wyłącznie do ciebie.

PostNapisane: 30 października 2017, o 13:23 
-

To brzmi bardzo dobrze, ale na pierwszy raz na taką wycieczkę w Polsce to polecasz? Bo mówisz, że sam jako koneser, a ja to tylko zafiksowany stary wariat który szuka emocji ;-) A tylko na dorsza, czy na przykład na inne ryby też się wybierają? Teraz jest sezon na dorsza oczywiście, ale myślę perspektywicznie ;)

PostNapisane: 4 listopada 2017, o 15:22 
-

Pozwolę sobie wbić się do tematu, bo w kwestii połowów morskich mam doświadczenie. Oprócz dorsza w naszym morzu są jeszcze inne ryby. Przecież możesz wybrać się jeszcze na łososia lub śledzia. Wybór gatunku ryby zależy od sezonu i metody połowu, którą preferujesz. Cpt Morgan to profesjonalna jednostka, ale szyper Jawa wytłumaczy Ci na czym rzecz polega i pokaże piękno Bałtyku.

PostNapisane: 6 listopada 2017, o 10:58 
-

Żadną rybką nie wzgardzę :) Rozumiem, że pływałeś z tą jednostką?

PostNapisane: 12 listopada 2017, o 22:27 
-

Pewnie, że pływałem i to nie raz. Od małego miałem zajawkę na wędkarstwo morskie, ojciec wprowadził mnie w temat. Odnośnie tej jednostki to mają zmysł do łowienia. Jeszcze nigdy nie zdarzyło się żebym wrócił bez ryb. Ekipa zgrana, kontaktowa i z dużym doświadczeniem. Zawsze można liczyć na ich pomoc.

PostNapisane: 13 listopada 2017, o 13:21 
-

No dobra, a jakiś kontakt do szypra, bo nie wiem czy to co wisi na necie jest aktualne, podejrzewam, że on też dużo opowie? :)

PostNapisane: 19 listopada 2017, o 23:05 
-

Jawa to zapalony wędkarz, na pewno wprowadzi Cie w tajniki połowu morskiego. Masz tu link xxx, na tej stronce na pewno jest aktualny kontakt, więc będziesz mógł zaklepać sobie miejsce na kutrze. A przygotowałeś się już na taki wypad? Biorąc pod uwagę warunki atmosferyczne to można nieźle przemarznąć.

Ostatnio edytowano 21 listopada 2017, o 01:03 przez mixol, łącznie edytowano 1 raz
Post zawiera reklamę, niezgodne z regulaminem tego forum!

PostNapisane: 20 listopada 2017, o 10:17 
-

siema siema, no tak pogadane, termin zaklepany, mam się ubrać na cebulę, podobno ryba całkiem nieźle bierze, ja będę sie cieszył jak kija nie połamie haha nie wiem jak mogę się bardziej przygotować, poczytałem o przynętach trochę, o łowiskach, chodzę po sieci szukam opinii, co gdzie jak i za ile, dużo szyper wyjaśnił, po takim mini wywiadzie łącznie z ciekawością o grubość żyłki, na mnie to robiło wrażenie, haha ale jego jakby w nocy o północy obudzić to też by pewnie na wszystko recytował odpowiedzi. Cieszę się na to jak nie wiem, we dwóch z kumplem, oba morskie głąby, płyniemy, więc jakby co nie będę w tej śmieszności sam. Z jednej strony nie mogę się doczekać, a z drugiej strony dygam się jak nie wiem :D

PostNapisane: 26 listopada 2017, o 12:22 
-

Chłopie nie ma czego się bać. Jak już złapiecie zajawkę, to samo jakoś pójdzie. Im więcej pytań zadacie ekipie z tej jednostki, tym bardziej wzrosną wasze umiejętności. A oni akurat bardzo chętnie dzielą się swoim doświadczeniem. Lepiej przygotujcie coś na te złowione ryby, żeby później przetransportować je do domu. Jak już spróbujecie połowu morskiego, to założę się, że po powrocie będziecie planowali kolejny wypad. Powodzenia! Dajcie znać jak poszło.

PostNapisane: 2 grudnia 2017, o 17:15 
-

Termin zarezerwowany, na pewno się odezwę po 15stym :) Dam znać czy nie wypadłem za burtę :D

PostNapisane: 5 września 2018, o 14:32 
-

Gdzie na rybki jeździcie ? Macie jakieś sprawdzone miejscówki albo organizatórw albo ekipe z którą można wybrać się na połów ?

PostNapisane: 7 września 2018, o 06:10 
-

To wszystko zależny na jaką rybę się nastawiasz .. Gdzie indziej jeździ się za okoniem, gdzie indziej za trocią, gdzie indziej za dorszem ;-)
Wszystko zależy też od pory roku i pogody oczywiście. Jedynie wszędzie, to jest Belona w maju :-)

Strefa czasowa: UTC + 1