OGŁOSZENIE
Teraz jest 16 października 2018, o 09:05

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 marca 2014, o 12:26 
-

Witam wszystkich, poruszę temat który był poruszany już pewnie tysiące razy, ale kończyło się jedynie na rozmowach. Jak zauważyliście droga na naszym osiedlu jest w fatalnym stanie. Te nieszczęsne płyty dosłownie się rozpadają z dnia na dzień. Wiem, co mówi miasto, że dopóki nie będzie tunelu, nie będzie drogi. Jak wiecie tunel projektują od bardzo długiego czasu. Sama nie wiem ile już lat i zapewne minie jeszcze drugie tyle zanim jakikolwiek przejazd przez tory powstanie, jeśli w ogóle powstanie. Może warto by było rozpocząć w takim razie walkę o normalną drogę na osiedlu? Nie będziemy czekać przecież 10 lat, aż drogi w ogóle nie będzie, bo się rozpadnie, a wszystkie nasze samochody wylądują na złomie, przez rozwalone zawieszenie. Może jakieś pismo, podpisy? Zawsze można posunąć się do dalszych kroków i dać temat do mediów. Nie raz był poruszany taki temat w tv czy gazecie i mieszkańcy z różnych miast w Polsce wygrywali i w efekcie mieli nową drogę. To nic nas nie kosztuję, a jakość naszego życia na osiedlu na pewno się polepszy ! Tak naprawdę każdy z nas narzeka na to, a nikt nic z tym nie robi. Wiadomo, że w tych czasach trzeba samemu sobie o wszystko zawalczyć, a od siedzenia i narzekania nigdy nam tej drogi nie zrobią. Czekam na Wasze komentarze w tej sprawie :)

PostNapisane: 30 marca 2014, o 20:40 
-

Pochwały: 6
Nie chcę Cię rozczarować, ale raczej nieprędko ta droga powstanie.
Rządzący radni są w nieformalnym konflikcie z firmą Orlex i raczej nie będą chętni robić przysługę, budując coś.
Po drugie są mieszkańcy pobliskich domków jednorodzinnych (po obu stronach Śmiechowa) i na niektórych ulicach ludzie czekają po 50 czy 60 lat na chociażby chodnik. Uwierz mi proszę, że oni także piszą petycje, maltretują lokalnych radnych i kombinują by coś zrobić.

Ja doskonale to rozumiem rozgoryczenie, jest nowe osiedle i każdy chcę mieć wszystko od razu na tip-top.
Ale jakoś nie wierze, by prędko się to zmieniało. Jak większość widzi, kasa jest głównie wpompowywana w centrum miasta.
Przedmieścia muszą czekać, aż coś skapnie.

PostNapisane: 31 marca 2014, o 08:50 
-

Bizi. napisał(a):
Rządzący radni są w nieformalnym konflikcie z firmą Orlex i raczej nie będą chętni robić przysługę, budując coś.
co ma piernik do wiatraka ?

PostNapisane: 31 marca 2014, o 15:54 
-

Temat wałkowany już sporo razy.
Tutaj jest to szerzej opisane:
viewtopic.php?t=13540

użytkowniczka "jez", chyba najlepiej opisała co i jak :)

A co do węzła "ZRYW", to widać, że tak się do niego zabierają, żeby przypadkiem go nie zrobić ;)

PostNapisane: 22 kwietnia 2014, o 22:16 
-

Pochwały: 4
Węzeł Zryw powstaje przed każdymi wyborami, ale czy jesteście pewni, że go chcecie? Ja wiem, że robienie wcale niemałej pętli by dojechac do Gdyni jest mało fajne, ale nie zajmuje dużo czasu. Przynajmniej na naszym osiedlu nie błąka się zbyt wielu przypadkowych meneli, choć owszem, kilka podrzutków z baraków i końca sikorskiego mamy.
No w każdy razie "Zryw" zbyt szybko nie powstanie, to pewne.

PostNapisane: 21 kwietnia 2015, o 16:45 
-

Powracając do odwiecznego tematu węzła zryw, który i tak nie powstanie, chciałabym poruszyć temat samej drogi osiedlowej. Jak wiadomo miasto i powiat cały czas zbywa nas - mieszkańców odnośnie tego tematu. Nie pozostaje nam nic innego, jak pogodzić się z tym faktem, że węzła nie będzie, a na pewno nie w ciągu kilku czy nawet kilkunastu lat. Co zresztą większość mieszkańców ucieszy, bo przynajmniej osiedle jest spokojne i oprócz skm nic nam po głowach nie jeździ :) Czy może warto więc powalczyć o samą drogę osiedlową, chociażby z płyt jumbo, które układali niedawno m.in. na ul. Matejki? Nie możemy wierzyć rządzącym, że droga powstanie, jak powstanie węzeł, bo dobrze wiemy, że węzła nie będzie. Jestem w stanie zbierać podpisy. Pewnie nie jeden z Was też. Wspólnie z czyjąś pomocą mogę przygotować pismo. Tylko powiedzcie do kogo się z tym udać i jak się za to zabrać, żeby miało to szanse pozytywnego rozpatrzenia, a myślę, że ma :) Musimy walczyć o swoje :)

---------------------------------------------------------------

Naprawdę nikomu nie zależy?

PostNapisane: 24 kwietnia 2015, o 10:45 
-

http://www.nadmorski24.pl/aktualnosci/2 ... -zryw.html

http://gwe24.pl/Strategiczne-inwestycje ... 19881.html

PostNapisane: 20 lipca 2015, o 20:26 
-

SylwiaZ napisał(a):
Naprawdę nikomu nie zależy?

W mieście są radni ktorzy zostali wybrani głosami wyborcow z określonych okręgów. Z naszego okręgu też !!! Warto im głowe zawracać,aby wywiązywali się z obietnic bo w nastepnych wyborach już naszych głosow nie dostaną. Dla przykladu: p. Marek Budnik lub p. Jacek Gafka. POwodzenia.

Strefa czasowa: UTC + 1