Teraz jest 29 maja 2017, o 14:14

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 maja 2011, o 20:33 
-

Pochwały: 2
Nurtuje mnie jedna sprawa.Dlaczego jest taka różnica pomiędzy podejściem personelu (pielęgniarek i lekarzy) pomiędzy oddziałem dziecięcym w Szpitalu w Wejherowie a oddziałem Neurologicznym w Akademii Medycznej w Gdańsku.Różnica w podejściu do pacjentów (dzieci) jest olbrzymia i dla mnie nie ma wytłumaczenia,że w Gdańsku jest oddział specjalistyczny bo chodzi tu właśnie o dzieci.W Akademii jest bardzo profesjonalne,życiowe podejście całego personelu do milusińskich czego w Wejherowie brakuje.Dodatkowo dodam,że warunki w Wejherowie dla mam towarzyszących dzieciom są tragicznie gorsze.W Gdańsku mamy mogą wyjść na spacer z dzieckiem,udostępnia im się wózki oddziałowe,mamy mają na noc zapewnione darmowe łóżka a w Wejherowie trzeba słono za nie płacić.
W Wejherowie zycie szpitala i oddziału odbywa się wokół obchodów lekarzy wraz z ordynatorem a w Gdańsku skupia się to na dzieciach.W Wejherowie dąży się do zaleczenia objawów choroby lub choroby a w Gdańsku trzyma się dziecko aż do momentu sprawdzenia przyczyny choroby dziecka i kierunku leczenia.
Są to spostrzeżenia z czasu ok 1 miesiąca i pytanie co jest przyczyną takiego podejścia?
Czy są to finanse?
Obawiam się że nie,ale mam nadzieję że się mylę

PostNapisane: 20 maja 2011, o 21:04 
-

Pochwały: 4
Wejherowski szpital w ogóle jest interesującą instytucją. Moim skromnym zdaniem - nie chciałbym uogólniać - kwalifikuje się do zamknięcia. Może jakimś wyjściem byłaby prywatyzacja - więcej kontroli i większa odpowiedzialność. Lekarze i pielęgniarki sprawiają tu wrażenie "panów na włościach", pacjenci są tylko złem koniecznym, które przeszkadza w piciu kawy i jedzeniu tortów (dosłownie)... Moje doświadczenia opierają się na styczności z oddziałami chorób wewnętrznych (umieralnia), otolaryngologii (kawiarnia dla pracowników), pediatrii oraz chirurgii (tu jeszcze czasem ktoś pracuje). Najciekawsze rzeczy dzieją się jednak w zakładzie diagnostyki laboratoryjnej - na temat przeprowadzanych tam badań oraz ich wyników na obecnym GUM-ie (dawna akademia medyczna) krążą już legendy i dowcipy... Jedyną rzeczą, która kojarzy mi się pozytywnie to trakt porodowy - nie mylić z oddziałem położnictwa.

PostNapisane: 20 maja 2011, o 21:12 
Dies_Irae napisał(a):
Wejherowski szpital w ogóle jest interesującą instytucją. Moim skromnym zdaniem - nie chciałbym uogólniać - kwalifikuje się do zamknięcia. Może jakimś wyjściem byłaby prywatyzacja - więcej kontroli i większa odpowiedzialność. Lekarze i pielęgniarki sprawiają tu wrażenie "panów na włościach", pacjenci są tylko złem koniecznym, które przeszkadza w piciu kawy i jedzeniu tortów (dosłownie)...

Śmieszne, że wystawiasz taką opinię wszystkim, na podstawie jednostek...

Prosta sprawa... inna dyrekcja. :) Ten obecny nie potrafi zarządzać.

PostNapisane: 20 maja 2011, o 21:23 
-

Pochwały: 4
Czytaj uważnie - pisałem, że nie chciałbym uogólniać.
Śmieszny był wynik badania poziomu hormonu TSH u mojego 11-miesięcznego dziecka. Jestem pewien, że znasz wartości referencyjne (jako osoba związana ze szpitalem) tego hormonu, wyobraź sobie moje zdziwienie jak zobaczyłem wynik na poziomie 0,007... Gdyby nie doskonała Pani doktor pediatra, która prowadzi moje dziecko, nie wiem co bym zrobił. W ciągu 3 godzin od odbioru wyników miałem wizytę cito na UCK- endokrynologia dziecięca - tam dwa badania, 5 godzin czekania ( w przemiłym towarzystwie oddanej pani doktor i pielęgniarek) i w końcu wynik - 2,45 - identyczny z dwóch pobrań. Wtedy było śmiesznie. W Wejherowie? Tu pani była bardziej przejęta tym, że oddaje mi 4 kartki z pięciu zleconych badań, bo nie zauważyła, że dwa badania wydrukowano na jednej kartce.
I jak tu się nie śmiać?

PostNapisane: 20 maja 2011, o 21:48 
-

Obrazki: 2
Pochwały: 88
ciekawostka:
-dziecko baaardzo małe,chore,ma duszności-lekarz zapisuje leki i...koniec
-dziecko trafia po paru dniach do szpitala -pediatria,co mu zapodają?te same leki ,co poprzedni lekarz,więc te co nic nie dały,tak 3 dni,potem wypis z dzieckiem w stanie niezmienionym
-rodzice idą prywatnie do pediatry-innego-2 zastrzyki i dziecko ma spokój z dusznościami,po tygodniu zdrowe

pytanie-nie mozna było tak w szpitalu???od czego oni są?????

PostNapisane: 21 maja 2011, o 08:41 
-

Obrazki: 3
My byliśmy na pediatrii w Wejherowie 9 dni. Mam się do czego przyczepić niestety.... Ale na szczęście porównania z innym szpitalem nie mam...

co do dyrekcji, to wciąż mnie dziwi, dlaczego dyrektorami są lekarze a nie menadżerowie.... Skąd lekarz ma wiedzieć jak zarządzać taką wielką instytucją, skoro on jest po medycynie?

Zobacz profil Prywatny album  

PostNapisane: 21 maja 2011, o 10:27 
-

Ja nie mam zdania o innych oddziałach niż pediatrii więc nie wypowiadam się ale postanowiłem umieścić ten wątek gdyż poza doświadczeniem z pobytu wiele złego słyszałem.
Przykre lecz prawdziwe.Wiem,że pewnie nie wszyscy mają złe zdanie i znajdą się tacy co ten oddział będą polecać,ale ja niestety nie.
A przecież to oddział dziecięcy!!!!Dla dzieci sam pobyt w takim miejscu jest tragiczny!!!!

PostNapisane: 23 maja 2011, o 09:02 
-

Pochwały: 3
Ja też pediatrii nie wspominam miło, choć minęło 5 lat. Trafiłam tam z noworodkiem i podejrzeniem zapalenia pępka. Oczywiście się potwierdziło po badaniach. Leżałyśmy całe 9 dni, które były koszmarem. Byłam po cesarce, za obskurne polowe łóżko, na którym nie mogłam usiąść z powodu świeżej rany brzucha nie płaciłam tylko dlatego, że karmiłam dziecko piersią. Inne mamy udawały, że karmią, bo zwyczajnie nie stać ich było na pobyt w tym "luksusowym hotelu" - doba wtedy kosztowała 80zł! Do tego gdyby nie rodzina umarłabym z głodu, bo jedzenie mogłam sobie odpłatnie zamówić, ale otrzymałabym je dopiero po 3 dniach !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Procedury zamówień!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ŻENADA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dodam, że nie należę do matek, co leżą i wymagają, pomimo, że ledwo chodziłam i całymi dniami był na oddziale mój mąż, żeby mi choćby dziecko do karmienia podać, starałam się zajmować moim dzieckiem, żeby odciążyć pielęgniarki. Niektóre były naprawdę złotymi kobietami, które rozumieją matkę i naprawdę im szczerze dziękuję za okazaną pomoc. Ale sama organizacja na oddziale to porażka. Rzadko która matka, którą spotkałam na oddziale nie pomagała, nie opiekowała się swoim dzieckiem. A na koniec niespodzianka - wypis ze szpitala i diagnoza po wymazie z pępka: moje dziecko miało 4 szczepy bakterii, takich, których w domu nie można w żaden sposób wyhodować.
Oddziału położniczego też nie wspominam dobrze, poza chyba jedną położną reszta to była masakra. Wszystko robione z łachą, jakby robiły to w czynie społecznym. Rozumiem, że zarabiają mało, ale nikt nikogo nie zmusza do bycia pielęgniarką czy położną. Chcesz zarabiać więcej to zmień pracę i tyle w temacie. Będzie to z korzyścią i dla pacjenta i dla samej zainteresowanej.
Z laboratorium jestem bardzo zadowolona, zawsze robię tam badania, szybko są wyniki (bo tego samego dnia) i co dla mnie równie ważne - można je robić również w sobotę. Dla kogoś kto pracuje to duże ułatwienie.

Nie podoba mi się również, że poczekalnia do poradni alergologicznej jest jednocześnie poczekalnia dla pacjentów z chorobami płuc i gruźlicy. Dlatego między innymi wybrałam poradnię w Trójmieście.
To tyle na temat szpitala, są to wyłącznie moje obserwacje i spostrzeżenia podczas pobytu na w/w oddziałach, nie komentuję organizacji w innych komórkach, ponieważ nie miałam bezpośredniego z nimi kontaktu ( na całe szczęście).

PostNapisane: 23 maja 2011, o 21:07 
-

Nic dodać nic ująć
Wolałbym aby takich wpisów już nie było bo każdy wpis negatywny świadczy o tym,że jakiemuś dziecku i jego mamie nie zapewniono odpowiednich warunków.
Przecież to takie oczywiste,że forma matki w czasie pobytu w szpitalu jest ważna (przespać się na tragicznym łóżku kilka nocy za 20 zł za dobę-czy nie można zakupić za zebraną kasę czegoś wygodniejszego???)
Raczej jest to bardzo oczywiste ale nie dla obsługi "Naszego" szpitala.

PostNapisane: 31 maja 2011, o 08:32 
-

Pochwały: 6
Koleżanko Wejherowianko niestety nasz szpital nie jest wyjątkiem na tej niechlubnej liście.
Kilka lat temu niezłe jaja przeżyliśmy w szpitalu Akademi Medycznej na Karowej w Warszawie (klinika położnicza). Dzięki bogu zarówno żona jak i córka wyszły z tej "przygody" cało ale co przeszliśmy to nasze. Naszej Wejherowskiej porodówce też nie jedno można wytknąć.

PostNapisane: 1 czerwca 2011, o 21:01 
-

Obrazki: 11
Pochwały: 33
Kurna - ja jakoś na dziecięcy nie narzekałem...
A inne... cóż - pisałem wcześniej.
Inna sprawa - Kruszek był na zabiegu udrażniania kanalików łzowych - pełne znieczulenie, szybka akcja i późnym popołudniem w domu.
Niestety kanaliki dają o sobie znać dalej, a komentarz lekarki od oczu treściwy "nic nie chcę mówić, ale właśnie dlatego zalecałam jednak Akademię w Gdańsku..."(poszlismy tu, bo termin jednak duuużo wcześniejszy).
Najgorsze, że NIKT NIC nie zrobi(sprawdzałem po wypadku żony - spychologia i totalne olewactwo na zasadzie "i co mi wszarzu zrobisz?").
Swoja drogą rozmawiając ostatnio z pewnym doświadczonym lekarzem usłyszałem krótko "ale jak ma byc dobrzez skoro odpowiedzialnośc potężna , zarobki słabiutkie, a odwołać się właściwie nie ma do kogo - to przypadkowy "kierownik oddziału" decyduje o twoim byc albo nie być wedle własnego widzimisię".

Potem to się już tylko straszy... ;)

PostNapisane: 6 marca 2016, o 10:59 
-

W szpitalu w Wejherowie panuje straszna znieczulica.Trafiłam na oddział z małym dzieckiem,które miało problemy z oddychaniem.Nikt się nami nie interesował,podejście lekarzy było okropne.

Strefa czasowa: UTC + 1