Teraz jest 23 lutego 2019, o 06:33

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 lutego 2015, o 22:53 
Jakiś dziwny zwyczaj ostatnio panuje w sklepach,punktach żywnościowych itp.
Otóz,tylko dzisiaj zostałam naciągieta na 10 gr.
Najpierw w aptece pani wydając mi resztę stwierdziła,nie oczekując odpowiedzi,że będzie mi winna 5 gr.
Potem w KFC w Auchan w Rumi pani wydając resztę,stwierdziła,że również będzie mi winna 5 gr.
Tego było mi już za wiele. Na moje pytanie czy nie boi się kontroli US,bo tych groszy to sobie tylko w ciągu jednego dnia dużo nazbiera,odpowiedziała mi,że nie. Albowiem wolno pracownikom liczyć do 10 gr. Przyznam,że tak mi to tłumaczyła,że nie pojęłam jaki też to jest sposób liczenia. Ostatecznie tych 5 gr nie dostałam i tyle.
Dodam,że dość często spotykam sie z owym -będę winna ,ale żeby,aż 5 groszy?
Przygotowałam sobie portfelik z mnóstwem miedziaków i z nim będę chodziła po zakupy.

PostNapisane: 25 lutego 2015, o 11:03 
-

Pochwały: 13
Odwrócił bym temat, że proszę w takim razie tak mi wydać, bym to ja był winny 5 groszy.

Zazwyczaj jednaj jest tak, że coś kosztuje, co końcówką jest 9 czy tam ileś groszy i to z naszej strony "należy" być osobą, która ma oczekiwać na dług.

Też tego nie rozumiem i po tekście: będę winna panu jeden grosz zapytałem: kiedy mogę po niego przyjść? mogę np jutro o 17? Pani dalikutaśnie się zdziwiła na takie moje pytanie. Przy następnym razie spotkałem tą samą panią i powiedziałem, że dziś płace jeden grosz mniej, bo ostatnio była mi pani winna. tak tez się stało.

Gdzieś ktoś kiedyś napisał, że kupujący winien zapłacić sprzedawcy cenę za kupione produkty. Interpretowane to było tak, że po stronie kupującego jest obowiązek przekazania owej ceny, czyli dokładnie tyle ile ma zapłacić. Jak sprzedawca nie ma wydać, to problem kupującego. Trochę niesprawiedliwe to ale tak gdzieś czytałem.

Ja od zawsze odwracam sytuację i to ja chcę być winien a jeśli nie ja, to umawiam się na odbiór długu :o e:
Odbiór długu nie po to, że jestem sknerusem makkwaczem ale po to, by zniechęcić do takich praktyk.

PostNapisane: 25 lutego 2015, o 15:50 
-

Obrazki: 2
Pochwały: 101
kiedyś ,gdy nie mieli wydać reszty,to dorzucali paczkę zapałek ,ale teraz zapałki drogie,to i można by wpaść w spiralę zadłużenia :(

PostNapisane: 27 lutego 2015, o 22:54 
-

Obrazki: 3
Pochwały: 10
Mi się kilka razy zdarzyło, że gdy sprzedawca nie miał jak wydać, zamiast płacić x,20 zł, płaciłem samo x zł :) Więc działa to w obie strony.

Zobacz profil Prywatny album  

PostNapisane: 1 marca 2015, o 09:21 
-

U Nas jest jeszcze bieda.
W USA to wogle miedziaków nie biorą a u nas temat na forum ble ble ble

PostNapisane: 1 marca 2015, o 11:01 
-

Pochwały: 101
trzeba zrobić monetę o nominale 99 gr i po sprawie

PostNapisane: 1 marca 2015, o 11:44 
-

Pochwały: 82
Gregorek F esi napisał(a):

Serio, nie biorą? Dziwne, ceny mają z końcówką najczęściej 0,99.
W USA płaci się normalnie, miedziakami również, w sklepach, na parkinach, na bramkach na drogach płatnych i tak dalej, i tak dalej. Nie spotkałam się tam za to nigdy z sytuacją, by jedna lub druga strona transakcji była winna nawet 1 centa.

Obrazek

PostNapisane: 1 marca 2015, o 12:11 
-

Pochwały: 6
Yareach napisał(a):
Gregorek F esi napisał(a):

Serio, nie biorą? Dziwne, ceny mają z końcówką najczęściej 0,99.
W USA płaci się normalnie, miedziakami również, w sklepach, na parkinach, na bramkach na drogach płatnych i tak dalej, i tak dalej. Nie spotkałam się tam za to nigdy z sytuacją, by jedna lub druga strona transakcji była winna nawet 1 centa.

Byłam, wróciłam, potwierdzam: brali i wciąż biorą i nigdy nie spotkała mnie sytuacjo-propozycja, że cent przy okazji z tej czy innej strony...
Pewnie, że nie ma się co roztkliwiać nad sytuacją- ceny powinny być zaokraglone i temat na forum by nie zaistniał.
Swoją drogą mieszkałam w miejscu, gdzie w osiedlowym sklepie ekspedientka zawsze była winna- grosik, dwa, trzy... Zawsze Ona, nigdy nie padła propozycja w drugą stronę. Zakupy robiłam kilka razy w tygodniu, a sytuacja spotykała niemal wszystkich klientów (nie wiem, ile sklep zyskuje w takich transakcjach ale klient nie odczuwa straty...więc to takie niewinne się wydaje). Z kilkoma sąsiadami postanowiliśmy za każdym razem, gdy występowała taka sytuacja rezygnować z jakiegoś produktu przy kasie tak, żeby nikt nie był nikomu dłużny. Tu sparawa się komplikuje- wycofywanie towaru, wołanie kierownika itp. Problem się rozwiązał.

PostNapisane: 1 marca 2015, o 12:56 
-

nerwus napisał(a):
nie wiem, ile sklep zyskuje w takich transakcjach

A jak komuś braknie 0,10 zeta też przepuści bo ma w zanadrzu wasze<<< winna grosika<< :053:

PostNapisane: 1 marca 2015, o 21:14 
-

Obrazki: 3
Pochwały: 10
rumcajs napisał(a):
trzeba zrobić monetę o nominale 99 gr i po sprawie

Jest inne wyjście. KFC podczas ostatniej podwyżki cen, zrezygnował z końcówek ,99 ,49 itp, a w zamian tego pojawiły się ceny z końcówką ,95 (np ceny tańszych kanapek), różne ,20 ,40 w droższych, a w kubełkach to pełne złotówki. Pomijając kanapki za 4,95 uważam to za dobry pomysł. Ciekawe kiedy zaczną tak wystawiać towar w sklepach :P

Zobacz profil Prywatny album  

PostNapisane: 4 marca 2015, o 03:00 
-

Muszę przyznać, że stosowałem ceny z końcówkami ,99.
O dziwo, w kasie z pełnej garści miedziaków 1 i 2 gr nie zostawało nic.
Od ok. roku nowe produkty wchodzą z końcówką 5 gr i teraz tych monet brak, a 1 i 2 gr jest od cholery.
Co do wydawania reszty to jak zabraknie miedziaków, to zamiast wydać resztę 2 czy 5 gr to się wydaje 5 lub odpowiednio 10 gr.
Nie wyobrażam sobie, abym miał wyłudzać te grosze od ludzi.
Chociaż są klienci, co mówią, że bez reszty....zwykle chodzi o kilka - góra kilkanaście groszy.
Natomiast problemem są klienci co świeżo z bankomatów wyszli.
Zakup za 3 zł i kładzie 100. 2-4 klientów może wyczyścić kasę z wszystkich banknotów i wszystkich monet wyższych nominałów.

PostNapisane: 4 marca 2015, o 06:26 
-

No właśnie i tu ci upierdliwy klient nie pomoże :p

PostNapisane: 4 marca 2015, o 14:59 
-

Obrazki: 16
Pochwały: 2
Obiło mi się, już jakiś czas temu, że miedziaki w ogóle miały być wycofane. Coś się ruszyło w tym kierunku?

Lorbas napisał(a):
Zakup za 3 zł i kładzie 100. 2-4 klientów może wyczyścić kasę z wszystkich banknotów i wszystkich monet wyższych nominałów.

Z całym szacunkiem i zrozumieniem problemu, ale klient nie będzie specjalnie chodził gdzieś rozmieniać dla wygody sprzedawcy :). Przy okazji, przyjmujesz płatność kartą za taką kwotę?

- Nie umiem toczyć.'

PostNapisane: 4 marca 2015, o 22:54 
-

Tak, przyjmuję.
Rekord minimalny to 1,5 zł kartą.
Nie musi chodzić specjalnie rozmieniać, ale to jest notoryczne. Najgorsze, że ludzie często mają cały portfel wypchany monetami. Często dopytujemy, czy jest końcówka w drobnych - np . 13,90 czy jest 3,90zł. To się okazuje, że w monetach jest 13,90 w portfelu i jeszcze zostaje. Ach ci ludzie....
Staramy się trzymać rezerwy banknotów. Jak braknie to się lata po okolicy.
Chociaż sąsiednie punkty potrafią z premedytacją wysyłać pracowników, że niby mieli coś kupić drobnego i na ladę banknot 100zł. A jakże! :)

PostNapisane: 6 marca 2015, o 17:09 
-

Pochwały: 12
Lorbas napisał(a):

Z całym szacunkiem i zrozumieniem problemu, ale klient nie będzie specjalnie chodził gdzieś rozmieniać dla wygody sprzedawcy :). Przy okazji, przyjmujesz płatność kartą za taką kwotę?[/quote]

nie rozumiem. nie masz jak zapłacić (brak odliczonej kwoty), nie chcesz dać z górką (te parę groszy więcej) to zawsze możesz przecież iść do innego sklepu.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1