Teraz jest 17 sierpnia 2018, o 13:00

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Który z nominowanych filmów do Oscara Twoim zdaniem zwycięży?
"Czarny Łabędź" 11%  11%  [ 1 ]
"Fighter" 0%  0%  [ 0 ]
"Incepcja" 33%  33%  [ 3 ]
"Wszystko w porządku" 0%  0%  [ 0 ]
"Jak zostać królem" 33%  33%  [ 3 ]
"Toy Story 3" 0%  0%  [ 0 ]
"127 godzin" 0%  0%  [ 0 ]
"Social Network" 11%  11%  [ 1 ]
"Prawdziwe męstwo" 11%  11%  [ 1 ]
"Do szpiku kości" 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 9
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 stycznia 2011, o 20:10 
-

Obrazki: 50
pamiętam też inną (poza tym potwornie powierzchowną, aż groteskową) adaptację "Nędzników" w jedynym jasnym punktem: Anthony'm Perkinsem jako Javertem

notabene od lat nigdzie nie przypominają klasycznych dwuczęściowych "Nędzników" z 1958 r., z Jeanem Gabin jako Jeanem Valjean
bardzo lubię ten film
swego czasu był superprodukcją, jak nasi "Krzyżacy"; i pewnie podobnie się pod wielowa względami zestarzał
ale był też przykładem ekranizacji bardzo wiernej duchowi oryginału (co nie jest regułą)
jest to też kawał porządnego kina (np. obraz paryskich kanałów)
i jego twórcy (scenarzysta, reżyser) zastosowali jeden bardzo potrzebny (a czasem niedoceniany) zabieg
a mianowicie - dali czas na spokojne i dokładne przedstawienie postaci: Jeana Valjean, Javerta, Fantyny
dzięki temu widz wie dokładnie, kto jest kto, co robi i dlaczego (i te postacie stają mu się bliskie)
i w np. scenie aresztowania Fantyny przez Javerta nie jest to tylko jakaś ulicznica plująca w twarz jakiemuś merowi
to Fantyna (której losy znamy już dobrze i się nimi przejmujemy) spotyka wreszcie Valjeana (który też jest już nam bliski)
podobnie taka dłuższa introdukcja procentuje w filmowym "Potopie" czy filmowym "Władcy Pierścieni"
teledyskowe przedstawianie postaci i zawiązywanie intrygi powoduje to, że losy bohaterów mniej nas obchodzą (a ich motywacje bywają wręcz niezrozumiałe)
tą dygresją piję oczywiście do wersji z Perkinsem (która mnie zirytowała), a nie z Ruschem (której nie widziałem)

co do Ruscha - wypatrzyłem, że jego imię pisze się Geoffrey; pamiętam go też z jakiegoś horroru (gdzie świetnie zagrał alfonsowatego Latynosa) i z jakiegoś kryminału (pyszny epizod podstarzałego pseudohipisa)

www.gkf.org.pl :-)

Ostatnio edytowano 28 stycznia 2011, o 20:12 przez PiPiDżej, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 28 lutego 2011, o 15:34 
-

Obrazki: 212
Oscary rozdane. W kategorii
Najlepszy Film wygrał "Jak zostać królem" :-)
Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy -Colin Firth :-)

Obrazek

Zobacz profil Prywatny album  

PostNapisane: 28 lutego 2011, o 16:57 
Dla mnie Oskary to trochę kpina... nie wiem jakim cudem np. Brad Pitt nie ma Oskara?!

Co do tegorocznych, raczej spodziewałem się takich rozstrzygnięć.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1