Teraz jest 13 listopada 2018, o 08:03

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 grudnia 2017, o 13:25 
-

teraz ide na bekarty w pt :)

PostNapisane: 21 grudnia 2017, o 22:51 
-

Obrazki: 2
Pochwały: 91
VICTORIIA2 napisał(a):
teraz ide na bekarty w pt :)

Dużych liter ,znaków typu " brak ,co to pt?

PostNapisane: 4 kwietnia 2018, o 14:11 
-

A ja polecam "La la land" jeśli ktoś go jescze nie widział :D Nawet mój chłop miał łzy w oczch na końcówce. W kinie ostatnio lipa, nic ciekawego nie graja, ciagle tylko jakies bajki albo star warsy. Ostatnio ogladalam ten polski film "plan b" i tez byl dobry. Chcialam isc nma ksztalt wody ale juz go nie ma...

PostNapisane: 22 kwietnia 2018, o 11:33 
-

Czwarta władza, kto jeszcze nie widział, to polecam!

PostNapisane: 4 czerwca 2018, o 12:27 
-

O, a ja ide na DEADPOOL 2. Bardzo mi się podobała 1 część, dlatego też wyczekiwałam kontynuacji : )

PostNapisane: 9 lipca 2018, o 13:04 
-

Nie zawiedziesz się :) Druga część podobała mi się o wiele bardziej niż pierwsza :D

PostNapisane: 13 lipca 2018, o 09:55 
-

Mi tak samo :D Druga część jest o wiele zabawniejsza

PostNapisane: 13 lipca 2018, o 20:39 
-

A ja byłem na Drapacz chmur. Taka mieszanka Szklanej pułapki i Płonącego wieżowca. Kto ma pojęcie podstawowe o fizyce i chemii oraz choć raz miał do czynienia z ogniem to w czasie filmu padnie ze śmiechu.Traktując to jako kino akcji i z dużą dozą przymróżenia oka da się obejrzeć .

PostNapisane: 24 września 2018, o 20:46 
-

Pochwały: 3
Dzisiaj obejrzałam mocno nagłaśniany film -Kamerdyner. W CKM w Wejherowie.
Jak już zobaczyłam tzw.patronów medialnych tego filmu,to zapaliła mi się w głowie czerwona lampka.
Poza tym zdziwilo mnie,ze widzowie zostali przywiezieni specjalnymi autobusami.Wszyscy w wieku mocno podeszłym.
Młodych do 50 lat,był zaledwie nieduży margines.
Jestem tez w wieku geriatycznym,ale z pamięcią z opowieści z tamtych lat moich dziadków i rodziców,jak również starszych mieszkańców wiosek położonych w okolicy Wejherowa.Na osi Gdynia Chylonia-Puck.
Nie wiem dla kogo powstał ten film,co miał nam przekazać,na pewno nie historyczną prawdę,tylko jakąś opowiastkę mało ważna.
Chyba tylko dla krótkich ostatnich mrożących w żyłach scen zajęcia przez wojsko rosyjskie miejscowośći w której toczy się akcja.
Oczywiście musial być strzal w pierś umierającego pana lezącego na łóżku jak i zbiorowy gwałt na mocno starej kobiecie.
Siedzący obok mnie Kaszub z Warszkowa,stary już mocno,stwierdził krótko,tak nie było.
Starych kobiet nie gwałcili owszem zdarzało się,ze młode i powabne.I to tez nie wszystkie.Dużo zależało od dowódcy oddziału.
W Piaśnicy zginęli trzej bracia Jego ojca,i ojciec też jakoś inaczej przedstawiał.
Janusz Gajos niby Antoni Abraham,jakiś mało przekonywujący.
Poza tym to co o nim pokazali,to urąga Jego pamięci.Tutaj tak sobie lekko-poszedł do Luwru i wrócił,ot spacerek sobie zrobił.A przecież zasługi tego Człowieka były duże.Umarł jeszcze przed wybuchem wojny we wlasnym łózku,a tutaj spektakularnie padł na plecy trafiony kulą niemca w Lesie Piaśnickim.

PostNapisane: 27 września 2018, o 10:25 
-

Dosłownie z każdym słowem się nie zgadzam. Mam absolutnie przeciwną ocenę tego filmu i to pomimo całej listy zastrzeżeń faktograficznych, o czym już pisałem publicznie. Gorąco namawiam do obejrzenia tego filmu!

www.armator-i-skipper.pl

PostNapisane: 28 września 2018, o 13:34 
-

Pochwały: 3
ARe napisał(a):
całej listy zastrzeżeń faktograficznych, o czym już pisałem publicznie.
-a gdzie można to pisanie przeczytać? No,i poproszę o tę listę zastrzażeń...Pewnie można pójść,albowiem bezcenny jest Janusz Gajos w roli światłego Kaszuby używający słowa -procedura.Ja już widzę moją babcię i dziadka Kaszubów zmarłych w 1965 roku,mówiących do mnie-no,tera to je tako procedura.
Powiedzieliby,takie je prawo,nowe prawo przeszło..Taki jest zwyczaj ...
Co do Gajosa,skoro widziałam tego aktora w roli Kaszuba -właściwie to dla Niego na ten film poszłam,to już mam bilety do Multikina w Rumi,aby zobaczyć Go w roli biskupa.Ci,którzy widzieli twierdzą,że ta rola to perełka .
Bo,jaki jest kler,to ja wiem i bez filmu.
Nie bój sie,Kamerdyner będzie miał widzów.Przecież napisałam,ze są dowożeni autobusami.

PostNapisane: 28 września 2018, o 19:58 
-

Coś było w gazecie wejherowskiej ,że Kaszubi są podzieleni co do filmu ,faktów ,sposobu pokazania . Być może w dobie podawania na tacy czego się da,to film jest uproszczony ,aby ktoś spod Łodzi zrozumiał co się działo gdzieś na pomorzu itd .Kiedyś ludzie dostawali film ,ale wiadomo było ,że już mają wiedzę ,teraz dostają film ,gdzie trzeba prowadzić jak dzieci we mgle,przez to traci niestety jakość merytoryczna .

PostNapisane: 29 września 2018, o 09:13 
-

Zielone Wzgórze napisał(a):
-a gdzie można to pisanie przeczytać? No,i poproszę o tę listę zastrzażeń....

Cytuj:
Film jest conajmniej niezły. Dobrze dobrami do ról aktorzy, dobrze zagrane role. Genialny Gajos przede wszystkim ale nie tylko on.
Scenariusz pasjonujący, łączący dramat osobisty z panoramą niemal pół wieku najdramatyczniejszej historii tej ziemi. Zawrzeć to w ramach jednego filmu musiało być niezłą łamigłówką, a reżyser sobie z tym poradził.
Mazurska ziemia doskonale gra Kaszuby, pałac w Galindach Starzyński Dwór.
Znakomicie, że Janusz Gajos przekonał ekipę do zastosowania języka kaszubskiego!

Dla Polaków spoza Pomorza i Śląska ten film może i powinien być cenną lekcją, jak powiklane są ludzkie losy na pograniczu.

Mam kilka drobnych pretensji, do rzeczy, których widzowie w głębi kraju nie zauważą. Takie drobiazgi:
Msza niedzielna w Sianowie - powinno być Mechowo, Swarzewo, Zarnowiec albo Puck.
Gimnazjum w Brodnicy - czemu nie w Wejherowie?
Scena na plaży w 1918 roku nosi ślady walki - tu działań wojskowych nie było.
Niestety przy montażu wycięto jeden przedni kawał, jest tylko pierwsze jego zdanie. Zginął też moment ucieczki Niemców na "Wilhelma Gustloffa".
Warto też zauważýć, żę Bazyli Miotle (Gajos) w realnej IIRP nie miałby żadnych szans zostania starostą, takie urzędy nie były dla Kaszubów.
Najwięcej wątpliwości mam co do wierności sceny mordu w Piaśnicy ale to muszę sobie sprawdzić (nie o pólnocy).
Namawiam!
Acha! Publiczność kilka razy wybucha śmiechem, to cecha dobrego kina: nawet w największej tragedii reżyser musi umieć wstawić moment do śmiechu. Brawo.

www.armator-i-skipper.pl

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1