OGŁOSZENIE
Teraz jest 23 października 2018, o 08:38

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 maja 2013, o 03:27 
-

Obrazki: 0
Pochwały: 80
stoigniew, zgadzam się z paroma stwierdzeniami z Twojej wypowiedzi. Zastanawia mnie tylko, dlaczego swój post umieściłeś w temacie o patriotach ? Uważasz Prezydenta Jaruzelskiego za Polskiego Patriotę ? Wczoraj minęła 65 rocznica zamordowania przez komunistów Rotmistrza Pileckiego. Stawiasz Jaruzelskiego w jednym rzędzie np. z Rotmistrzem Pileckim ?

Fakt, "nie dorobił" się niczego, bo tylko willi na Mokotowie. Jego córka nie ma pięciopokojowego apartamentu w Warszawie i nie jeździ Mercedesem klasy S. Co prawda, to prawda : żaden komunistyczny kacyk nie miał majątku takiego jak obecni oligarchowie. "Komunistyczni aparatczycy" mieli pewną cechę, która obecnie całkowicie zanikła. Mianowicie "przyzwoitość". Nie wliczam do tego grona kawiorowych komunistów, którzy wychynęli z nor po 89 roku.

PostNapisane: 27 maja 2013, o 10:09 
-

Pochwały: 12
o czym Ty piszesz stoigniew? mówisz, że Jaruzel to porządny człowiek, bo nie kradnie jak niektórzy dziś?
co to w ogóle za porównanie?

"uczciwego i szlachetnego człowieka i Polaka"? marzec 68, grudzień 70, stan wojenny. nawet nie będę wyjaśniał, bo sam powinieneś wiedzieć, skoro tak dokładnie znasz jego biografię.

"Przy ocenie stanu wojennego możemy się różnić,lecz z pewnością chciał aby było mniejsze zło.I tak się stało." byłem młodszy, nie wiedziałem i trochę wierzyłem, że może naprawdę chciał mniejszego zła, że może bał się Ruskich. tylko na jakiej podstawie Ty tak piszesz? na podstawie jego słów... tylko i wyłącznie. można było tak uważać, ale w świetle tylu badań, dokumentów, opinii historyków (bo Ruscy to dla mnie nie argument) - wszystko wskazuje na to, że po prostu walczył z opozycją i chciał utrzymać dawny ustrój.

PostNapisane: 27 maja 2013, o 14:00 
-

Pochwały: 9
http://wyborcza.pl/1,126565,13990851,Pr ... m_pic.html
-jak coś takiego czytam,to ciśnie mi się na usta -Jaruzelski wróć.
Bo ja pamiętam,że nie tyle
Kret napisał(a):
po prostu walczył z opozycją i
-nie tyle walczył z opozycją,ile chciał utrzymać spokój w kraju.I nie chciał,aby to ZSRR zaprowadzał w PRL porządek,jak to miało miejsce na Węgrzech.
Skoro teraz nie wierzysz historykom rosyjskim
Kret napisał(a):
bo Ruscy to dla mnie nie argument)
-to dlaczego uważasz,że w owym czasie nie stanowili realnego zagrożenia.

PostNapisane: 27 maja 2013, o 15:08 
-

interwencja na Węgrzech miała miejsce w 56' roku, więc trochę daleko do realiów lat 80' i stanu wojennego w Polsce.

poza tym przekonywanie się nawzajem nie ma tutaj większego sensu. skoro w to wierzysz to ok. ja natomiast uważam, że w 81 nie było już takiego zagrożenia ze strony ZSRR.

przede wszystkim zachęcam do lektury stenogramów komisji Susłowa. ewentualnie do obejrzenia 'Gry Wojenne', chociaż członkowie KC PZPR nie są dla mnie wiarygodnych źródłem.

nie mniej jednak zarzucę cytatem z Andropowa:
"Nie możemy ryzykować. Nie zamierzamy wprowadzać wojsk do Polski. Jest to słuszne stanowisko i musimy się go trzymać do końca. Nie wiem, jak rozwinie się sprawa z Polską, ale jeśli nawet Polska będzie pod władzą “Solidarności”, to będzie to tylko tyle. A jeśli na Związek Radziecki rzucą się kraje kapitalistyczne, a oni już mają odpowiednie uzgodnienia o różnego rodzaju sankcjach ekonomicznych i politycznych, to dla nas będzie to bardzo ciężkie. Powinniśmy przejawiać troskę o nasz kraj, o umacnianie Związku Radzieckiego. To jest nasza główna linia."

co więcej to Jaruzelski zabiegał o ich pomoc. chcesz mi powiedzieć, że on tak naprawdę kochał Polskę, ale bał się Ruskich? że go zmuszali i wszelkie inicjatywy wychodziły od nich? nie. miał rozwiązać problem - owszem. ale to on pytał o możliwości ingerencji ZSRR (8/9 grudnia w Brześciu).

plan wprowadzenia stanu wojennego był przygotowywany od 1980 roku, więc jak można mówić, że Jaruzelski reagował na wydarzenia i chciał ratować kraj przed interwencją?

poza tym wtedy USA i ZSRR starały się porozumieć w sprawie ograniczenia zbrojeń, odwilży w kontaktach i ogólnego odprężenia - wiedzieli, że ingerencja w Polsce tylko zaogni sytuację. wiedzieli co ich spotkało po interwencji w Afganistanie, a ewentualny atak na Polskę wiązałby się z jeszcze większymi sankcjami politycznymi i ekonomicznymi.

dokumentów, wypowiedzi, relacji, badań jest cała masa - wystarczy poszukać.

i tak nie dojdziemy do porozumienia, bo to jeden z tych tematów, gdzie można wyrazić swoją opinię i tyle. to tak samo jak debatowanie o Kuklińskim itp. dla mnie zdrajca, dla innych bohater.

pozdrawiam i na wszelki wypadek zakończę na tym mój udział w dyskusji:)

PostNapisane: 28 maja 2013, o 03:47 
-

Kret, jakiego porozumienia oczekujesz ? Wszakże propaganda, która w swej perfidii i zakłamaniu już w przedbiegach pobiła na głowę tą goebbelsowską, zbiera żniwo.
To już bodajże dwa lata minęły jak to "hrabia" z Krakowskiego Przedmieścia 46/48 napluł Polakom w twarz, zapraszając na salony jako doradcę autora stanu wojennego, sprawcę ofiar Grudnia 70 i masakry w kopalni Wujek.

thorngullund, masz rację : czegoż takiego "za Jaruzelskiego" nie było. Wówczas to więźniowie popełniali samobójstwa w strzeżonych celach, w czasie przesłuchań wyskakiwali przez zakratowane okna lub podczas ucieczek topili się w rzekach / jeziorach, obciążając się wcześniej oponami lub betonowymi cegłami.

thorngullund napisał(a):
dlaczego uważasz,że w owym czasie nie stanowili realnego zagrożenia

dlatego
Kret napisał(a):
ewentualny atak na Polskę wiązałby się z jeszcze większymi sankcjami politycznymi i ekonomicznymi.

PostNapisane: 30 maja 2013, o 22:39 
-

Zosia napisał(a):
"za Jaruzelskiego" nie było. Wówczas to więźniowie popełniali samobójstwa w strzeżonych celach, w czasie przesłuchań wyskakiwali przez zakratowane okna lub podczas ucieczek topili się w rzekach / jeziorach, obciążając się wcześniej oponami lub betonowymi cegłami.
-,a współcześnie to :
http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001, ... Piotr.html
i wiele innych podobnych przypadków z udziałem policji,już nie milicji.
Współcześnie samobójstwa w strzeżonych celach też się zdarzają.I to wcale często.
Ciekawe czy i kiedy te przypadki zostaną wyjaśnione.
Zosia napisał(a):
Zastanawia mnie tylko, dlaczego swój post umieściłeś w temacie o patriotach ?
-myślisz,że należało nowy wątek założyć?

-- 30 maja 2013, o 22:46 --

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019393,tit ... &_ticrsn=5
http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article ... /130429591
http://www.kurierlubelski.pl/artykul/19 ... l?cookie=1

-- 30 maja 2013, o 23:07 --

Jeszcze nie ma samobójstwa pokrzywdzonej przez policjanta policjantki,ale już dziewczynę gnębią.Ciekawe jak taka sytuacja jest możliwa w państwie prawa?
http://opole.gazeta.pl/opole/1,35114,14 ... a.html#Cuk

PostNapisane: 31 maja 2013, o 05:07 
-

stoigniew napisał(a):
Ciekawe jak taka sytuacja jest możliwa w państwie prawa?

Pisząc " "państwo prawa", masz na myśli naszą Umiłowaną ? :lol2: Dobre !

I nie kłuj mnie w oczy artykułami o działaniach absolwentów szkoły imienia Feliksa Dzierżyńskiego. Podtykaj je pod nos tym, którzy z zaaprobowali knowania w Magdalence i ochoczo pomagali grubą kreskę rysować. Nie trzeba być lekarzem, żeby wiedzieć, iż dla dobra pacjenta, amputacja zgangrenowanych kończyn jest niezbędna. Smarowanie balsamem zainfekowanej części ciała do śmierci całego organizmu doprowadza.

I nadal uważam, że włączanie Jaruzelskiego do panteonu Polskich Patriotów to duuuża przesada.

PostNapisane: 31 maja 2013, o 07:48 
-

stoigniew napisał(a):

to mówisz, że zostali zamordowani, tak? bo nie rozumiem po co to wklejałeś...

PostNapisane: 31 maja 2013, o 08:20 
-

Kret napisał(a):
to mówisz, że zostali zamordowani, tak? bo nie rozumiem po co to wklejałeś.
-oczywiście,że tego nie mówię.Ja tylko się dziwię jak to możliwe,że takie zdarzenia mogą mieć miejsce.Skoro w czasach mocno zamierzchłych zdarzały się samobójstwa pod okiem milicji,to przywołałem współczesne.Chciałem,aby moja wypowiedz była wiarygodna,więc podałem kilka przykładów.

PostNapisane: 31 maja 2013, o 14:26 
-

Obrazki: 9
Pochwały: 5
A na forum wciąż to samo.
Teraz widać do czego prowadzi brak rozliczenia się z przeszłością.
Gdyby w Polsce uczciwie przeprowadzono lustrację i dekomunizację nie dywagowałby jeden z drugim o patriotycznych zasługach Jaruzela. Jak na razie 24 lata minęło i brakuje osądzenia grubych ryb za to całe zło, które było ich udziałem.
Ba, cała ta gromadka bawi się w najlepsze za pieniądze podatników. Na dodatek pożyteczni idiotodziennikarze na użytek powyższych indywiduów ogłupiają obywateli telewizyjną papką i gazetowym grafomaństwem. Młodzież karmiona jest tą bezgraniczną hipokryzją gdzie trzeba wybaczać każdemu, nawet temu, który nie przeprasza, nie żałuje za swoje występki i nie ma zamiaru odpokutować swoich win. Namnożyło się ostatnio profesorów-pseudohistoryków, którzy dezawuują dokonania prawdziwych bohaterów, a gloryfikują zaprzańców, zdrajców i kanalie. Jeden oczernia Pileckiego, drugi udowadnia, iż pogromy na żydach to polska specjalność. Nawet scenarzyści niemieckich filmów przedstawiają w niekorzystnym świetle jedyną w skali światowej prawdziwą podziemną armię, byleby tylko wybielić własnych dziadków i ojców. Ludobójstwo na Wołyniu także zamiatane jest pod dywan i w polskim sejmie ucisza się sprawę aby tylko nie zaszkodzić wzajemnym dobrym stosunkom. Można by mnożyć przykłady: Żołnierze Wyklęci, Powstanie Styczniowe, ubeckie katownie i wiele wiele innych. Najwygodniej byłoby w ogóle o tym nie wspominać. Dzisiaj historia jest narzędziem w rękach polityków i każdy przerabia ją na własną modłę. Zauważmy, iż politykom przeszkadza też Instytut Pamięci Narodowej, który najchętniej by zlikwidowali aby móc później bez przeszkód udowadniać nowe, oderwane od rzeczywistości tezy historyczne celem otumaniania społeczeństwa. Lekcje historii w szkołach też najlepiej zlikwidować.

"Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”
oby nie dotyczyło to nigdy mojego narodu, mam nadzieję, iż młode pokolenia będą pamiętać, iż to, że mogą dzisiaj żyć w wolnej (czy do końca?) ojczyźnie, realizować swoje marzenia, zakładać rodziny, dorabiać się itp. zawdzięczają historycznym postaciom. Wierzę, że będą pamiętać o narodowych bohaterach, o narodowych zdrajcach, o rocznicach
chwalebnych i mniej chwalebnych, że będą po prostu znali własną historię, a nie to co się dzisiaj przemyca pod jej płaszczykiem.

Pochwały przyznane za posta: 3

przebaczać w imieniu tych których zdradzono o świcie..."
"...Bądź wierny Idź..." - Król Poetów Zbigniew Herbert

PostNapisane: 4 czerwca 2013, o 15:45 
http://wyborcza.pl/1,75248,14031560,Agr ... aloza.html
Wspaniała,naprawdę wspaniała wiadomość.Ustawa podpisana właśnie dzisiaj.Zapewne jeszcze przed uroczystością nadania odznaczeń za walkę z komunizmem,chociaż tak naprawdę to z socjalizmem.
Dotyczą cytuję - Dokument wejdzie w życie w środę. Dotyczy on nie tylko policjantów, a wszystkich kilkudziesięciu służb mundurowych w Polsce.

Ciekawe czy ktoś wie ile służb było w PRL.

PostNapisane: 11 czerwca 2013, o 11:16 
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... BoxWiadTxt

-- 11 cze 2013, o 11:21 --

To co - sami sobie połamali nogi na zabawie a później poszli do domu i skopali policjantów?
Jak mieli połamane nogi i jeszcze dołożyli policji to kiepsko z naszą policją. Tylko czekać jak sparaliżowany dziadek ich pobije i zostanie oskarżony.
Genialne. Faceci z połamanymi nogami pobili policjantów. Każdy kto miał złamaną nogę doskonale wie, że to całkiem możliwe. Przecież to wcale nie boli i w niczym nie przeszkadza. Należałoby złamać nogę sędziemu i spytać, czy nadal uważa, że to możliwe. Polska to coraz fajniejszy kraj. Naprawdę, tęsknię za Gierkiem i milicją.

PostNapisane: 11 czerwca 2013, o 11:51 
I uwaga,która sama ciśnie się na usta - sejm chce ścigania winnych śmierci Przemyka, a własnych policjantów nie umie utemperować.
Przemyk też zabił się sam? Bo sąd nie uwierzył że mogli zrobić to milicjanci?

PostNapisane: 13 czerwca 2013, o 23:39 
-

Współczesne warunki panujące w więzieniach.Zwracam uwagę na katowanie seksualne jednego z osadzonych,liczne próby samobójcze w tym jedna udana,warunki panujące w szpitalu-karmienie przez kraty,nieustanne puszczanie głosnej muzyki.
Czym tak naprawdę różniła się sytuacja w więziennictwie powojennym,a obecnym?
I wtedy i obecnie bardzo często dotyka niewinnych ludzi .

http://wyborcza.pl/1,87648,14084345,To_ ... ia.html#MT

PostNapisane: 24 listopada 2016, o 16:49 
-

Obrazki: 2
Pochwały: 91
IPN dysponuje listą 52 osób zamordowanych przez "Ognia" i jego podwładnych. Składamy im hołdy ,a niestety należałoby zweryfikować pewne zdarzenia historyczne,zanim wciśniemy do szkół dogmaty o świętości poczynań "wyklętych " i innych .
Np należy wspomnieć pannę Kopeć Marysię - gwałconą przez 2 tygodnie przez "Ognia" i jego kompanów.Wspomnieć panią Helenę Luberdę - złamał jej kręgosłup,a potem powieszono na słupie telegraficznym,była w 7 miesiącu ciąży . Wspomnieć żołnierzy AK -doprowadził do zesłania na białe niedźwiedzie itd itd. Takim ludziom nasze dzieci mają składać szacunek i hołd? IPN dobrze o tym wie,ale woli nagłaśniać rajd imienia "Ognia" . Ech ,nastał nowy czas zakłamywania historii.

aby nie było,że podoba i podobał mi się poprzedni ustrój,ale nerw mnie bierze,gdy w oczy przekazuje się społeczeństwu przeinaczone fakty historyczne ,zakłamując je . Jeśli uczyć historii,to całej-chwalebnej i tej co nam chwały nie przynosi .

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1