Teraz jest 19 września 2018, o 19:49

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 174 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 kwietnia 2014, o 15:38 
-

Pochwały: 12
kundzia napisał(a):
Wystąpiłam o ustalenie całego okresu składkowego. Najpierw do urzędu A,ten mi odpisał,że mam zgłosić się do Urzedu B. B mi odpisał,że wszelką dokumentację wysłal do najważniejszego urzedu C. I dzisiaj dostałam jedno zdanie z inf.że oni nic nie mogą. Może tylko urząd B. Oczywiście wszędzie wszystkie ksera dokumentów wysyłałam.

a to przepraszam:) no to niestety nazywa się biurokracja:/
powodzenia.

PostNapisane: 12 kwietnia 2014, o 05:52 
-

Obrazki: 0
Pochwały: 79
Kret napisał(a):
no to niestety nazywa się biurokracja

To nie to, że biurokracja, bo biurokratyzm i w PRL-u do perfekcji był rozwinięty i działał z przytupem. Moim zdaniem, bagno urzędowe tego dzisiejszego polskiego pandemonium spowodowane jest tym, że nikt za nic nie odpowiada. Że taka panienka z okienka czy inny skryba są bezkarni. Za swoje błędy i za swoje pomyłki nie ponoszą żadnej konsekwencji. I co ? To, co zwykle w świecie prostaków i marnot bywa : urzędasy { nie mylić z : urzędnikami }, czując się bezkarne, dają upust swoim mrzonkom o byciu „kimś” i przez te parę godzin „rządzą”.

PostNapisane: 14 kwietnia 2014, o 10:16 
-

Pochwały: 12
zgadzam się. i jednego nie mogę pojąć - dlaczego tak jest, dlaczego żaden urzędnik nigdy nie jest za nic odpowiedzialny.
dotyczy to szczególnie urzędników wyższego szczebla, a już najbardziej tych zajmujących się służbą zdrowia (czyt. ministerstwo i NFZ), bo ich działania wprost przekładają się na narażanie ludzi na utratę zdrowia lub życia.

PostNapisane: 14 kwietnia 2014, o 10:30 
-

Pochwały: 33
http://www.wicipolskie.org/index.php?op ... ew&id=7625

Kret napisał(a):
zgadzam się. i jednego nie mogę pojąć - dlaczego tak jest, dlaczego żaden urzędnik nigdy nie jest za nic odpowiedzialny.

Prawo jest dla biedaków, nie dla tych co mają kasę ;)

PostNapisane: 14 kwietnia 2014, o 10:39 
-

Pochwały: 9
Kret napisał(a):
a już najbardziej tych zajmujących się służbą zdrowia (czyt. ministerstwo i NFZ), bo ich działania wprost przekładają się na narażanie ludzi na utratę zdrowia lub życia.
-pewnie,ale zauważ ,że zawsze zgodnie z procedurami :-(

PostNapisane: 15 kwietnia 2014, o 05:50 
-

Obrazki: 0
Pochwały: 79
bambi997 napisał(a):
Prawo jest dla biedaków, nie dla tych co mają kasę ;)

Nie musisz przy tej wypowiedzi perskiego oka do nas puszczać. Najprawdziwszą prawdę rzekłeś. Od początków dziejów świata tego tak jest. Osobiście wątpię, aby w tej materii coś się kiedykolwiek zmieniło.

PostNapisane: 9 lipca 2014, o 19:50 
Odważnie napiszę,iż dzięki Bogu dane mi było dzieciństwo i młodość przeżyć w Polsce socjalistycznej,a najlepszą rzeczą,którą zrobił Gomułka było wyprowadzenie religii ze szkół,a KK pokazanie,gdzie jest jego miejsce.
I tak osoby duchowne miały lepiej niż np.rolnicy,bo państwo płaciło za nich składki emerytalne. Niby,za utracone mienie.
Powiedzmy,że tak. Tyle,że przez te wszystkie lata to już to mienie zostało z nawiązką zapłacone ,a składki dalej państwo ,tzn.my podatnicy dalej płącimy.
Te moje dywagacje są pokłosiem tego,co na dzień dzisiejszy KK robi z panem profesorem,wciąż jeszcze dyrektorem szpitala św.Rodziny. Jak staje w jego obronie,zupełnie zapominając,że jeszcze do 1994 r.,zajmował się aborcjami. Skończył jak zmieniono ustawę.Cóż,za fałsz i obłuda. Niby,co-nawrócił się,ale gdzie zadośćuczynienie za wyrządzone krzywdy?

PostNapisane: 9 lipca 2014, o 23:37 
-

Obrazki: 2
Pochwały: 91
Tak właśnie jest w państwie,które oddaje swoje kompetencje we władanie kościołowi katolickiemu. Mądrzejsze kraje już dawno ograniczyły rolę kleru do sacrum ,to wychodzi na dobre samemu klerowi i obywatelom. W Polsce rozpanoszenie się kleru doszło do totalnego absurdu,nie ma dziedziny,gdzie pan ksiądz nie byłby specjalistą itd,najbardziej śmieszą mnie wypowiedzi nt wychowywania dzieci .Sami oficjalnie ich nie mają,to nie powinni się mędrkować w te tematy.

PostNapisane: 10 lipca 2014, o 00:40 
Fałsz i obłuda.Dopóki prawo polskie nie zakazywało aborcji, Chazan aborcje wykonywał i sumienie mu w tym nie przeszkadzało, bo nie robił tego za darmo. Teraz tacy jak on i Piecha (ten z PIS -1000 aborcji na koncie) do czego obaj się przyznają, stali się liderami obrony życia poczętego. Brawo! Jak widać byt kształtuje świadomość (i moralność).
Jak za kasę,to 1000 aborcji X 1000zł(takie w PRL były ceny,chyba,że ktoś mnie poprawi)= 1.000.000,-
To już chyba,żadnego komentarza nie trzeba.

PostNapisane: 11 listopada 2014, o 17:29 
Poddaję się. Macie rację.zaiste mamy wreszcie wolną Polskę o którą walczyliście,mający inne zdanie niż ja.
Takie uroczystości jakie oglądam właśnie w TV mogą mieć miejsce tylko w naprawdę wolnym Kraju. Ja sama rzekłabym ,ze w kraju w którym panuje już anarchia.
Nie byłyby możliwe w czasie Polski socjalistycznej,ani w kraju w którym często bywam,jak np.Anglia.
Tam osobą własną byłam świadkiem podobnych niepokojów ,uczestnicy ich byli bardzo szybko spacyfikowani przez polewanie wodą z armatek wodnych -wozy bojowe straży pożarnej i przy pomocy zmasowanych sił policyjnych.Działanie było szybkie i skuteczne.
Plusem dla nas jest to,iż reporterzy różnych maści mają o czym mówić i co w telewizorni pokazać.

PostNapisane: 12 listopada 2014, o 09:05 
-

smutna napisał(a):
Plusem dla nas jest to,iż reporterzy różnych maści mają o czym mówić i co w telewizorni pokazać.

to nie plus,to pożywka medialna . Wystarczy ,aby media pokazały klasę i wspólnie ustaliły,że nie pokazują w tv reportaży z takich zadym i po kłopocie,bo przeciez te debile idą tam robić dym tylko po to,aby było o nich słychać. Wystarczy wzmianka w wiadomościach,że znów pseudopatrioci chcieli dokonać zniszczeń,ale ,że ich działania są sprzeczne z ogólnie przyjętą kulturą,więc nie będzie reportaży w tym temacie. Tyle,że ci co psioczą np. na tvn itd,sami dają swoim zachowaniem temat na reportaż,na którym właśnie ten tvn zarobi kasę,więc robiąc zadymę sami sponsorują swoją potępianą stację tv -ot kwadratura koła,jakiej nie są w stanie pojąć te "patrioty"

PostNapisane: 12 lutego 2015, o 09:38 
-

kapitalizm źle, socjalizm źle ludzie zdecydujcie się. Ja jestem za wprowadzeniem małego totalitaryzmu. My słowianie potrzebuje takiego gościa który za pysk trzyma, bo demokracja to dla nas za trudne słowo. Dowodem na to jest nasza historia, kiedy dążyliśmy do demokracji nie potrafiliśmy trzymać się kupy, strach i czasami przemoc jest jedyną rzeczą która pozwoli nam przywrócić ład. Niestety taka jest prawda... Zobaczcie Rosje czy Białoruś. W mediach zawsze pokazują te państwa jako stricte totalitarne, jednak społeczeństwo jest zadowolone ze swoich władców, ich poczynań i wystarczy pojechać do Białorusi i zobaczyć choćby drogi, szpitale...

PostNapisane: 12 lutego 2015, o 18:15 
Jesli chodzi o Białoruś,to w roku 2006 córka studentka Akademii Rolniczej była tam na praktykach studenckich.Łukaszenko nie był popularnym w PL człowiekiem,a w Białorusi zle się działo.Tak powiadali w mediach i nasi politycy.
Córka opowiadała o życzliwych,pogodnych ludziach,którzy bez problemu jezdzili za granicę m.innymi do Anglii(np.wymiana studencka) i wracali. Tam były dobrze prosperujące,już nie pamietam jak sie te miejsca nazywały,ale tłumaczono mi ,że coś w rodzaju PGR ośrodki .Same praktyki były prowadzone profesjonalnie i dużo się tam nauczyła.Pracowali (sami z dobrej woli)do 10 godzin na dobę,ale sami ustalali zakres pracy pod dyskretnym nadzorem białoruskiego kierownictwa.

PostNapisane: 12 lutego 2015, o 22:46 
-

W Polsce od razu uznano,że co po PRL to złe,trzeba rozbijać na spółki,spółeczki ,a teraz??Konsolidacje spółek ,spółeczek w molochy-dziwne to panie Balcerowicz ,dziwne ...

PostNapisane: 4 lipca 2015, o 18:14 
-

Pochwały: 9
http://biznes.onet.pl/wiadomosci/transp ... oku/t16w68

-najlepiej siedzieć w domu (lub nawiać z PL) ,żeby nie dostać mandatu.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 174 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1