Teraz jest 15 listopada 2018, o 09:30

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 174 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 października 2015, o 19:54 
-

Obrazki: 2
Pochwały: 91
moherowalux napisał(a):
gdyby nie Unia,to już teraz mielibyśmy w PL dużo lepiej.Na wyzwolenie z PRL to ja nie czakałam,ale na wyzwolenie z Unii ,tak!

Czy jeślibyśmy nie weszli do EU,to nie byłoby przypadkiem ceł na granicy UE-Polska?UE chroniłaby swój rynek przed towarami z Polski,więc?UE do wady i zalety. Kiedyś czytałem fajny artykuł w "NIE"-tak,warto poczytać coś z lewa zamiast z prawa i tamtejsza dziennikarka poudawała kogoś,kto chce za pieniądze UE otworzyć własny biznes-opisała to wszystko i takie wymagania jakie dostawała,to masakra.Co najciekawsze,to nie UE tego wymagała,a polskie urzędy .Ogólnie podaje sie,że UE wymaga tego i owego,ale tak naprawdę to nasze papierkowe prawodawstwo jest sto lat za murzynami (nie jestem rasistą :) )

-- 18 paź 2015, o 20:08 --

moherowalux napisał(a):
po wojnie to bieda była wszędzie.W Polsce większa,bo chyba żaden kraj nie był tak zniszcony jak nasz,a więc odbudowa Ojczyzny pochłaniała dużo pieniedzy. Uciśniona to ja się nie czułam.Obecnie jak staję przed US czy ZUS ,to dopiero czuję się na śćiśnięta.A Ci,którzy doświadczają wizyt komorników,to często sami odchodzą z tego łez padołu.

Już kiedyś opisałem to co ty napisałaś. Była bieda,bo budowano nie znając tzw długu wewnętrznego -odwrotnie niż teraz-a to miało swoją cenę odbijającą się na społeczeństwie + nasze zależności od gospodarki państw bloku wschodniego (wojska rosyjskie nie bez przyczyny stacjonowały na terenach wszystkich państw RWPG). Uciskanie obywateli ma wiele kierunków-dla jednych jest to brak wolności słowa,dla innych braki w sklepach,dla innych niemożność podróżowania po zachodniej Europie. Popatrz na film "Tam i z powrotem" i wtedy zobaczysz co przezywał główny bohater-oparte na faktach (jego przeżycia-bo film jest fikcją jako taki). Czarne czasy uścisku Moskwy i rozluźnienie późniejsze odbiły się na społeczeństwie,jedni nienawidzą wszystkiego co było socjalistyczne ,a inni dostosowali się i powoli swoimi sposobami chcieli zmienić rzeczywistość-niestety ta co jest teraz służy tylko niewielu ludziom,reszta żyje z dnia na dzień i dlatego chcieliby nawet kosztem części wolności mieć większa pewność jutra ,jak to było przed 89 r.

PostNapisane: 20 października 2015, o 07:18 
-

Obrazki: 0
Pochwały: 80
Na wstępie do tych, którzy starają się nagiąć i zniekształcić treść i sens moich wpisów, wyciągają z nich przekłamane konkluzje: nigdy i nigdzie nie napisałam, nie powiedziałam, że jestem zwolenniczką obecnej polskiej rzeczywistości. NIGDY ! Chyba moje własne sumienie by mnie gołymi ręcami zadusiło lub sam Świętowit swą mocarną piąchą w durny łeb by mnie palnął. Mogę rzec nawet, że od doby stalinizmu, okresu „odwilży” i socrealizmu razem do kupy wziętych niewiele różni się dzisiejsza rzeczywistość. Chyba tylko ilością bezimiennych mogił. A od leciwego obywatela RP usłyszałam nawet : nawet za okupacji niemieckiej tak źle jak teraz nie było.

rumcajsie, kto długi zaciąga musi być świadomy, że te wierzytelności, jak również i odsetki, spłacać musi. A odsetki i procenty nic tylko rosną. Ze sprywatyzowanej (czytaj : rozkradzionej, rozszabrowanej, bokami robiącej) Polski, jako i z tego opróżnionego dzbana nawet i Salomon nie naleje.
A długi zaciągano właśnie w dobie komuny. Dziś płacimy za to z nawiązką. A zapożyczano się, bo 85% żywności i artykułów przemysłowych za darmo dostarczaliśmy do ZSRR. Znaczną część efektów pracy rąk Polaków także i kraje ze strefy wpływów czerwonej zarazy zagarniały, w tym i Kuba (przez około trzy lata dorabiałam w dla rzemieślników stworzonej Centrali Handlu Zagranicznego „Remex”). O Edwardzie Gierku nawet mówiono, że to szczwany lis, na francuskimi baguettes wykarmiony i tak horrendalne pożyczki wszędzie gdzie może bierze, bo chce uzależnić Polskę od tzw. „zachodu” i tym samym nadwyrężyć wpływy bolszewii w naszym kraju. Wspomnieć należy i o broni, którą produkowano w częściach w Polsce i innych krajach demoludów i która w całości rwącą rzeką „płynęła” do sowietów.
I chwała Reaganowi, chwała Papieżowi Polakowi i chała Klubowi Paryskiemu za postawę, którą Wy krytykujecie. Jak widać znacząco przyczynili się upadku barbarzyńskiego reżimu.
stoigniew napisał(a):
Zosia niewątpliwie należy do grona osób,które historię dla IPN mogłaby pisać.

Imputujesz, że Zosia i IPN kłamią ?
stoigniew napisał(a):
Nawet ukazał się już książki historyczne opatrzone uwagą-Historia bez IPN.

A co w tym dziwnego ? Dzięki knowaniom zdrajców narodu polskiego nie wszystkie łby czerwonej hydrze odrąbano. A trza było wyciąć w pień, wytrzebić "do gołej ziemi" kiedy ku temu okazja była.
Na marginesie – zapodaj jakiś tytuł i autora. Chętnie przeczytam.
stoigniew napisał(a):
Zgadzam się,że za czasów Stalina było dokłądnie tak jak opisałaś,ale po 1956 roku już można było żyć spokojnie.

Nie chcę nikogo zamęczać martyrologią mojej Rodziny, ale na takie dictum nie mogę się powstrzymać.
W 1964 roku wyrzucono moich Dziadków po kądzieli prawie na bruk, wywłaszczając ich z ojcowizny i zabierając cały majątek. Bez jakiegokolwiek odszkodowania. Dlaczego ? Miasto się rozbudowywało.
W 1968 roku przyjaciela mojego Ojca zamknięto za kratami na trzy lata. Bez sądu i możliwości obrony. Dlaczego ? Zabawowy to był osobnik i podczas któregoś pobytu w ulubionej przez Niego „Kameralnej”, pod wpływem spirytualiów, krzyknął : „precz z żydami, żydówki z nami”. A że w czasach owej epoki każdy (!) lokal, w którym zbierali się obywatele PRL-u „ochraniany” był przez smutnych panów, został on wyprowadzony z restauracji i na trzy lata wszelki słuch o Nim zaginął. Już myśleliśmy, że spadł ze schodów w pałacu Mostowskich lub popełnił samobójstwo, wyskakując przez zakratowane okno pokoju przesłuchań. Szczęściem – nie. Wrócił. Już nie taki wesoły.
O kontentych z tego "spokoju" Radomiu i Ursusie nie wspomnę nawet.
rumcajs napisał(a):
UE chroniłaby swój rynek przed towarami z Polski,więc?

Ha, ha,ha ! Oj tak, pomogła nam UE w kryzysie. Całymi pociągami, kontenerowcami, samolotami towary w Polsce produkowane do krajów UE płyną, a do nas – zapłata. Ha, ha, ha ! Dzięki UE polskie przemysł i rolnictwo rozkwitają.
moherowalux napisał(a):
Obecnie (…) o dopiero czuję się na śćiśnięta.

25 października br. mamy szansę, a by to zmienić.

PostNapisane: 20 października 2015, o 09:19 
-

Pochwały: 1
stoigniew napisał(a):

Ostatnio znalazłem w necie takie porównanie:

Dzięki "wolności" i Solidurności:
- jesteśmy: w 1948 r. jeśli chodzi o wydobycie węgla,
- w 1959 r. jeśli chodzi o budownictwo mieszkaniowe,
- i w 1965 r. jeśli chodzi o całe górnictwo odkrywkowe.
A w produkcji miedzi (bo jest koniunktura i wysokie ceny) zwiększyliśmy produkcje nawet o 6% - W STOSUNKU DO NAJLEPSZYCH LAT KOMUNY.
Za to mamy:

- zniszczony absolutnie przemysł stoczniowy, zbrojeniowy, samochodowy, rolnictwo, hutnictwo,
- z 77 kopalń zostało nam około 35,
- średnia płaca w przeliczeniu na towary jest 2-4 razy niższa niż w 1979 r. (4 razy to w oleju napędowym),
- bezrobocie osiągało już w rzeczywistości ponad 20% - jeśli uwzględnić wyjeżdżających "za chlebem",
- banki już nie są polskie (co jest ewenementem w skali światowej!),
- nadal istniejemy z wyprzedaży tego, co wybudowała komuna,
- zadłużenie jest kilkanaście razy większe niż za Gierka.
Liczby osób żyjących poniżej minimum socjalnego jest 5 razy większa niż w 1986 r. a żyjących poniżej minimum biologicznego - (według % żyjących poniżej tego minimum) zmierza do nieskończoności (0% w 1986 r. i 12% obecnie).

Za komuny ludność Polski wzrosła o 45% (a podobno nie było co jeść), obecnie zmalała o 5%. Taki ci u nas dostatek.

Tylko ostatni dureń nie znający liczb i mający zbyt dużą podatność na propagandę twierdzi, że teraz jest dobrze. Lepiej w Polsce już było. Podobno w 1989 r. staliśmy krok nad przepaścią. Obecnie zrobiliśmy wiele kroków do przodu i swobodnie spadamy w przepaść.

-- 17 paź 2015, o 21:55 --

Też znalezione w necie.Podobnie myślących jak ja ,jest wielu.

. Za komuny sklepy świeciły pustkami, ale było to spowodowane nie systemem politycznym, ale odwetem za Solidarność. W Czechosłowacji były wszystkie potrzebne towary, a sklepy węgierskie nie różniły się od tych w dzisiejszej Polsce. Nie mówiąc o Jugosławii,bo tam na pułkach był prawdziwy zachód. Co do mieszkań, to nie znam statystyk, ale jakieś70% młodych ludzi mieszka w wynajmowanych. Sytuacja byłaby jeszcze gorsza, gdyby ich rodzice nie dostali za bezcen własnych, najczęściej jeszcze w PRL, albo zaraz po upadku. Kogo teraz stać na kupno nowego. Ceny zaczynają się od 4 tyś.za metr kwadratowy, a gros ludzi nie zarabia nawet 2tyś.na miesiąc. Na mieszkanie musieliby pracować przynajmniej 20 lat,pod warunkiem, że nikt ich nie zwolni. Telefony są dostępne, ale znowu, to wynik postępu technologicznego, nie systemu politycznego.

Zacznę od tego bo " daje po oczach": "pułkach"...ktoś chyba skończył polonistykę na UJ ;)

Odniosę się do kilku powyższych punktów:
- jesteśmy: w 1948 r. jeśli chodzi o wydobycie węgla
skoro było tak dobrze to dlaczego były problemy z kupnem węgla( jeśli trzeba będzie rozwinę wątek)

- w 1959 r. jeśli chodzi o budownictwo mieszkaniowe,
czyżbyś zapomniał ile lat czekało się na mieszkanie ?

- ponad 30% odłogów,
Gdzie widzisz te odłogi ? Owszem , dopóki nie było dopłat z Unii było ich dużo , teraz trudno znaleźć, każdy rolnik stara się każdy kawałek jakoś zagospodarować , wykosić , przeorać, obsiać czymkolwiek aby można wystąpić o dopłatę .

- bezrobocie osiągało już w rzeczywistości ponad 20% - jeśli uwzględnić wyjeżdżających "za chlebem",
Skoro jest tak wielkie bezrobocie to dlaczego tak trudno znaleźć pracownika który by chciał ( przede wszystkim chciał) i umiał ( jeśli będzie chciał to się nauczy nawet jeśli na początku nie umie ;) )pracować ?

Za komuny ludność Polski wzrosła o 45% (a podobno nie było co jeść), obecnie zmalała o 5%. Taki ci u nas dostatek.
Tak się dziwnie składa że przyrost naturalny jest największy tam gdzie bieda a spada wraz z polepszaniem się warunków życia, patrz:Zachód Europy. Więc nie wiem :oops: czy kiedyś było tak dobrze czy tak źle :(::

Tylko ostatni dureń nie znający liczb i mający zbyt dużą podatność na propagandę twierdzi, że teraz jest dobrze. Lepiej w Polsce już było

No to jestem ostatnim durniem :o e: nie znam liczb , jestem podatna na propagandę i żyje mi się lepiej niż w czasach "ogólnego dobrobytu" w Polsce :o e: Jeśli komuś wtedy żyło się dobrze , to mogę tylko pogratulować i pozazdrościć bo ja nie wspominam mile tych czasów :-( Co nie znaczy że nic w tamtych latach nie zrobiono, przede wszystkim zlikwidowano analfabetyzm !!

Nie twierdzę że wszystko jest ok w naszym kraju , wiele rzeczy nie podoba mi się , z wieloma się nie zgadzam a politycy żyja w innej rzeczywistości. :oops:

PostNapisane: 20 października 2015, o 10:33 
-

Zosia napisał(a):
25 października br. mamy szansę, a by to zmienić.

zmienić na kogo? Do reszty się nie odniosę,bo nie widzę sensu .

-- 20 paź 2015, o 10:36 --

ElkaM napisał(a):
skoro było tak dobrze to dlaczego były problemy z kupnem węgla( jeśli trzeba będzie rozwinę wątek)

Wiesz zapewne gdzie szedł ten węgiel ,ale tylko niektórzy chcą zauważyć,że szedł on tam gdzie szedł (statkami,wagonami) w wyniku porozumień "przyjaciół" z Poczdamu,/Iranu/Jałty. Jako kraj nie mieliśmy nic do gadania.

-- 20 paź 2015, o 10:36 --

ElkaM napisał(a):
czyżbyś zapomniał ile lat czekało się na mieszkanie ?

a teraz ile się czeka na spółdzielcze?ups-zapomniałem ,że teraz nie ma tego.

-- 20 paź 2015, o 10:41 --

ElkaM napisał(a):
koro jest tak wielkie bezrobocie to dlaczego tak trudno znaleźć pracownika który by chciał ( przede wszystkim chciał) i umiał ( jeśli będzie chciał to się nauczy nawet jeśli na początku nie umie )pracować ?

może dlatego ,że po 89r zniszczono szkoły kierunkowe-zawodowe?Może dlatego,że pracodawca-potencjalny-każe młodemu robić za darmo jako stażysta to,za co płacił grube tysiące pracownikom?Taki młody dostaje od razu lekcję nauki zycia i nie dziw się,że sam potem "dziwaczeje". Żaden pracodawca nie chce uczyć zawodu młodego ,tylko chce od razu wyszkolonego,ale najlepiej za 1500 brutto. Potem zdziwko,że jeśli biznesmen udaje ,że płaci,to pracownik udaje że pracuje. Niestety mamy system feudalny i póki nie zmieni sie podejście człowieka do człowieka,to raczej ciężko będzie osiągnąć konsensus.

-- 20 paź 2015, o 10:44 --

ElkaM napisał(a):
Tak się dziwnie składa że przyrost naturalny jest największy tam gdzie bieda a spada wraz z polepszaniem się warunków życia, patrz:Zachód Europy. Więc nie wiem czy kiedyś było tak dobrze czy tak źle

dodaj jeszcze ,że spada tam,gdzie polepszają się warunki życia lub tam ,gdzie ludzie mają światlejszy umysł i zauważają,że nie będą w stanie udźwignąć wychowania i utrzymania potomstwa.

-- 20 paź 2015, o 10:49 --

ElkaM napisał(a):
No to jestem ostatnim durniem nie znam liczb , jestem podatna na propagandę i żyje mi się lepiej niż w czasach "ogólnego dobrobytu" w Polsce

fajnie,że masz lepiej. Tyle ,że ta cała nowa Polska jest na kredyt-więc to "lepiej" jest złudą,obrazkiem na reklamówce,wykreowanym medialnie wizerunkiem. Ktoś pisał,że ciągle spłacamy długi komuny-chmm,zostały spłacone ,teraz spłacamy długi tych,co doszli do władzy po 89,a sa one zgoła wyższe..

PostNapisane: 20 października 2015, o 14:10 
-

Pochwały: 1
rumcajs napisał(a):
Wiesz zapewne gdzie szedł ten węgiel ,ale tylko niektórzy chcą zauważyć,że szedł on tam gdzie szedł (statkami,wagonami) w wyniku porozumień "przyjaciół" z Poczdamu,/Iranu/Jałty. Jako kraj nie mieliśmy nic do gadania.

Tak wiem , co nie zmienia faktu że trudno było go kupić a już w ilości wystarczającej wręcz niemożliwe :039:
Zresztą temat górnictwa w Polsce trudno ogarnąć w kilku zdaniach :(::

rumcajs napisał(a):
a teraz ile się czeka na spółdzielcze?ups-zapomniałem ,że teraz nie ma tego.

Chyba można założyć SM ? Chociaż ja czarno to widzę, trudno mi sobie wyobrazić że Polacy mogliby bez kłótni coś razem stworzyć :039: ( no chyba ze nie ma takiej możliwości, prawo na to nie pozwala ) A poza tym ,czyżbyś nie zauważył ile domów pobudowano w ostatnich latach kosztem większych lub mniejszych wyrzeczeń, czyli jedni potrafią a inni nie. Może ci inni chcieliby dostać wszystko podane na tacy bez żadnego wysiłku z ich strony. Czy powinnam się nad Nimi użalać ?
Kiedyś , o ile mnie pamięć nie myli :oops: Często było tak że w jednym mieszkaniu mieszkało po kilka rodzin bo na mieszkanie ze SM czekało się ponad 20 lat , budować nie było za co, a wynajęcie również nie było tanie. Ja obecnie nie znam takich rodzin "gnieżdżących się " w jednym mieszkaniu , ale sądzę że pewnie są :<

rumcajs napisał(a):
może dlatego ,że po 89r zniszczono szkoły kierunkowe-zawodowe?Może dlatego,że pracodawca-potencjalny-każe młodemu robić za darmo jako stażysta to,za co płacił grube tysiące pracownikom?Taki młody dostaje od razu lekcję nauki zycia i nie dziw się,że sam potem "dziwaczeje". Żaden pracodawca nie chce uczyć zawodu młodego ,tylko chce od razu wyszkolonego,ale najlepiej za 1500 brutto. Potem zdziwko,że jeśli biznesmen udaje ,że płaci,to pracownik udaje że pracuje. Niestety mamy system feudalny i póki nie zmieni sie podejście człowieka do człowieka,to raczej ciężko będzie osiągnąć konsensus.
Cytuj:

Tutaj się po części zgodzę,chociaż mój wpis również był zgodny z prawdą .Nie wiem czy jesteś biznesmenem czy nie , ale Ty byś płacił więcej gdybyś nie musiał , bo ja nie.I odnośnie ostatniego zdania... czy Ty naprawdę wierzysz że kiedyś zmieni się podejście człowieka do człowieka , bo ja nie .Masz fajny podpis ;) i mogłoby tak być gdyby ludzie nie byli ... ludźmi.Bo światem niestety rządzi chciwość i zachłanność, czyli pieniądz i ja nie wiedzę szans aby to się kiedykolwiek zmieniło :029:

rumcajs napisał(a):
dodaj jeszcze ,że spada tam,gdzie polepszają się warunki życia lub tam ,gdzie ludzie mają światlejszy umysł i zauważają,że nie będą w stanie udźwignąć wychowania i utrzymania potomstwa.

dodaj jeszcze że ludzie cenią sobie wygodę :diabel2: Nie każda kobieta chce "siedzieć ciągle w pieluchach",chcą się spełniać zawodowo , no i dodatkowa pensja wpływa do rodzinnego portfela a poza tym nie są zależne od mężów :diabel2: z którymi różnie bywa :diabel2: ( ja nie narzekam )W przeszłości często były zmuszone pozostać przy mężu pijaku , damskim bokserze , bo co miały zrobić? Gromadka dzieci , bez pracy, bez mieszkania bez szans na emeryturę :<

rumcajs napisał(a):
Tyle ,że ta cała nowa Polska jest na kredyt-więc to "lepiej" jest złudą,obrazkiem na reklamówce,wykreowanym medialnie wizerunkiem. Ktoś pisał,że ciągle spłacamy długi komuny-chmm,zostały spłacone ,teraz spłacamy długi tych,co doszli do władzy po 89,a sa one zgoła wyższe..

Długi komuny już zostały spłacone. Za komuny też żyliśmy na kredyt i ponoć było lepiej :039: Już kiedyś to pisałam ale powtórzę: w życiu nie ma nic za darmo i tego się trzymam. Jeśli ktoś myślał ze wchodząc do Unii to tylko pieniądze szerokim strumieniem do nas popłyną to się pomylił . Coś za coś. Czy bylibyśmy "dalej" nie wchodząc .... wątpię :(:: , ale mogę się mylić :)

Przepraszam, próbowałam poprawić kilka razy cytowanie , ale nie udało się , mam nadzieję że jednak jest w miarę czytelny :oops:

Ostatnio edytowano 20 października 2015, o 17:24 przez ElkaM, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 20 października 2015, o 15:25 
-

spoko,czytelnie. Kiedyś nie dało rady budować bloków nie będąc spółdzielnią,a teraz można.W czasach niedoborów tylko spółdzielnie miały jako taki dostęp do materiałów ,osoby prywatne kombinowały bokami-taki typ gospodarczy nam narzucono.

PostNapisane: 3 marca 2017, o 23:37 
-

Elżbieta Jodłowska - Żegnaj, ojczyzno

"Zostawiamy jak zbędne bagaże,
prócz tysięcy przebytych schodów –
kilka półek niedoszłych marzeń,
paru bliskich i kilka grobów.
Zostawiamy historię, cóż przeszłość,
kiedy czeka sztruks i dobrobyt.
Co minęło, przeszło, obeschło,
trzeba myśleć, jak żyć, jak zarobić.
Tutaj marazm, chodzenie w kółko
za ideą i za bielizną...
Mówię wszystkim, że jadę na krótko,
lecz wiem dobrze...

Żegnaj, ojczyzno!

Tam już czeka szczęśliwa przystań,
z której łatwiej przyglądać się światu,
gdy zalecił doktor
radykalną zmianę klimatu.
Może kiedyś nazwę ten krok błędem,
gdy przyprószą się włosy siwizną,
może kiedyś przeklinać będę
dzień wyjazdu, lecz...

Żegnaj, ojczyzno!

Tylko w jednym oknie się pali,
a poza tym noc głucha jak śmierć.
Trzeba jechać, odszukać swój azyl,
swą Kanadę, swój Hôtel Lambert.
Pora już, bo się w końcu rozpłaczę,
nazwę wyjazd ucieczką, łatwizną,
i zostanę, i wszystko wybaczę,
choć tak trudno wybaczyć... oj...

trudno. "

wykonane było na początku lat 80tych,a chyba aktualne teraz. Niby się coś zmieniło ,ale czy na pewno?

PostNapisane: 6 września 2017, o 18:33 
-

Pochwały: 3
Zastanawiałam się gdzie napisać,to co niżej napisze.Chyba jednak tutaj jest dobre miejsce.Bo,tak właściwie,to bardziej by pasowała zakładka typu - dziwne sprawy.
Na facebooku jest dyskusja na temat PRL,a przemiany ustrojowej.Z czym najbardziej się piszącym kojarzy.
Otóż mnie,przede wszystkim zamknięciem kibelków,tzn.toalet w róznych miejscach.
Najpierw w pociagach SKM.Jak jest konieczność jazdy z Wejherowa do Gdańska,a ktoś ma słabszy pecherz,powinien na drogę założyć pampersa.Bo od Chyloni,można by juz wysiąść i biec do toalety na targowisku,ale traci sie bilet.Trzeba skasowac nowy,a to podraza droge.No i wraz z upadkiem tzw.komunizmu,upadły toalety na dworcach-w Chyloni,Rumi,Redzie.
Obecnie zauważam ,tzn.w roku 2016 i 2017 utrudniony dostęp do toalet znajdujących się w Przychodniach w Wejherowie.W przychodni z której chciałam przejsc,toaleta była dostępna,dla każdego,kto poprosił o kluczyk do niej.
W czerwcu poszlam zapisać się do drugiej przychodni na wejsciu anonsujac,ze wnet sie zapisze,ale proszę o kluczyk do toalety.Pani stwierdzila,ze kluczyka nie da,mam sobie pojsc do toalety publicznej na ryneczku.Ja nieco zdziwiona tłumacze,ze jak tylko skorzystam,to wnet sie wylegitymuje i zostane pacjentka tej przychodzni,ale pani w rejestracji byla nieublagana.Nie,da i koniec.Ostatecznie staneło na tym,że ja mam zaplacic 2 zl i moge wtedy skorzystac.Pokozylam monete na ladzie i skorzystalam.Po wyjsciu sie zapisalam,monete chciano mi zwrocic,ale ja swoj honor mam,nie wzielam.
Do lekarza ,jeszcze nie poszłąm.Jakoś mi teraz dziwinie.No,ale leki się koncza,trzeba wziac recepte.Polecono mi,konkretna lekarz w innej przychodni.Poszlam,z ciekawości podeszlam do drzwi toalety a tam znajduje się ogloszenie z informacją,ze toaleta tylko dla uwaga-zarejestrowanych pacjentow.Juz nie mialam odwagi pytac,czy za opłatą mogłabym skorzystać,bo pani w rejestracji,jakaś biedna,nie w humorze.Bałąm sie.Smutno poinformowała mi ,ze zapisać się nie mogę.Musząe zapytać o zgodę dyrektora przychodni,bo maja duzo juz zapisanych.Juz sobie odpuscilam,nie chce.Wroce to tej pierwszej ,w ktorej bylam i tyle.Lekarze wszedzie tak samo lecza,a przynajmniej przy Dworcowej panie w rejestracji sympatyczne,a lekarzom tez nie mam nic do zarzucenia.
I na koniec,czy ktos moze mi wytłumaczyć co jest z tymi kibelkami w przychodniach,że dostęp do nich jest taki utrudniony?Rozumiem,dla pacjentow -dobrze,dla osób w potrzebie z tzw.ulicy za odpłatnością,rozumiem.Zamontują jak US bedzie wymagał kasę fiskalną i przychodnia podreperuje swój budzet.Ale zasłaniać dostep do toalety nadstawiając własną pierś,to już pojąć nie mogę.Do czasu zmiany ustrojowej i kilka lat dłużej,toalety w przychodniach,a na pewno tak było w Chyloni,na Pustkach ,na Grabówku były dostępne,znaczy się otwarte dla każdego potrzebującego.Potem,wprowadzili kluczyki,ale nie wydziwiali,jak proszący nie miał trzeciego oka na czole,to kluczyk dawali.Ktoś zrozumienie to zamknięcie toalet,takie wszechobecne?Własciwie,to wszedzie.Bo i w restauracjach,kawiarniach tez tak jest.Nawet za odplatnoscia nie wpuszcza.W PRL nie do pomyslenia taka sytuacja.

PostNapisane: 8 września 2017, o 07:48 
-

taki ustrój i nic nie poradzi

Ostatnio edytowano 8 września 2017, o 12:15 przez mixol, łącznie edytowano 1 raz
Proszę o usunięcie reklamy w swoim profilu!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 174 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Strefa czasowa: UTC + 1